500-529 Amsterdam

[500 - 509] [510 - 520] [521 - 529]
kavel: 500
[Pieter Schenk] (100 Afbeeldinge der voornaamste gebouwen van Amsterdam).
-"Tot Amsterdam by Barent Greve bove de Beurs regt over de Deur in de Kas No. 7", z.d. (ca. 1700), letterdruk indexblad en 98 (van 100) gegraveerde platen en EXTRA 4 dubbel aanwezige platen (nrs. 13-16), alle bladen met gaatjes in linkermarge van oorsproneklijk bindkoordje, oblong folio (21 x 33,5 cm.), los in contemporaine perkamenten portfolio met bindlinten.-
€ 500 - € 1000
kavel: 501
[Mirakel] Amstelredams eer ende opcomen,
-door de denckwaerdighe miraklen aldaer geschied, aen ende door het H. Sacrament des Altaers. Anno 1345. [Door Leonardus Marius]. Antwerpen, H. Aertssens, 1639, "Door Boetius a Bolswert" (platen), (16),304 p., met gegraveerde titelpagina en 16 platen, contemporain perkament, klein 8vo.-
€ 70 - € 120
kavel: 502
J. E. Akkeringa Jr. (1894-1983)
-Sint Nicolaaskerk, Amsterdam; zicht vanaf het water, gemengde techniek waaronder krijt. 26 x 40 cm. Gedateerd en gesigneerd rechtsonder J.E.A.Jr., 1939.-
€ 100 - € 200
kavel: 503
Affiche Guide d'Amsterdam
-Anoniem. Drukkerij Kotting, 1905. 64,5 x 85 cm.-
€ 350 - € 700
kavel: 504
[Wagenaar. Met 51 extra platen uit Commelin] Amsterdam in zyne opkomst,
-aanwas, geschiedenissen, voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe, beschreeven door Jan Wagenaar. Amsterdam, I. Tirion/ Yntema en Tieboel, 1760-1767, 3 delen, (10),XXIV,743; 552; (2),564,(1) p., met 81 (deels uitslaande) gegraveerde platen en 51 EXTRA gegraveerde platen (deels uitslaand, deels met meerdere illustraties op 1 blad) zoals eerder uitgegeven in Commelin, 20ste eeuws uniform leer in oude stijl, folio.-
€ 300 - € 600
kavel: 505
[Commelin] Beschryvinge van Amsterdam,
-desselfs eerste oorspronk uyt den Huyse der Heeren van Amstel en Aemstellant; met een verhaal van haar leven en dappere krijgsdaden; Amsterdams kleyne besinselen, oudheyt, bemuring en verscheyde vergrootingen (...) vermeerdert door Casparus Commelin, Amsterdam, Wolfgang, Waasberge, Boom, van Someren, Goethals, 1693, 2 delen, (20),528; (2),529-1223,(41) p., gegraveerd frontispiece, 1 uitslaand gegraveerd panorama, 5 (uitslaande/dubbelpagina) gegraveerde kaarten, 46 (dubbelpagina) gegraveerde platen, 3 dubbelpagina letterdruk platen, talloze gegraveerde (enkele houtgesneden) afbeeldingen in de tekst, contemporain uniform blindgestempeld perkament, folio.-
€ 600 - € 1200
kavel: 506
Het studie-prentwerk van Jacob Ernst Marcus
-Jacob Ernst Marcus (1774-1826) Lid van de vierde klasse van het Koninklijk Nederlandsch Instituut en Directeur voor de Graveerkunst bij de Koninklijke Akademie van beeldende Kunsten te Amsterdam. S. de Grebben, 1834. 8, (105) pp. Titelprent door D. Sluyter, gedrukt bij H. Klouzing Jr. Folio losbladige uitgave met voorwoord en compleet met 105 losse prenten. In touwgebonden halflinnen map met vergulde titel als uitgegeven. -
€ 200 - € 400
kavel: 507
N.V. Amsterdamsche Garage vh C.L. de Groot. Official Ford Dealer Amsterdam
-Oblong album, touwgebonden met vergulde lettering, met 24 foto's van bedrijfsauto's in Amsterdam ca. 1925. Prachtig presentatie-album met de volgende bedrijfsauto's met opgeschilderde reclame, meest voor het bijbehorende bedrijfspand in Amsterdam op de foto gezet; Kruideniersauto R.N. Dijkstra; Vischdelicatessen H. Glastra; De Telegraaf; De courant het Nieuws van den Dag; J. Casparis v.d. Laag; Comestibles koloniale waren; P. van Es Hzn in Aardappelen; J.H.C. Sieverts, groenteboer; Teleman & Dros; Vereeniging Amsterdamse Melkinrichtingen; Mineraalwaterfabriek Max H. Kaak; Firma wed. C. Lok, Prinsengracht 534, Antracietkolen; Benzine Toneline; Dekker's Ijshandel; Amstelbrouwerij; brandweer; onbekend (gemeentewagen Amsterdam?); H. Daems zuivelproducten "De Beemster"; F. Achtien, Kerkstraat 87 Amsterdam; Fa. H.J. Noortman, O.Z. Achterburgwal 129, bergplaats voor Inboedels; (onleesbaar) verhuisbedrijf - en 3 zonder bedrijfsreclame + 1 foto van de carrosserie. Alle in album geplakt. Pagina's wat gekromd, voorts in goede conditie.-
€ 300 - € 500
kavel: 508
Nederlandsche Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmaterieel - Amsterdam
-20 foto's, deels gedateerd in het beeld 1905/1906 van werkzaamheden in Amsterdam. Meest van de doorbouw van het Centraal Station. Foto's elk 19 x 16 cm. op karton met vergulde tekst 'Nederlandsche Fabriek van Spoorwegmaterieel Amsterdam' In map met titel "Nederland in Beeld" van Fotograaf Charles Bernhoeft gestoken, uitgave J.M. Schalekamp, Amsterdam. -
€ 300 - € 600
kavel: 509
"Accurater Grundris und Porspect
-der weltberuhmten Hollandischen Haupt und Handels-Stadt Amsterdam." Handgekleurde, gegraveerde plattegrond boven een profiel van de stad, met uitgebreide legenda met straatnamen en namen van de bolwerken, uitgegeven te Neurenberg door de erven J.B. Homann, (1727), 49 x 58,5 cm., onder passepartout en in lijst.-
€ 300 - € 600