1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

kavel: 41
Piet Worm
-Peter Kersen-Eter. Bertus Aafjes en Piet Worm. Een van de 50 gedrukte exemplaren, uitgave de Gulden Pers, Amsterdam. 16 pp. Touwgebonden in blauw-papieren omslag met gelithografeerde opgeplakte voorplaat. Exemplaar met handgeschreven gedicht op schutblad door Bertus Aafjes aan A.A. Balkema, gesigneerd door Aafjes en Piet Worm in Augustus 1944. -

verkocht € 100,00
kavel: 42
Piet Worm
-De Vos als Heelmeester. De Rozentak, Amsterdam, ca. 1941 (?). 8vo, touwgebonden. Een van 75 exemplaren, geïnspireerd op een oud Russisch volksverhaal, door de ontwerper op steen getekend en door hem van de handpers gedrukt. Met opdracht van Piet Worm aan Esse & David Schire, Johannesburg 12 aug. '50 + Dit is Henkie.....Projuventute, 1950 - en 2 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 43
Piet Worm
-De Witte Wereld. Versjes van Riet van Buren. Prenten van Piet Worm + Met vader uit. Versjes van Riet van Buren. Prenten van Piet Worm. Beide Alkmaar, gebr. Kluitman, 1935 - en 9 losse litho's, verschenen in de uitgaves, copyright M.B. & Z., Amsterdam, Printed in Holland - reclameblad voor de Kinderpostzegelactie 1951. "Voor het Kind". Afm. 23,5 x 15 cm.-

verkocht € 60,00
kavel: 44
De merkwaardigste Nederlandsche zeereizen,
-sedert den jare 1594. Voor de vaderlandsche jeugd, door J.A. Oostkamp. Amsterdam/ Leeuwarden, G.J.A. Beijerinck/ G.T.N. Suringar, 1825, 2 delen in één band, VI,(2),XVII,224; (6),200 p., met 2 gegraveerde titels en 7 platen (2x uitslaand), contemporain verguld halfleer met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 70,00
kavel: 45
Für Kinder die gern lachen. Ein Bilderbuch.
-Door Emil Reinicke. Braun u. Schneider, 1910. Halflinnen, 42 pp. Aantekening op titelpagina + A.B.C. Book of Birds, Stecher lith. Co, Rochester New York, 1916. Softcover, 12 pp. Omslag aan rug beschadigd, restauratie aan twee pagina's. Signatuur op schutblad + Johann Fabricius, Die Prinzessin von China und der Drache. Union Verlag, Leipzig, ca. 1930. Gebonden met s.o., 26 pp. Scheurtjes in omslag + Johann Fabricius, Die Räuberinsel im Arabischen Meer. Union Verlag, Leipzig, ca. 1930. Gebonden met s.o., 26 pp. - en 3 andere.-

verkocht € 140,00
kavel: 46
Geschiedenis van Don Quichotte - en 12 andere
-Geschiedenis van Don Quichotte. Rotterdam, Wenk & Birkhoff, ca. 1890. 10 pp. Zeldzaam prentenboekje. Wat smoezelig ex. + De kat en de reus, Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1890. 10 pp. Goed ex. + Verkeers-prentenboek. C.A.J. van Dishoeck te Bussum, ca. 1915. 17 eenzijdig bedrukte prenten. Oblong, halflinnen. Vlekkig op de platten + De avonturen van Flip en Flop. Versjes van C. Hoh. Kieviet/plaatjes van W. Heskes. Ca. 1930. Deeltjes De Vischvangst en De Bokkenwagen. Wat geschaafd aan randen met gebruikssporen - en 8 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 47
Les aventures merveilleuses du petit Floridor et son chien Carabi
-Ernest Picard, 1915. Folio, halflinnen. Wat sleets aan rug en randen + l'Automobile Vimar, Librairie du Figaro, 1897. In rood kunstleer met vergulde bandversiering, 40 pp. Mooi exemplaar - en 2 andere.-

verkocht € 80,00
kavel: 48
[Struwwelpeter] Piet de Smeerpoets en andere verhaaltjes
-Door Elise de Graaf, ca. 1925. Signatuur en scheurtje op schutblad. Twee losse pagina's + F.H. van Leent, De ware geschiedenis van Piet de Smeerpoets. P. Kluitman. Signatuur op schutblad, beschadigd. Zeer zeldzaam - en 3 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 49
Lot van 28 Nederlandse kinderboeken
-H. v. Kruiningen, De tovertuin van Eekje Hoorn, Pegasus, ca. 1947. 92 pp. + H. v. Kruiningen, Eekje Hoorn overwint, Pegasus, 1948 + De bonte Schotel, een Joodsch kinderboek om te lezen en om te kleuren, Creveld, 1936, halflinnen. Een pagina los, boek deels ingekleurd + Radion Dierenboekjes in portfolio, mist boekjes 5 en 6 - en 24 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 50
[Struwwelpeter] Miniatuur
-Lilliput Press, 1999. 44 pp., handgekl. titelpag, 22 ills. 26 x 22 mm. In handgekl. stofomslag. -

verkocht € 80,00