1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

kavel: 71
Pierrot. Serie "Verjongde Oudjes" - lot van 15
-Tekst van Schenkman, teekeningen van Louis Raemaekers, J. Vlieger, Amsterdam, [1907]. Oblong, in halflinnen met opgeplakte voorplaat. Exemplaar met gebruikssporen + Eerste Levensjaren. H. Willebeek le Mair, Nijgh & van Ditmar, Rotterdam, ca. 1920. Ongebruikt geboorte-album met tekeningen van Willebeek le Mair + ABC album van Willy Schermerlé, in halflinnen - en 11 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 72
Sprookjes naar de Gebr. Grimm - lot van 8
-Sprookjes naar de Gebr. Grimm. Met fijne plaatjes in kunstdruk. Ca. 1890. 20 pp., 4to. Fraai exemplaar + Kinderpret. Uitg, schrijver onbek., ca. 1920. 16 pp. 4to. Kleine versteviging aan boven- en onderzijde rug + Preciosa of de HeidenPrinses. Uitgave van Jan Leendertz, Amsterdam, ca. 1870. Rug hersteld met linnen, herstelde scheur in achterplat, wat roestvlekkig + Hansje en Blondje in bloemenland. Elsa Beskow met versjes van Johanna Wildvanck, Amsterdam, Scheltens & Giltay, [1909]. 30 pp. Boekblok los van band, verder net ex. - en 2 andere van Beskow - en 3 andere.-

verkocht € 60,00
kavel: 73
Dick Bruna - Kleine Koning - lot van 10
-A.W. Bruna & Zoon, Utrecht, 1955. Een matig exemplaar van dit zeldzame werk; rug kapot, de helft van de litho's door kinderhand met potlood betekend + De groe-ten van Jip en Jan-ne-ke. Annie M.G. Schmidt, 1e dr., Arbeiderspers, Amsterdam, 1954. 88 pp. - en 8 andere na-oorlogse kinderboeken.-

verkocht € 70,00
kavel: 74
Kunst om kinderen te bederven - lot van 5
-Kunst om kinderen te bederven. Een lees- en leerboek voor vaders en moeders. Vrij bewerkt naar Salzmann, door A. Biben. Met vier en vijftig gravuren, 's Gravenhage, K. Fuhri, 1848. 2 delen in een band. xii, 124; (iv), 115 pp. Ex libris aan binnenzijde voorplat, naam op schutblad, vernieuwde rug en schutbladen + De wereld is een huis. Handboekje voor de jeugd, ter harer opleiding tot de kennis en vereering van den oneindigen bouwmeester. Door W.J. Olivier. Met (5) platen. Amsterdam, Joh. Guykens, ca. 1840 + Voorbeelden van goed gedrag jegens god en de menschen, in aangename verhalen en eenvoudige voorschriften voor kinderen van tien tot veertien jaren, volgens de leerwijze van Salzman. Uit het hoogduitsch met (handgekleurde) platen. Amsterdam, Hendrik van Kesteren, 1810. 204 pp. - en 2 andere.-

