1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

kavel: 51
Kinderprentenboeken - lot van 7
-Kind en Kunst Serie I-IV, Mevrouw van Osselen-van Delden en Marie Hildebrandt, Van Holkema en Warendorf, Amsterdam, 1905-06. Gebonden in halflinnen. Lichte gebr. sporen, goede set + Uit het Land van Dickens. Vrij naar Jêrome Doucet door Marie Hildebrandt, Amsterdam, van Holkema en Warendorf, Amsterdam, 1908 gebonden in halflinnen + Kattendorp. Freddy-Guilmot, geïllustreerd door Benjamin Rabier, Amsterdam, S.L. van Looy, 1906. geb. in halflinnen, net ex. - en De geschiedenis van Epaminondas. W. de Haan, Utrecht, ca. 1910. Lintgebonden. -

verkocht € 90,00
kavel: 52
Uitgeverij J. Vlieger
-Lot van 15 boekjes, alle 8vo, 6 pp., ongeniet, ca. 1890. Titels: Klein Duimpje; Robinson Crusoë; Blauwbaard; Asschepoetster; Sneeuwwitje; De Wondervolle PopZomer & Winter; Brave Jongens; Deugdzame Meisjes; Wilde Dieren; Roofvogels; De Hoenderhof; Onze Vriendjes; Soldaatje Spelen; Luilekkerland - toegevoegd een Franse variant Nos Animaux, uitgave Magnin & Fils, Paris.-

verkocht € 80,00
kavel: 53
Kinderprentenboeken - lot van 8
-De kleine Asschepoester en haar Glazen Muiltjes. Haarlem, J.J. van Brederode, ca. 1888. 6 eenzijdig bedrukte pagina's, touwgeb. + Hugo de Groot. Nationale Prentenboeken. Met gedichtjes van P.J. Andriessen. Geb. Belinfante, s'Hage, ca. 1885. 12 pp. + Knuppel uit den Zak en andere verhalen. Mevr. C. Broers-De Jonge, ca. 1900. 12 pp. + De Kleine Snappper door J.J.A. Goeverneur. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890 - en 4 andere uit de serie.-
€ 70 - € 120
kavel: 54
Kinderprentenboeken - lot van 20
-Het prinsesje uit het Tooverland door Agatha Snellen. Amsterdam, van Holkema & Warendorf, ca. 1900. 16 pp. 4to, oblong + Prinses Ina bij de Dwergen door Agatha Snellen. Met 1 prentje door Cornelis Veth. Schoonhoven, S & W.N. van Nooten, ca. 1900. 22 pp. + De Muis of de gestoorde Nachtrust. Braga jr. Teekeningen van P. van Geldorp. vierde druk, Rotterdam, D. Bolle, 1905 + De Hansie Pansie boekjes: Het Speelgoed gaat uit wandelen. Plaatjes van Wouter Kauders, verteld door Anna Sutorius, Scheltens & Giltay, Amsterdam, 1922 + 2 andere deeltjes uit de reeks - en 14 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 55
[Struwwelpeter] Griet de Smeerpoes - lot van 12
-Bewerkt door J.J.G. Wahlen. (Alkmaar, Kluitman, 1896), (14) p., 4to + Piet de Smeerpoets en andere verhaaltjes door Elise de Graaf. ca. 1910 + De Struwelpetertjes uit Daan Hoeksema's Teekenstift met rijmpjes van 't Woudvogeltje - 3 dln: Piet de Smeerpoets-Wrrede Karel/ De snoeper-De muurbekladder/ De wilde jager-Luie Frans. Gebr. Koster, Bussum, 1927 + Stoute Meisjes. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885. 10 x 7,5 cm., 4 pp., geïll. omslag en 3 litho's. Boekje uit de serie Klein Prent- en Leesmuseum in twaalf soorten + Zoete en Stoute Kinderen en Ondeugende Jongens uit dezelfde reeks - en 4 andere.-

verkocht € 80,00
kavel: 56
[Struwwelpeter]
-Truffle Eater by Oistors. Pretty Stories and Funny Pictures, Arthur Barker, ca. 1933 + Slovenly Peter, with colored illustrations after the Original Style. Special edition publ. by The John C. Winston Company Philadelphia, Toronto, ca. 1940 - en 2 andere.-

verkocht € 130,00
kavel: 57
[Struwwelpeter]
-The Political Struwwelpeter by Harold Begbie. Illustrated by F. Carruthers Gould. London, Grant Richards, 1899. Geb. in halflinnen. Mooi ex. + Menukaart The Story of Fidgety Philip, extract from the Guinness Struwwelpeter, ca. 1930 + Swollen-Headed William (After the German!), Verses adapted by E.V. Lucas, Drawings adapted by Geo. Morrow, Methuen & Co, London, fifth edition, ca. 1914. Naam uitgeknipt op titelp., enkele gebr. sporen, voorts goed + Melodien zu D. Heinrich Hoffmanns Struwwelpeter, zusammengestellt von Andreas Hubla, Rütten & Loening, Frankfurt am Main, ca. 1910 - en The Struwwelpeter Painting book. Pretty Stories and Funny Pictures for little Children by Dr. Heinrich Hoffmann, Griffith, Farran, Browne & Co, London, ca. 1910. Goed ex.-
€ 80 - € 150
kavel: 58
Kinderboekenweekgeschenk
-Vulboek, 1967. Met nog ca. 50 onbeschreven pagina's + Het kleinste geschenk, 1966. Luciferdoosje met boekje en loep - en Superspeelspel, ontwerp Wim van der Kolk, 1972.-
€ 70 - € 120
kavel: 59
Lot van 28 diverse kinderboeken
-Jaap en zijn vliegende Hollander. P. Noordmans, J.M. Bredée, Rotterdam, 1930. 40 pp. + In Zwartjes Land. Teekeningen en versjes door Mia Bake. W. de Haan, Utrecht, ca. 1922 - en 1 andere van Mia Bake + Arretje Nof. Johan Fabricius. Calvé Delft, ca. 1927. Complete set van 5 delen in orig. touwgebonden map (onderflapje ontbreekt) - en 24 andere.-

verkocht € 60,00
kavel: 60
The Sun-bonnet Babies
-Bertha L. Corbett, Minneapolis, Minnesota, 1900. 1e dr. Geb. in halflinnen met bandillustratie. Rug prof. herbonden met linnen, vernieuwde schutbladen, voorts net ex. + A Masque of Days. Words by Elia Dresses & decorations by Walter Crane. Cassell & Company ltd, London, 1901. Net exemplaar - en 1 andere.-

verkocht € 90,00