139-179 Incunabula, postincunabula en 2e helft 16e eeuw

[139 - 148] [149 - 158] [159 - 168] [169 - 178] [179 - 179]
kavel: 139
Arithmeticae Practicae Methodus Facilis
-Per Gemmam Frisium (...) In eandem Ioannis Steinii & Iacobi Peletarii annotationes. Eiusdem de Fractionibus Astronomicis Compendium (...). Antwerpen. Johannes Bellerus. 1581.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 140
[Medicijn- en kookboek in een band] Med'cyn boec. 1593
-Daer inne alle uytwendighe ende inwendighe partijen des menschen lichaems, met alle hare sieckten ende gebreken, vanden hoofde af, tot de voeten toe, begrepen zijn, ende daer inne ooc geleert wort, hoe datmen alle deselve (...) cureren sal (...) Christophorum Wirtsung ... (onlangs door den druck) in de Hooghduytsche sprake wtghegheven, ende nu wt de selve, in onse ghemeyne Nederlandtsche tale. Overgheset door D. Carolum Battum. De tweede editie (...) Hier achter is by ghevoeght, eenen excellenten ghe-experimenteerden nieuwen Coc-boeck die noyt hier te voren in druck en is gheweest. Dordrecht. Jan Canin. 1593.-
€ 2500 - € 4000
kavel: 141
[Album met 39 prenten] Venationes Ferarum, Avium, Piscium
-Pugnae Bestiariorum: & mutuae Bestiarum. Depictae a Joanne Stradano. Editae Philippo Gallaeo. Carmine Illustratae C. Killiano Dufflaeo. [Antwerpen. 1578].-
€ 2700 - € 4000
kavel: 142
Cosmographia Petri Apiani, per Gemmam Frisium
-apud Lovaniensis Medicum & Mathematicu insignem, iam demum ab omnibus vindicatamendis, ac nonnullis quoque locis aucta. Additis eusdem argumenti libellis ipsus Gemmae Frisii. Antwerpen. Apud haeredes Arnoldi Birckmanni. 1564.-
€ 4200 - € 6000
kavel: 143
[Verzamelband wiskunde-astronomie] Gemma Frisius. Sacroboso. Winshem. Purbach.
-Arithmeticae Practicae. Methodus facilis per Gemmam Frisium Medicum ac Mathematicum. Wittenberg. Matthias Welac. 1583 + Johannis de Sacrobusto Libellus de Sphaera (...) cum praefatione Philippi Melanchtonis. [Wittenberg. Crato. 1568] + Libellus Ioannis de Sacrobusto, de Anni ratione, seu ut vocatur vulgo, Computus Ecclesiasticus. Cum praefatione Philippi Melanchthonis. Anno MDLVIII. [Wittenberg. Crato. 1568] + Cisio Ianus in Carmina. Erasmo Reinholdo Saveldensi. Wittenberg. Erven Petrus Seitz. 1578 + Canon Sexagenarum et Scrupulorum Sexagesimorum (...) M. Sebastiani Theodorici Winshemij. Wittenberg. Matthaeus Welack. 1583 + Theoricae Novae Planetarum Georgii Purbachii Germani (...) Inserta item methodica tractatio de illuminatione Lunae. Wittenberg. Erven Johannis Cratonis. 1580.-
€ 1500 - € 3000
kavel: 144
Twee laat zestiende-eeuwse bandjes,
-beide van flexibel overlappend perkament, één met de bindlinten bewaard, (klein) 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 145
[Postincunabel. Gabriel Biel] Repertorium generale et succintum:
-verumtamen valde utile atqe necessarium: contentorum in quatuor collectoriis acutissimi ac perfundissimi theologi Gabrielis Biel super quatuor libro sententiarim. (Lyon), Iohannes Clein, 1519, 4 delen in één band, in totaal (454) bl. (incl. laatste blanco), titelpagina gedrukt in rood en zwart met centraal het drukkersmerk omgeven door decoratieve houtsnede borders, vele houtsnede initialen, contemporain buigzaam blindgestempeld schapenleer met aantrekkelijke oudere manuscriptbladen op binnenzijde van beide platten, folio.-
€ 500 - € 1000
kavel: 146
Prediche del reverendo Padre Fra Girolamo Savonarola da Ferarra (...).
-Zonder plaats en uitgever (Venetië, Bernardino de Bindoni), 1544, (8),302,(1) bl., met houtsnede titelillustratie en initialen, later verguld en gemarmerd leer, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 147
[Aldus 1521] Florilegium diversorum epigrammatum in septem libros (...).
-Solerti nuper repurgitum cura MDXXI. Venetië, Aldus en Andrea Socer, januari 1521, tekst volledig in het Grieks, 289,(1) bl., met houtsnede drukkersmerk op de titel en op de laatste pagina, contemporain overlappend perkament met later titelschildje.-
€ 350 - € 700
kavel: 148
[(Post)incunabelbladen] Verzameling van 30 perkamenten bladen,
-met marge ingeplakt in modern kartonnen album met ouder marokijnen titelschildje op voorplat: "Livre d'Heures. Pigouchet". Het album bevat: (1-22) 22 perkamenten bladen uit Livre d'Heures a Lusaige de Romme, uitgegeven door Philippe Pigouchet te Parijs, 1495, alle met wisselende zeer rijke metaalsnede borders en handgeschilderde, vergulde initialen in rood en blauw (het eerste blad met groot gat, enkele bladen met kort afgesneden bovenmarge. Informatie overgenomen van strookje in album); (23-31) Losse perkamenten bladen uit diverse soortgelijke uitgaven (bijvoorbeeld 2 bladen uitgegeven door Gilles Hardouin, ca. 1509-1510 (aangegeven op strookjes in album)), o.a. een bifolium met zeer veel handgeschilderde en vergulde initialen en een prachtig blad met rijk vergulde, handgeschilderde marge en initialen. Het meest bijzonder is echter een blad met schitterende handgeschilderde miniatuur van 4 x 2,2 cm. met piëta-voorstelling (gedrukt door Thielman Kerver?). Het album bevat voorts nog een klein maar aantrekkelijk perkamenten blad uit een niet geïdentificeerd handschrift en een papieren blad gedrukt in rood en zwart uit een klein postincunabel (album met in totaal 32 bladen).-
€ 500 - € 1000