550-577 Topografie Europa

[550 - 559] [560 - 569] [570 - 577]
kavel: 550
[Rusland] The Costume of the Russian Empire
-William Alexander. London, Printed for W. Miller, 1803. Ilustrated by a series of seventy-three engravings with descriptions in English and French. Folio, in leer gebonden. [xviii], 73 pp. tekst en 73 handgekleurde gravures. -
€ 1000 - € 1500
kavel: 551
[Engeland] The Lake Scenery of England by J.B. Pyne.
-Londen, H. Sotheran & Co., 1870, (4),VII tekstp., met 25 opgeplakte chromolithografische platen (incl. de titelpagina), elk met letterdruk tekstblad, oorspronkelijk rijk verguld groen linnen, alle sneden verguld, folio.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 552
[Spanje] A Journey through Spain in the years 1786 and 1787;
-With particular attention to the agriculture, manufactures, commerce, population, taxes and revenue of that country and remarks in passing through a part of France. Joseph Townsend. 3 vols. sec. ed. London. C. Dilly. 1792.-
€ 150 - € 300
kavel: 553
[Frankrijk. Tirion] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van Frankryk.
-Vervattende eenne beschryving van de gelegenheid des Ryks; van deszelfs kusten, havens, rivieren en gebergten, Een kort begrip van de Historie van Frankryk (...). Eerste deel. Amsterdam. Isaak Tirion. 1756. [De 2 stukken van het eerste deel]. Samengevoegd met het Tweede Deel. Idem. 1757. [De twee stukken van het tweede deel] [met o.a. een beschrijving van Normandië, De Franse Nederlanden, Bourgogne etc.].-
€ 160 - € 300
kavel: 554
Heath's Picturesque annual for 1836. St Petersburg and Moscow
-From drawings by Alfred George Vickers, Longman & Co, London, 1836. 256 pp. Kl. 4to, met 25 staalgravures. In rood marokijn met vergulde rugtitel en bandversiering. -
€ 50 - € 80
kavel: 555
[Tirion. Rusland enz.] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van Alle Volkeren;
-In opzigt hunner landsgelegentheid, personen, klederen, gebouwen, zeden, wetten, gewoontens, godsdienst (...) door Th. Salmon. (vert.) M. van Goch. VII. deel. Behelzende den Tegenwoordigen Staat van Rusland, Zweden, Denemarken en Noorwegen: als mede van de landen onder de Noord Pool gelegen, en van de Groenlandsche Visschery, Amsterdam. Isaak Tirion. 1735.-
€ 160 - € 300
kavel: 556
[Duitsland] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle Volkeren. VIII-IX deel
-Behelzende den Tegenwoordigen Staat van 't Duitsche Keyzerryk in het algemeen (...)./ (...) 't Vervolg van den Tegenwoordigen Staat des Duitschen Keizerryks (...). Eerst in 't Engels beschreven door Th. Salmon. Nu vertaald en merkelyk vermeerderd door M. van Gogh. Amsterdam, I. Tirion, 1736 [=1735]-1737, 2 delen, (12),(4),670,(8); (4),673,(15) p., met 2 verschillende, gegraveerde frontispieces, 9 groot uitslaande kaarten, 1 uitslaande plattegrond, 2 uitslaande profielen, 2 uitslaande andere platen en 3 portretten, contemporain uniform gepolijst kalfsleer, rijk vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje.-
€ 150 - € 300
kavel: 557
[België etc.] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van alle Volkeren. Xde deel.
-Behelzende eene Beschryving van den Tegenwoordigen Staat der Oostenryksche, Fransche en Pruissische Nederlanden. Amsterdam, I. Tirion, 1738 [=1737-1738], (14),562,(12) p., met gegraveerd frontispiece, 4 groot uitslaande kaarten (1x deels gekleurd), 7 uitslaande plattegronden en 4 andere (uitslaande) platen (w.o. een profiel), contemporain gespikkeld kalfsleer met vergulde en geribde rug.-
€ 100 - € 200
kavel: 558
Marseille Son Vieux Port
-Par Elseard Rougier, illustrations de Boissonnas et Detaille. Boeissonnas et Detaille ed. Marseille, 1909. 151 pp. Gebrocheerd. Een van 800 exemplaren. -
€ 60 - € 90
kavel: 559
Folders Europa
-Lot met ca. 125 toeristische folders, vrijwel alle uit de jaren '30, van plaatsen en landen in Europa. Meest in Duitsland, maar ook Finland, Hongarije, Italië en België. Met enkele fraaie kaftontwerpen van o.a. Konecsni György en Arisztid Uher.-
€ 70 - € 120