[125] [126] [127] [128] [129]
kavel: 127 € 70 - € 140

[Struwwelpeteriana] Twee titels: (1) Een aardig prentenboek met leerzame vertellingen,

naar het beroemde Hoogduitsche kinderwerk "Der Struwwelpeter" [door H. Hoffmann], voor Nederlandsche jongens en meisjes bewerkt door W.P. Razoux. Schiedam, H.A.M. Roelants, 1898, 20 éénzijdig in kleurenlithografie bedrukte bladen, oorspronkelijk geïllustreerd karton met linnen rug, 4to.
Vrije schutbladen gebruind, platten wat vlekkig. "Jubilaeum-Uitgaaf 1848-1898", gepubliceerd naar aanleiding van de 50ste verjaardag van de eerste Nederlandse druk, die ook door Roelants was uitgegeven; (2) Piet de Smeerpoets. Naar de oorspronkelijke uitgave door Dr. H. Hoffmann. Vrij vertaald door J. Riemsns-Reurslag. Tweede druk. Zonder plaats, uitgever en datum (Amsterdam, C.A. Spin & Zoon, 1946), (24) p., met op elke pagina (behalve de laatste 4) gekleurde illustraties, oorspronkelijk geïllustreerd karton, oblong 8vo. Boekblok los, eerste en laatste blad gebruind. Platten vlekkig en met slijtage aan de randen. Kleingoed no. 9. (totaal 2).