899-949 Atlassen en cartografie (deel II)

[899 - 917] [918 - 927] [928 - 937] [938 - 947] [948 - 949]
kavel: 899
[Zuid-Holland] Twee kaarten: (1) "Kaart van de beneeden Rivier de Maas
-en de Merwede, van de Noord Zee tot Gorinchem." Handgekleurde, gegraveerde kaart door M. Bolstra (deels naar N. Cruquius), 19 x 72 cm., zonder plaats, uitgever en jaar (1741), onder deluxe passepartout en in lijst.-
€ 200 - € 400
kavel: 900
[Korea?] Houtsnede kaart,
-gedrukt op handgeschept papier met opvallend smalle "constructie" van het schepraam, vermoedelijk 1ste helft 19de eeuw, 32 x 36 cm., met talloze karakters in het beeld, o.a. aanduiding van de plaatsen in handgekleurde rechthoekjes en rondjes, voorts aanduiding van wegen, bergen en rivieren, met oudtijds aangezette blauwe marge, opgevouwen tussen twee met gekleurd papier gedecoreerde platten met titeletiket, 16,2 x 9,3 cm. (scheuren op vouwen).-
€ 500 - € 1000
kavel: 901
Verre Oosten, 19e eeuw
-Kaart van Korea (?). 19e eeuw. Houtsnede op 16 bladen aan elkaar geplakt en gevouwen, 102 x 148 cm., titel en tekst op de 4 hoeken, symbolen voor N.O.Z.W. richting, gekleurde tekstvlakken in groen en geel in het kaartbeeld met aanduidingen in kleur van rivieren, bergen en wegen; blauw papieren omslag, 19 x 26 cm. In zeer goede staat.-
€ 300 - € 600
kavel: 902
Japanse atlas (ca. 1900)
-2 blokboeken, papieren omslag, touwgebonden Japanse bindwijze, 28 x 20 cm., titel op omslag, (26),(2) pp. tekst in Japanse lettertekens en 71 atlasbladen, in houtsnede, rode gebiedslijnen; het andere boek met (5),(3) pp. tekst, een ingevoegde pagina en 68 atlasbladen (totaal 2).-
€ 500 - € 1000
kavel: 903
[Atlas] Adolf Stieler's Hand-Atlas
-Über alle Theile der Erde und über das Weltgebäude. Volstaendige Ausgabe. 1861. 83 Karten, nebst Bericht über den Atlas und Erläuterungen zu den einzeln Karten. Folio, half-leer, titel op voorplat, titel met vignet, dubbel blad met kaartnummering. 83 kaarten op 52 bladen. Diverse bladen sterker gebruind, gescheurd omslag los bijliggend; verder goed.-
€ 80 - € 160
kavel: 904
[China. Beijing] A Map and History of Peiping.
-Formerly known as Peking; capital of provinces, princedoms and kongdoms since 1121 B.C. (...) and now a city which will live long in the memory of man as one of the greatest the world has ever known. Peking, Frank Dorn, 1936 (lithographed and published by Peyang Press, Ltd., Tientsin-Peking), kleurenlithografische plattegrond, 82,5 x 71 cm., opgevouwen in de oorspronkelijke papieren portfolio (8,5 x 14 cm.), met het tekstboekje in hetzelfde formaat door Frank Dorn, 22 p., oorspronkelijk omslag met rug van gele tape (zoals bij een ander exemplaar dat wij traceerden).-
€ 500 - € 1000
kavel: 905
[Bodenehr] Atlas Curieux oder Neuer und Compendieuser Atlas
-in welchem ausser den General Land Charten von America, Africa, Asia und Europa (...). Gabriel Bodenehr. Augsburg. [1704]. Klein 4to, flexibele leren band, gegraveerd titelblad met bordure over de dubbele pagina, inhoudsopgave.-
€ 2200 - € 3200
kavel: 906
Dr. Heinrich Berghaus' Physikalischer Atlas,
-oder Sammlung von Karten, auf denen die hauptsächlichsten Erscheinungen der anorganischen und organischen Natur nach ihrer geographischen Verbreitung und Vertheilung bildlich dargestellt sind. Deel II, III, VI en VII/VIII. Gotha, J. Perthes, 1850-1852, 5 (van 8) delen in 4 banden, met 16/ 15/ 12/ 4/ 19 handgekleurde kaarten en platen, oorspronkelijk uniform bedrukt karton met goudgeletterde linnen rug, folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 907
Bijbelsche huis- en zak-atlas, gekleurde platen (1780)
-Bijbelsche huis- en zak-atlas; bestaande in vijftien nauwkeurige en net afgezette Landkaartjes, alles zo tot opheldering der Bijbelsche Aardrijkskunde en Geschiedenissen (...) Amsterdam, Martinus de Bruyn, z.j. [1780] , 8vo., papieren omslag, 14pp. + 15 gevouwen en dubbelpagina, deels gekleurde, platen. - redelijk (rug geplakt, loslatend)-
€ 70 - € 140
kavel: 917
Tirion
-Lot van 30 Tirion prenten. O.a. De Stad Zierikzee van Binn langs de Haven, van de eerste houten brug te zien. H. Spilman, tekening C. Pronk, 1754; Het Stadhuis te Rhenen; De Ridder-Hofstad Sterkenburg; De Singel te Utrecht, op het Maliehuis en de Maliebaan te zien - en 26 andere. Alle ca. 16,5 x 20 cm. (totaal 30).-
€ 100 - € 200