400-497 Topografie Nederland

[400 - 409] [410 - 419] [420 - 429] [430 - 439] [440 - 449] [450 - 462] [463 - 472] [473 - 483] [484 - 493] [494 - 497]
kavel: 400
Nieuwe Cronyk van Zeeland, eerste deel
-M. Smallegange, Middelburg, Meertens & v. Someren, 1696. (12),774, (4), (12=wapenprenten),(12) pp. In leer met geribde rug. Geïllustreerd met frontispice, compleet met alle kaarten en vergezichten. Bijgebonden "Beschryving van den Zeelandschen Adel", 12 pag. tekst en 6 dubbelpag. wapenkaarten.-
€ 800 - € 1500
kavel: 401
[Rotterdam] Lot van 2 etsen: (1) Marius Janssen (1885-1957).
-"Rotterdam Plan C." Droge naaldets, 24 x23 cm., gesigneerd en getiteld in potlood, onder passepartout en in wortelnoten lijst.-
€ 150 - € 300
kavel: 402
[Rotterdam] Vijf diverse gezichten, w.o.: (1 en 2) "Het dorp Charlois/ (...) IJsselmonde".
-Twee handgekleurde gegraveerde gezichten door Anna Brouwer naar C. Altena/ J. van Diepenhuijsen, elk 8 x 10 cm. (ovaal) (12 x 10 cm. incl. het gegraveerde onderschrift), uit Van Ollefen/ Bakker, De Nederlandsche stad- en dorp-beschrijver, 1793-1801, onder passepartout en in identieke vergulde lijsten.-
€ 70 - € 150
kavel: 403
[Scheveningen] "In 't jaer van t'seventich ende vijftien hondert ghebeurdet hier
-t'Schevelinge op Alder Heijligen dach, 't zeewater liep in deze kerk (...)". Handgekleurd, gegraveerd gezicht naar G. van Giessen, 35,5 x 50,5 cm., uitgegeven door R. Boitet, afkomstig uit De Riemer, Beschryving van 's Graven-Hage, 1720 (zie elders een exemplaar in deze rubriek), achter passepartout en in lijst.-
€ 70 - € 140
kavel: 404
[Leerdam] Lot van 4 diverse ingelijste gezichten op Leerdam:
-(1) Gravure door Caspar Bouttats naar Johannes Peeters (op één blad met gezichten op 3 andere plaatsen boven letterdruk tekst, totaal 17,5 x 25,5 cm., gedateerd 1674).-
€ 70 - € 140
kavel: 405
[Schoonhoven] "Schoonhoven".
-Handgekleurde, gegraveerde plattegrond door Julius Milheusser, uitgegeven in het Stedenboek door J. Blaeu, (1649), 41,5 x 52,5 cm., onder passepartout en in wortelnoten lijst (fraai).-
€ 150 - € 300
kavel: 406
[Den Haag] "Bezuyden houtse Weg".
-Handgekleurd, gegraveerd gezicht in optica-stijl, ca. 1750, 23,5 x 40 cm., ingelijst onder passepartout met de manuscripttitel op de keerzijde zichtbaar.-
€ 250 - € 500
kavel: 407
Amsterdam in Schetsen
-P.H. Witkamp. Teekeningen van W. Hekking Jr., Amsterdam, G.W. Tielkemeijer, 1861. 164 pp. 8vo, linnen met vergulde bandtekening, rug met titel, compleet met 25 kleurenlitho's, tissuepapier gevlekt, litho's enkele vlekjes in de marge. -
€ 80 - € 120
kavel: 408
[Den Haag] Twee stuks: (1) "'t Gesight van de Princesse grast en Coucamp
-siende naar de nieuwen uqt lig." Gegraveerd gezicht in optica-stijl naar Daniel Marot (ca. 1710), met titel in het Nederlands en in het Frans en "T t no. 5" onder de afbeelding, ca. 1750, 31,5 x 42 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 409
[Friesland] Twee ingelijste stadsplattegronden: (1) "Staveren".
-Gegraveerde plattegrond, uitgegeven in het Stedenboek door J. Blaeu, 1649, 42 x 53,5 cm. (enkele vlekjes).-
€ 80 - € 160