1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

kavel: 61
Lot van 12 kinderprentenboeken
-De grappige Historie van Pietje Snaterbek. Utrecht, Gebr. vd Post, ca. 1875. Plaatjes Wenkebach. 12 pp. Enkele pagina's wat schilfers los in de marge + Hoe een kleine poes de groote wereld in ging. Bep v.d. Harst. Met teekeningen van J.W.M. Wins, 2e druk, Boek en Periodiek, Den Haag, 1940. Geb. met stofomslag, als nieuw + Voor Kleine Kleuters. Henriëtte Blaauw, ca. 1900. 8 pp. Geniet + Allerlei vreugd voor de lieve jeugd, uitgever onbekend, reclame V&D op achterzijde, ca. 1910. Geniet, 12 pp. - en 8 andere.-

verkocht € 90,00
kavel: 62
[Beweegbare boeken] Das Puppenhaus
-Eine festgabe für brave Kinder von Lothar Meggendorfer. Zweite Auflage. Verlag von J.F. Schreiber. Erlingen bei Stuttgart, [1889]. -

verkocht € 120,00
kavel: 63
[Beweegbare boeken]
-George's beweegbaar Prentenboek. Soldaatje Spelen. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1880. Diverse restauraties aan binnenzijde, een deel van een been ontbreekt + George's beweegbaar prentenboek. Wat wilt gij worden? Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1880. Exemplaar zonder band. Afbeeldingen: 1. Schoenpoetser, 2. Iemand die laarzen uit wil doen, 3. Karnende boerendeern, 4. Savoyaard, 5. Meubelmaker (beweegbare arm met zaag ontbreekt) - toegevoegd: Twee goede vrienden. Prentenboek met beweegbare platen. Zonder de band. Enkel het eerste beweegbare onderdeel en het konijn uit het tweede zijn aanwezig.-

verkocht € 110,00
kavel: 64
[ABC]
-Nieuw klein A.B.C. Boekje, J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885 (inscriptie in potlood 1888). 6 bedrukte pagina's; om en om 2 blanco en 2 bedrukt pagina's. 8vo, geniet + Prenten A.B. boek voor zoete kinderen. Gouda, G.B. van Goor, ca. 1850. 8vo, touwgebonden in eenvoudig pap. bandje. 2 letters met handgekl. afbeelding per pagina* - en 1 andere, ca. 1850, zonder omslag.-

verkocht € 150,00
kavel: 65
Kermispret
-Tine van Berken, H.J.W. Becht, Amsterdam, ca. 1895. 14 pp. Oblong, geniet. Prachtig exemplaar.-
€ 70 - € 120
kavel: 66
[Sinterklaas]
-Sint-Nicolaas Avond. door Fanny. Alkmaar, P. Kluitman, ca. 1885. 16 pp. 18,5 x 14 cm., touwgebonden. Inscriptie binnenzijde achterplat "Jantje Koolhaas Twisk 2 Januari 1889 Oud 10 jaar" + Sint Nicolaas in het Land, uitg. onbekend, ca. 1920. 10 pp. 4to, geniet. Kleine besch. in baard van Sinterklaas + Als Kinderhartjes kloppen. Verteld door Wil de Wingerd. Uitg. Kompas, Den Haag, ca. 1950. 12 pp.-

verkocht € 80,00
kavel: 67
Sinterklaas
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 14 pp. 14,7 x 10 cm. Touwgebonden. Zeldzame promo-uitgave voor Vlieger. Promotietekst aan versozijde voorplat, reclame plakprenten op pagina ernaast. Daarna om en om 2 pagina's Sinterklaasverhaal in kleur en reclame voor Vlieger-uitgaves.-

verkocht € 280,00
kavel: 68
St Nicolaas en Pieterbaas
-Freddy Last. Illustraties van Jan Franse. AG, ca. 1915. 20 pp. Geniet. Zeldzaam Sinterklaasboek. -
€ 100 - € 200
kavel: 69
[ABC] (zeldzame variant) Het van Ouds gerenommeerde A is een Aapje
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 12 pp. Telkens 4 letters op een tekstpagina en een kleurige litho ernaast met 4 afgebeelde letters. Lithografie Amand, Amsterdam. Afm. 32 x 25 cm. -

verkocht € 100,00
kavel: 70
Lot van 32 diverse kinderboeken 20ste eeuw
-De Neef van Prikkebeen. Reizen en avonturen. door Oom Abraham. Teekeningen van Daan Hoeksema, 7e druk, Bussum, gebr. Koster, ca. 1924 + Feest in 't Bosch. Versjes van Anna Sutorius. Teekeningen van Pol Dom. Rotterdam, Nijgh & van Ditmar, ca. 1930. 26 pp. + De kaarsenkroon van Paarlemoertje, C.E. Pothast-Gimberg, tekeningen van Aart van Breda + Een boek vol versjes en mooie prentjes. S. Aramsz., Zutphen, P. van Belkum, ca. 1921 + De Wonderlijke avonturen van Mijnheer Prikkebeen. Spel voor kinderen in 3 bedrijven. Eugène Gilhuys, M.M. Couvee, Den Haag, 1923. 8vo, in vernieuwd linnen met opgeplakte plaat - en 20 andere.-

verkocht € 70,00