1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

kavel: 122
[Geïllustreerd] Moens, Bijbelsche taferelen, 1828 en 6 andere
-Petronella Moens, Merkwaardige Bijbelsche tafereelen (...). Amsterdam, Portielje, 1828, 8vo, gekartonneerd, met 4 platen. - goed; Gods Woord in beeld en schrift. Geïllustreerd Bijbelsch dagboekje voor de jeugd. Amsterdam, Höveker, [ca. 1870], 4to, gedecoreerd linnen, teksten van o.a. Van Alphen, Tersteegen, Wormser, Huet, Hasebroek, rijk geïllustreerd. - goed; De kleine beeldenbijbel. Voorburg, Van der Lee, 1895 [facs. ed. 172], halflinnen, tekst + 144 rebussen. - goed.; en 3 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 123
[Struwwelpeter]
-Winterhilfe beeldjes. 13 keramische handgekleurde cabochons met figuren uit de Struwwelpeter-saga - en Max en Moritz. Elk ca. 25 x 20 mm.-

verkocht € 100,00
kavel: 124
Lot van 12 titels: (1) De nieuwe Moeder de Gans, en de gouden eieren.
-Door A. van der Hoop Jrs. Zn. Leiden, D. Noothoven van Goor, z.d. (1857), 15,(1) p. (incl. omslag), met 15 handgekleurde, gelithografeerde illustraties en oorspronkelijk gelithografeerd omslag (rug met wat slijtage, zeer goed exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 125
Twee zeldzame Engelstalige titels: (1) The world turned upside down;
-or, No news, and strange news. York, J. Kendrew, z.d. (ca. 1820), 30,(1) p. (incl. binnenzijde omslag), met 29 houtsnede illustraties, oorspronkelijk letterdruk omslag, 9,8 x 6,5 cm. (perfect exemplaar).-

verkocht € 110,00
kavel: 126
Vijf titels: (1) Luilekkerland. Illustraties van Nelly Bodenheim.
-Amsterdam, S.L. van Looy, z.d. (1915), (12) éénzijdig volledig in kleuren gelithografeerde bladen, oorspronkelijk in kleuren gelithografeerd kartonnen platten met linnen rug, 4to.-

verkocht € 70,00
kavel: 127
[Struwwelpeteriana] Twee titels: (1) Een aardig prentenboek met leerzame vertellingen,
-naar het beroemde Hoogduitsche kinderwerk "Der Struwwelpeter" [door H. Hoffmann], voor Nederlandsche jongens en meisjes bewerkt door W.P. Razoux. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1898, 20 éénzijdig in kleurenlithografie bedrukte bladen, oorspronkelijk geïllustreerd karton met linnen rug, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 128
[Rie Cramer] Vijf titels: (1) Hoe waterlelie zegevierde.
-Een Hindoesche liefdes-geschiedenis. Utrecht, W. de Haan, z.d. (1919),(4),IV,77,(2) p., met 6 ingeplakte, gekleurde platen en vele zwart-witte illustraties (deels over de volledige pagina, oorspronkelijk gedecoreerd verguld linnen, bovensnede verguld, 4to.-

verkocht € 70,00
kavel: 129
[Phonomimie] Platen- en tekstdeel: (1) Scènes de l'enfance.
-Album illustré de la phonomimie mettant en action les idées adoptées par Augustin Grosselin pour representer les 32 éléments phonétiques. Dessins par Tiret-Bognet. Parijs, A. Picard, 1878, (4) tekstp., 32 houtgegraveerde platen, oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 130
De kleine Werkman in bordpapier
-(...) voor kinderen (...). H.A. Kerndörffer. Amsterdam. J. Tiel. 1812. 5 gravures. Los in band + Letterschakering voor de lieve Nederlandsche Jeugd. Rotterdam. Mensing en van Westreenen. 1824, 4 plaatjes in kleur en een pagina muziekschrift + Het beloofde geschenk of belangrijke lessen voor kinderen. J. Hazeu. Amsterdam. Willem van Vliet. 1819, 6 plaatjes + 2 andere werkjes met dezelfde strekking.-
€ 60 - € 120
kavel: 131
[Zeldzaam handboek] De jonge werkman. Het boekbinden.
-Door E. van Calcar. Leiden, A.W. Sijthoff, z.d. (1881), 83 p., met vele houtgravures, oorspronkelijk bedrukt omslag.-

verkocht € 80,00