verkocht € 130,00
kavel: 75
Moeder de Gans vertellingen uit de Oude Toover-Wereld. Met 9 fraaije plaatjes - lot van 9
-Amsterdam, G. van der Linden, ca. 1860, 104 p., houtsnede titelvignet, frontispice en 8 paginagrote houtsneden met vier tekstregels onder de afbeelding (en 5 sluitvignettes in de tekst), in handbedrukt papieren omslag, kl. 8vo + Kinder-album. Gedichten voor Knapen en meisjes, door L. Schipper. Met 4 gekleurde plaatjes en een muziekstukje. Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1865. 75 pp. In rood linnen met vergulde bandtek. + Brievenportefeuille van Tante Koo. Een geschenk voor kinderen. met een woord tot aanbeveling van T.C.R. Huydecoper, Leyden, P. Engels, ca. 1865. 94 pp. Kl. 4to, in groen linnen met reliëfstempel en vergulde versiering op voorplat - en 6 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 76
Mariënthal's Lust-priëel voor zonen en dochters - lot van 6
-Mariënthal's Lust-priëel voor zonen en dochters van beschaafde opvoeding, door C.A. Hirschman. Met platen. Uit het Hoogduitsch. Gorinchem, J. van der Wal, 1809. 240 pp. 2 handgekl. gravures. In later roodkartonnen bandje met vernieuwde schutbladen, ingeplakt papiertje "Dit boek behoor aan F.H. Poggenbeek gekregen van mijn neef F.H.Schijer den 26e Jannewary 1812" + Geschenk Neerlands Jufferschap. Aangeboden door Mr. C.P.E. Robidé van der Aa met platen. Amsterdam, G.W. Tielkemeijer. iv, 231 pp. 8vo, in rood linnen met vergulde bandtekening + De portefeuille van Oom Richard. Een zestal onderhoudende verhalen voor de Nederlandsche jeugd. met laten. Gouda, G.B. van Goor, ca. 1870. 78,(2) pp. In blind bandje - en 3 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 77
Gedenkwaardige trekken uit de geschiedenis ten spiegel voor de Ned. jeugd - en 3 andere
-Met platen, Haarlem, Francois Bohn, 1824. 150 pp. 8vo. In rood linnen + [idem] in latere blinde band, incompl. met 143 van 150 pp. + Wandelingen naar onderscheidene deelen der wereld. Een geschenk voor de jeugd. Amsterdam, J.M.E. Meijer, ca. 1840. 332 pp. Met 4 handgekleurde lithografieën van volkeren en handgekl. frontispiece. Rug gerest. platten, sleets, binnenzijde goed - en Het leven en de daden van den doorluchtigen zeeheld J. Psz Koen, met portret en platen. G. Engelberts Gerrits, tweede druk, Utrecht, J.G. van Terveen en zoon. iv, 186 pp. In orig. pap. band. Rug op enkele plekken gebroken op de kneep, nog stevig in de band. -

verkocht € 90,00
kavel: 78
Neue lustige und lehrreiche Fabeln
-nach Speckter für artige Kinder - Mit vielen feinen Bildern. Neu-Ruppin, Gustav Kühn ca. 1855. 2, 32, 64 pp., 2 titelprenten, 31 handgekleurde litho's naar Seckter. 20 x 12 cm. Fabels met illustratie op 31 eenzijdig bedrukte bladen; 64 pp. 'Zugabe' met moraliserende, godsdienstige teksten - en 2 andere.-

verkocht € 80,00
kavel: 79
Meisjesvreugde. Een geschenk aan Hollandsche meisjes van J.J.A. Goeverneur - en 6 andere
-J.J.A. Goeverneur met zes plaatjes. Sneek, van Druten & Bleeker, ca. 1875. 100 pp. Rug verstevigd, verder goed ex. + Spiegel der Jeugd, voorgesteld in het veertienjarig leven van René d'Aubert, eene ware geschiedenis. Met (2) platen. Derde verbeterde druk, Amsterdam, Christiaan Schaares, 1824. 123 pp. Rug hersteld met tape + Leerzame verhalen en onderrigtingen, voor de Nederlandsche jeugd. C. Muller, met platen, tweede druk, Amsterdam, Ten Brink & de Vries, ca. 1870. In Amsterdams prijsbandje. 70 pp. + Vertellingen voor meisjes, Franz Hoffmann, naar het Hoogduitsch. Met platen, Deventer, A.Tjaden, ca. 1850. 137 pp. 8vo. In linnen met vergulde bandversiering. Mooi ex., ca. 1860 - en 2 andere.-

verkocht € 80,00
kavel: 80
Fabelen voor de Nederlandsche jeugd, in versmaat - en 4 andere
-J. Kramers, Jz. Met 16 plaatjes, Goude, G.B. van Goor zonen, 1871. 80 pp. 8vo + [idem], (met papieren bandje, aan rug verstevigd) + Fabelkunde voor Jonge lieden. A.B. van Meerten, Geb. Schilperoort. Eerste en tweede deel 1820/21. 12,287,10; (2), 11, 264, 10 pp. In later halflinnen geb. - en 2 andere.-

verkocht € 100,00