1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

kavel: 132
Het dal van Almeria - en 6 andere
-een verhaal voor het opkomend geslacht. Naar de derde Hoogduitsche uitgave met platen, Deventer, A.J. Sigtenhorst, [1857]. 183 pp. 8vo, in linnen met vergulde titel. Boekblok los van de platten + Grootvader Kras. Praatjes van een ouden zeeman, medegedeeld door zijn kleinzoon. Met vier gekl. plaatjes. Rotterdam, H. Nijgh, ca. 1870. 43 pp. In linnen, hersteld met vernieuwde rug en schutbladen + Trouw tot in den dood. Gustav Nieritz, Leyden, D. Noothoven van Goor, ca. 1850 + Vertellingen en Legenden voor Jonge Lieden, Ottilia Wildermuth, vert. H. de Man Met vier gekl. platen, Schiedam, H.A.M. Roelants - en 3 andere.-
€ 60 - € 90
kavel: 133
Lot van meer dan 25 diverse (deels zeer zeldzame) kinderboeken,
-o.a. (1-2). De familie van Poes Knap./ Piet Jansen. Groningen, B. Jacobs, z.d. (ca. 1895), 2 volledig in kleurenlithografie gedrukte deeltjes van (8) p. (incl. oorspronkelijk omslag), beide draadgebonden en 13 x 8 cm. (defecten).-

verkocht € 130,00
kavel: 134
Plakboek met ca. 1200 ingeplakte, chromolitografische platen met reliëf,
-verzameld en ingeplakt door "MD" (monogram van bloemen op de eerste pagina), ca. 1890-1900, het album van verguld en gedecoreerd linnen met titel "Album de Collections" op het voorplat, oblong folio.-

verkocht € 240,00
kavel: 135
[Geïllustreerd] Woorden uit den Bijbel met gekleurde plaatjes en 5 andere
-Woorden uit den Bijbel en woorden uit het hart, voor kinderen. Utrecht, Siddré, [ca. 1830], kl. 4to, halflinnen 'met 15 gekleurde plaatjes'. - goed (lossig) - zeldzaam; Bijbelsche tafereelen voor lieve kinderen. Amsterdam, Holst, 1849, halflinnen, ex biblio Schoolmuseum, 1-13e stukje, met ruim 130 contemporain ingekleurde plaatjes. - redelijk.- M. Cameron, De drie bloempotten. Gouda, [ca. 1850], 4e dr., papieren omslag, met [contemporain ingegekleurde] houtsneeplaatjes. - en 3 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 136
Kavel 19e-eeuwse schaarse efemere educatieve/ stichtelijke uitgaafjes
-M. Cameron, De drie bloempotten. Amsterdam, Beijerinck, ca. 1850, heel kl. 8vo, papier; De kleine Elize. Londen, Godienstig-Traktaats-Genootschap, ca. 1850, heel klein 8vo, papier, ingekleurde plaatjes, niet NCC; Jakobi de Jagersjongen. Amsterdam, Beijerinck, 1843, 2e dr., heel klein 8vo, papier, met houtsneeplaatjes, niet NCC. - M. Cameron, De wekker of de togt naar huis. Amsterdam, Beijerinck, 1843. 2e dr., papier, heel klein 8vo, met houtsneeplaatjes. - En 16 andere - alle goed tot redelijk.-
€ 90 - € 180
kavel: 137
Swart, Spreuken van Salomo, 1828 en andere
-N. Swart, Spreuken van Salomo voor de jeugd. Delft, Bruins, [1828], kl. 8vo, halfleer, 2 delen in 1 band, gegraveerde titel, ingeplakte en getekende oorkonde, dd. 1839, ex bibliotheca Schoolmuseum. - redelijk; H. Franciscus de Sales, Onderwys of Aenleydinge tot een Godvrugtig leven (....). Mechelen, 1807, kl. 8vo, heelleer, frontispiece. - redelijk. - en 4 andere.-
€ 60 - € 120
kavel: 138
Uitgezogte Bijbelsche verhalen met platen voor de jeugd, 1794 en andere
-Uitgezogte Bijbelsche verhaalen, tot een leesboek voor de jeugd. U. h. Hoogduitsch. Amsterdam, Kuijper & Van Vliet, 1794, kl. 8vo., gemarmerd karton,x, 153 pp., gegraveerde titel en 7 platen. - goed [wat gebruind].; Tweede geschenk der Christelijke liefde aan de kinderen. Rotterdam, Nicolaas Cornel, 1829. 4e druk, kl. 8vo., gekartonneerd. - goed; A.B. van Meerten, Christelijke zedekunde of Godsdienstig handboekje voor kinderen (...). Leyden, Mortier, 1825, kl. 8vo., papieren omslag.- goed; Jan Scharp, Feest- en lijdensgeschiedenis voor de jeugd, in versjens. Rotterdam, Van Vliet, [1804], kl. 8vo., papieren omslag, gegraveerde titel. - goed. - en 5 andere. -
€ 70 - € 140