[1] [2] [3]
kavel: 1 verkocht € 200,00

Plakboek met meer dan 1000 chromolithografische of handgekleurde illustraties,

ca. 1850, met 50 dubbelzijdig beplakte bladen (laatste blad enkelzijdig) en 22 onbeplakte bladen van zeer stevig handgeschept papier, met dun papieren tussenvelletjes (ontbreken hier en daar), contemporain half marokijn, groot 4to. (30 x 25,5 x 6 cm.).
Bovenscharnier gescheurd, hoeken gestoten, inhoud zeer goed. Prachtig plakboek met een groot aantal onderwerpen en veel grote illustraties (sommige over meerdere pagina's), enkele met goud gehoogd, sommige ongekleurd, o.a. kostuums, vogels en andere dieren (w.o. katten en een dodo), spelende kinderen, fruit, boerenscènes, treinen, schepen en romantische scènes. Het meest in het oog lopen een zeer grote illustratie van een aap die een kat voert (35,5 x 26 cm.!), 3 friesvormige illustraties van vroege treinen (elk 7,5 x 38 cm.), een ovale plaat met meegeplakte titel (totaal over de hele pagina) "IJs-club, Hardrijderij op schaatsen door mannen en vrouwen te Leeuwarden, op donderdag den 22 Februarij 1855, 's morgens precies ten tien ure (...) " en een grote illustratie van een brandend huis met vele brandweerlieden en brandweerwagens (17,5 x 29 cm.).