899-949 Atlassen en cartografie (deel II)

veiling / Veiling 18 deel 2 Topografie, Oude boeken, Strips en Striporiginelen
[899 - 917] [918 - 927] [928 - 938] [939 - 948] [949 - 949]
kavel: 918
Parijs
-Nouveau plan de Paris. Plan Reutier de la Ville et Fauxbourg de Paris divisé en douze Mairiea 1811. A Paris chez Jean rue de st. Jean de Beauvais no 10. Afm. 59 x 93 cm. Ingevouwen in boekomslag. Sleets bij de naden, verder goed ex. + Carte des environs de Paris. Divisés en Départements Prefectures et sous Préfectures, chez Jean rue de st. Jean de Beauvais no 32. 53 x 75 cm. In boekomslag. Goed exemplaar (totaal 2).-

verkocht € 90,00
kavel: 919
Zak-Atlas van Friesland in 36 kaarten
-Bernh. Behrns. Franeker. 1861. 2e druk. Kl. 8vo, linnen bandje met het Wapen van Friesland op voorplat in goudopdruk, genummerde lijst; 32 (van 36) kaartjes los in band, de kaartjes in litho door Tresling en Co. Amsterdam, randgekleurd. Verkocht als verzameling losse kaarten met alle feilen.-

verkocht € 140,00
kavel: 920
Natuur- en Staathuishoudkundige Atlas van Nederland
-In 5 afdeelingen, ieder van 3 kaarten met ophelderenden tekst. J. Kuijper. Leiden. D. Noothoven van Goor. 1863. Folio, half-linnen, voorplat met bordure, titel en Wapen van het Koninkrijk der Nederlanden. Compleet met 15 kaarten, alle in kleurenlitho door P.W.M. Trap naar P.J. Mulder, platten licht geschaafd. Toegevoegd: een 19e eeuws kaartje van de maan.-
€ 80 - € 160
kavel: 921
Kerkelyke geographie der vereenigde Nederlanden:
-in zich behelzende, eene beschryvinge van den staat der synoden, klassen en gemeenten, der Hervormde Kerke, in ons vaderland (...) beneven daartoe behoorende landkaarten, in het licht gebracht door Willem Albert Bachiene. Amsterdam, D. onder de Linden (& Zoon), 1768-1773, 4 delen, met 13 groot uitslaande, gegraveerde kaarten met grenskleuring, contemporain uniform half schaapsleer met vergulde en geribde rug (deel 1, 2 en 4), contemporain karton (deel 3).-

verkocht € 200,00
kavel: 922
[Atlas] Carte des Rivières. Le Haut et le Bas Rhin,
-Le Lek et la nouvelle Meuse depuis Lobith, justqua Brielle en vingt feuilles, avec deux feuilles supplémentaires, pour de Vieux Rhin et pour le Nord. B.H. Goudriaan. Depot de Cartes et Plans de la Marine. 1868. Druk: Parijs. Lemercier. 1870.-
€ 700 - € 1200
kavel: 923
Friesche Atlas (1698)
-Vertoonende de Gedaante van 't Oud Friesland tusschen Rhyn en Eems en van't Tegenwoordig tusschen 't Flie ende de Lauwers, genaamt de Heerlykeyd van Friesland. B. Schotanus a Sterringa. [Leeuwarden]. 1698.-

verkocht € 320,00
kavel: 924
[Zuidelijk Afrika] Schraembel. Wenen (ca. 1790)
-Kaart van Zuidelijk Afrika van Kaap de Goede Hoop tot aan de Equator. Het zuidelijk deel van de Afrikakaart van Schraembel, gedrukt van 2 platen 50 x 108 cm., randgekleurd. Interessante kaart vanwege de invulling der nieuw ontdekte gebieden in het centrum van het Afrikaanse continent.-
€ 70 - € 120
kavel: 925
[Convoluut kaarten Indonesië] 19e eeuw.
-Kaart van de Residentie Pekalongan. P. Baron Melville van Carnbee. Batavia. Van Haren Noman en Kolff. 1854. 33 x 38 cm., in p.p. Blad uit: Atlas van Nederlandsch Indië. Mooie gedetailleerde kaart van Pekalongan, kleurenlitho + Kaart van Nederlandsch Indie [en alle overzese gebieden]. Litho, randgekleurd. 1868 +-

verkocht € 130,00
kavel: 926
[Indonesië] Jakarta, plattegrond en aanzicht op een blad. Vander Aa (1728)
-Plan de la Ville et du Chateau de Batavia en l'Isle de Java. Ware afbeeldinge wegens het Casteel ende Stadt Batavia gelegen opt groot Eylant Java. Leiden. Pieter vander Aa. Blad uit de Galérie Agréable du Monde. 1728.-

verkocht € 380,00
kavel: 927
[Noord Holland] Schermer. Blaeu (1663)
-Caerte van de Scher-meer Alsoo de selve is Bedyckt ende by Cavels van 15 Morgen suyver landt door lotinge uytgedelt, op den 25 October Anno 1635 ende aldus met groote verbeteringe int licht gegeven. Kopergravure. Handgekleurd. Kaartbeeld 46 x 56 cm. Blad uit de Nuevo Atlas o Theatro del Mundo. Joan Blaeu. Amsterdam. 1659-72. Mooie kleuring. Zeer goed ex.-
€ 100 - € 200