730-774 Manuscripten

[730 - 739] [740 - 749] [750 - 759] [760 - 769] [770 - 774]
kavel: 730
Geïllumineerd handschrift, ca. 1400
-Origineel handschrift [een blad recto en verso] uit een (waarschijnlijk Frans) getijdenboek in het Latijn. Perkament, 17 x 12 cm., voorzijde achter glas in p.p. 15-regelig, 10 goudgehoogde initialen; de regels in zwarte (verkleurd) en incidenteel in rode inkt, hier en daar regelopvulling in blauw, bruin en goud.-
€ 60 - € 120
kavel: 731
[Geometrie/ fortificatie] 2 tractaten in één band: (1) "Traité de Géométrie Livre I-III".
-Volledig Franstalige tekst, deels in rood en zwart, ca. 1800, 3 delen in één band met doorlopende paginering, 169 bladen (hier en daar tweezijdig gepagineerd), met 146/ 75/ 327 illustraties in pen (deels handgekleurd en incl. enkele ingeplakte illustraties) met tegenoverliggende uitleg, enkele tabellen, contemporain of iets vroeger perkament met titel in potlood op voorplat, driedubbele lijnborders en hoekfleurons, folio.-
€ 400 - € 800
kavel: 732
Anoniem, ca. 1940-1946. Oeuvre van meer dan 150 originele gedichten,
-op enkele na getypt (enkele in diverse handschriften), enkele gemonogrammeerd in pen, alle gedateerd (grotendeels uit de oorlogsjaren), alle op geperforeerde blaadjes op 8vo formaat, deels los, deels in 3 contemporaine klappertjes.-
€ 70 - € 140
kavel: 733
[Met originele handtekening van Johan de Witt] Akte betreffende twee percelen land,
-"liggende in Tedingerbrouck , inden ambachte van Soeterwoude", ten behoeve van Cornelis de Haes "out driij [of XVIII?] jaeren", pen en inkt op perkament, gesigneerd "Johan de Witt 1670" en met papieren "klein zegel", keerzijde met korte tekst gesigneerd "Johan Ruys" en gedateerd 15 oktober 1671, en een goedkeuring gesigneerd door Simon Brand, gedateerd 1670, 31 x 32 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 734
Handgescheven afschrift van: Kanari-uitspanningen,
-of Nieuwe verhandeling van de kanari-teelt, den oorsprong, de voortteeling, aenkweeking, onderscheiden aart, ziektens en gebreken, middelen ter herstelling van de kanarien, en alles wat een liefhebber nodig heeft, 't zij hij dezelve wil doen broeden of niet : alles naeuwkeurig na een meer dan vijf en twintigjarige ondervinding beschreven door F. V. Wickede. Te Amsterdam, Bij Steven van Esveldt, Boekverkoper, 1750. [in 137 pagina's gecopieerd, gedaan den 23 September in 't jaar 1829. Johannes Hubertus van den Eeden] in een zeer duidelijk handschrift.-
€ 250 - € 500
kavel: 735
Organist A. Alt [Bolsward]
-Twee albums met ca. 200 (ingeplakte) concertaankondigingen van organist A. A. Alt uit Bolsward, tussen 1925 en 1941 (met een losse foto van de organist). Naast het programmaatje in de meeste gevallen een handgeschreven dagbespreking. Deze heeft een vast patroon: ze begint met het weer van de dag, het aantal bezoekers en daarna een bespreking van het gespeelde. Toegevoegd Album t.g.v. het 20 jarig bestaan der CHr. Oratorium vereeniging "Rotterdam-Zuid" aan haar dirigent Piet vd Kerkhoff. Rotterdam, 1945. Oblong album in slipcase, met ca. 35 foto's, diverse ansichten, alle van orgels. Daarbij de handtekeningen van het koor en foto van de dirigent. -
€ 80 - € 150
kavel: 736
[Kookboek] Manuscript kookboek
-Brits manuscript kookboek, 19e eeuw. 8vo, met 93 beschreven pagina's en 5 pagina's index. Hierin recepten als Orange Mae, Syllobabs, Gooseberry wine etc. -
€ 100 - € 200
kavel: 737
[Erotica] "Le Bordel ou le Jean foutre puny. Comedie en prose en trois actes."
-Manuscript in een goed leesbare hand, "A Anconne chez la veuve Grosse Motte au desir, 1736", gepagineerd 143-246 p., contemporain verguld halfleer met 2 marokijnen titelschildjes ("le Bordel" en "M.S.S."), 4to. -
€ 70 - € 140
kavel: 738
Liber Amicorum
-Liber amicorum van Mimi uit Middelburg, met bijdrages van familieleden met achternaam Nolet, Hecking en Schift(?)baan, enkele tekeningen waaronder een portret in potlood van Louis XVI en een muzikale bijdrage in de vorm van een compositie in 2 bladen van W.R. Ceulen (1806-1868), haar meester, en directeur der muziekvereeniging en der zangvereeniging "Tot Oefening en Uitspanning' te Middelburg.-
€ 70 - € 120
kavel: 739
Poëzie-albums
-Album van Mies Kruisheer, Gouda/Wageningen, 1880-1884. Hierin ca. 40 bijdragen, waaronder enkele potloodtekeningen + album van Anna uit Wageningen/Amsterdam, 1885-1893. Met 27 bijdrages + album uit Gouda, 1876-1885, eigenaar onbekend, met ca. 25 bijdrages (totaal 3).-
€ 60 - € 90