790-898 Oude boeken 17de, 18de en 19de eeuw (deel II)

[790 - 799] [800 - 809] [810 - 819] [820 - 829] [830 - 839] [840 - 849] [850 - 859] [860 - 869] [870 - 879] [880 - 889] [890 - 898]
kavel: 790
Les Papillons. Métamorphoses terrestres des peuples de l'air.
-Par Amédee Varin. Texte par Eug. Nus et Antony Meray. Parijs, G. de Gonet, 1852, (4),232,(4); (4),258,(4) p., met 34 handgekleurde, houtgegraveerde platen zoals aangegeven in de bindersindex, contemporain half marokijn, 4to.-
€ 200 - € 400
kavel: 791
Volksmaerchen der Deutschen, 1788
-[J.K.A. Musäus]. Wien. 1788. 6 delen in 3 bandjes, kl. 8vo, half-leer, uniform gebonden, 6x titel met geïll. vignet in kopergravure. (20),240,288; 280,272 en 278,222 pp. Het zesde deel uit 1789 na het overlijden van Musäus door C.M. Wieland. Eerste druk. Goede set.-
€ 60 - € 100
kavel: 792
[Convoluut literatuur]
-Hattige ou les Amours du Roy de Tamaran. [Gabriel de Bremond]. Cologne (=Amsterdam). 1676. 16mo, leer, 91 pp. Rug beschadigd, titelpag. afgesneden. Interessant maar gefantaseerd verhaal over de affaire van Charles II en Barbara Villiers, Duchess of Cleveland. Curieus + Le Robinson de Douze Ans. Madame Mallès de Beaulieu. Bruxelles. Wahlen. 1825. 16mo, perkament, prijsbandje, Middelburg + -
€ 60 - € 120
kavel: 793
[Militaria] Platenatlas, 1794
-Planches relatives au Règlement concernant l'Exercice et les Manoeuvres des Régimens d'Infanterie Francoise, créés depuis 1794. Kl. 8vo, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, 92 pp., compleet met 40 afbeeldingen op 38 uitslaande platen, alle in kopergravure. Mooi ex.-
€ 150 - € 250
kavel: 794
[Gedichten. Convoluut]
-De Amstelstroom in zes zangen. Nicolaas Simon van Winter. Amsterdam. Pieter Meyer. 1755. Klein 4to, half-leer, allegorisch frontispice met zicht op Amsterdam op achtergrond door P. Tanjé, titel met groot vignet door S. Fokke, (32),207 pp., uitslaande kaart, 2 slotvignetten; handtekening in inkt op schutblad, eigendomsstempel in rood op titelblad, scheurtje op kaart geplakt. Goed ex. Samengevoegd met: David. In twaalf boeken. Lucretia Wilhelmina van Merken. Amsterdam. Pieter Meijer. 1768. 4to, half-leer, titel op rug, allegorisch frontispice door S. Fokke, titel met vignet door J. v. Schley, (2),395,(1) pp., 12 kopergravures door S. Fokke over de volle pagina. Band met kl. imp., verder goed ex. +-
€ 100 - € 200
kavel: 795
[Religie] Lot van 7 (zeldzame) Belgische drukken: (1) Schat-kiste der litanien,
-getrokken uyt het Goddelyk Officie, levens der heyligen, en andere geloofweerdige auteurs, zeer kragtig tot het vervoorderen der Godvrugtigheyd, en naervolgen van hunne deugden en heylig leven (...). Zonder plaats, uitgever en datum (Brugge, C. de Moor, ca. 1790), ongepagineerd (ca. 500 p.), met houtsnede frontispiece, elke pagina in letterdruk ornamentele border, vele letterdruk ornamenten, contemporain leer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, alle sneden verguld (rug-einden gescheurd).-
€ 70 - € 140
kavel: 796
Natuur- en geschiedkundige verhandling over de reuzen en dwergen
-Voorgelezen in het natuurlievend gezelschap, onder de zinspreuk: aan wegtenschap gewijd, volmaakter door den tijd te Delft, Wilhelmus Greve (...) waar achter eenige aanmerkingen, wegens sommige verscheidenheden in den mensch, gevolgd door een beschrijving van een buitengewoon zwaar meisje. Met gekleurde platen. Amsterdam, J.C. Sepp & Zoon, 1813. ii, 64 pp. Met 5 handgekleurde platen en een uitvouwbare plaat met het "Model van de Zolen der schoenen van Gerrit Bastiaansz, of den Lekkerkerkschen Boer, op zijn 21ste Jaar gebruikt, zoo als dezelve op de Anatomie te Rotterdam worden vertoond" (maat 52). In slordig eenvoudig pap. bandje uit de tijd.-
€ 100 - € 200
kavel: 797
Tranquillus et in tum commentarius Exhibentz Joanne Schildio
-C. Svetonius. Editio Secunda, Leiden, Francisci Hackii, 1651. (38), 850,(80 pp. 4to, eerste schutbl. ontbreekt, inscriptie Jo Elsendoorn aan versozijde voorplat, voorts goed. In prijsband + Uitbreiding van de Leere der Waarheid die naar de Godzaligheid is, in de hope des eeuwigen levens. In geschrifte nagelaten door Albertus Alberthoa, Wed. Jurjen Spandaw en Hago Spandaw, Groningen, 1764. (14), 737 pp. kl. 4to, in leer geb. -
€ 60 - € 90
kavel: 798
[Joost van den Vondel] Palamedes of vermoorde onnozelheit
-Treurspel, Amersfoort, Pieter Brakman, 1707, samengebonden met Hekeldichten, 1707, Vertroosting voor de onnozele en bedroefde ingezetenen van Hollandt, over de doodt van zyn Hoogheit prins Wilhem den II. Stadt-houder en Kapitein Generaal der Vereenigde Nederlanden en De Vaderen, of het Tweede deel vande derde dach der tweeder weke. Jan vander Deyster, 1722. Kl. 4to, vellum, geïll. frontispice in kopergravure, (14),82,154, 14(4), 14 pp. Met 5 portretten, 5 kopergravures, frontispiece en 2 uitslaande platen. Vlek op voorplat, verder net exemplaar.-
€ 70 - € 120
kavel: 799
Hugo de Groot
-De Ivre Belli ac Pacis. Libri Tres, editio nova, Hugonis Groti, Iohannem Blaeu, 1646. (24), 618,(45) pp. 4to, in vellum. Opgeplakte rugtitel deels gesleten, voorts goed exemplaar.-
€ 100 - € 200