899-949 Atlassen en cartografie (deel II)

veiling / Veiling 18 deel 2 Topografie, Oude boeken, Strips en Striporiginelen
[899 - 917] [918 - 927] [928 - 938] [939 - 948] [949 - 949]
kavel: 939
[Wapenkaart Europa] Historische en Geografische tafel
-om te leren een kort begrip van de Landen en Staaten in Europa, haar grootheyt besitting en alles dat tot onderricht der liefhebbers van de land beschryvinge dienen kan. Amsterdam. J.W. Elwe. 1792. Kopergravure, origineel handgekleurd. Prentbeeld 48 x 57 cm. Verso blank.-

verkocht € 100,00
kavel: 940
[Fortificaties] Leervoorbeelden voor ingenieurs enz. Covens en Mortier (ca.1740)
-Carte très commode aux gens de guerre, ingénieurs et canonniers. Krygs Ingenieurs en Artillerie Tafel, in welke de voornaamste benamingen zoo wel der Meetkunde, Vestingbouw, Oorlogsgereedschappen, Vuurwerken als ook anderen in den Oorlog voorkomende zaken (...) Zeer nuttig voor alle Heeren Officiers en anderen liefhebbers deeser konst. Amsterdam. Covens en Mortier. [Ca. 1740]. Kopergravure. Kaartbeeld 48 x 69 cm. Verso blank.-

verkocht € 120,00
kavel: 941
[Molukken] Moluccae Insulae Celeberrimae. Willem Blaeu (1642)
-Moluccen. Amsterdam. Willem Blaeu. 1642. Kopergravure met lichte latere kleuring. Kaartbeeld 38 x 49 cm. Blad E 5 uit het Tooneel des Aerdrycx oft Nieuwe Atlas. Amsterdam by Johan Blaeu. 1642. Inzetje: Het eiland Bachian. Verso Nederlandse tekst. Ruime marges.-

verkocht € 220,00
kavel: 942
[Sumatra] Taprobane. S. Münster. Basel (ca. 1600)
-Sumatra ein grosse Insel so von den alten Geographen Taprobana genennt worden. Houtsnede. Kaartbeeld 31 x 36 cm. Extra middenvouw, gerestaureerd aan onderkant met Japans papier, aan bovenkant klein gaatje en wormgaatje; verder compleet en in redelijke staat.-

verkocht € 150,00
kavel: 943
[Sri Lanka] Ceylon. Matthias Seutter. Augsburg (ca. 1720)
-Ceylon olim Taprobana incolis Tenarisin et Leeawn dicta maxima Maris Indici Insula ... Matthaei Seutteri. Augsburg. [Ca. 1720]. Kopergravure. Kaartbeeld 49 x 58 cm., oudgekleurd; linksboven een verklarende tekst, rechtsonder een prachtig cartouche met o.a. inwoners, een koopman en een olifant op de achtergrond. Goed ex.-

verkocht € 190,00
kavel: 944
[2 zeekaarten] Kaart van het Nauw van Bali en kaart van het Nauw van Banka (1775)
-Nouveau Plan des Détroits, situés a l'Est de Java et de Madura nommés communément Le Détroits de Bali, et d'entre Pondi et Respondi. D' Après de Mannevillette. Paris, Brest, chez Demonville, 1775. Samengevoegd met: Plan du Détroit de Banca, dressé sur les remarques et les observations les plus exactes des Navigateurs. De bladen 45 en 48 uit een latere editie (1775) van Le Neptune Oriental. Beide met originele randkleuring en inzetje. Kopergravures. Kaartbeeld beide 48 x 33 cm. Licht gevlekt; verder goede exemplaren (totaal 2).-

verkocht € 150,00
kavel: 945
[Zuid-Oost Azië] Covens en Mortier (ca. 1730)
-Carte d'une partie de la Chine, les isles Philippines, de la Sonde, Moluques, de Papoesi &c. Amsterdam. Covens et Mortier. [Ca. 1730]. Kopergravure. Kaartbeeld 59 x 50 cm. Zuid-Oost Azië met de gehele Indonesische Archipel en een deel van Papua Nieuw Guinea. Originele randkleuring. Klein scheurtje op de vouw rechts; verder in zeer goede staat.-

verkocht € 380,00
kavel: 946
[Zeekaart] Java met haar havensteden en kustaanduidingen. Schenk-Valk (1690)
-Insulae Javae cum parte insularum Borneo Sumatrae et circumjacentium insularum nov. del. Amsterdam. Pieter Schenk en Gerard Valk. [Ca. 1690]. In p.p. Kopergravure. Kaartbeeld 42 x 52 cm., p.p. 60 x 80 cm.-

verkocht € 550,00
kavel: 947
[Marine] H.A. Chatelain (1720)
-Nouvelle carte pour conduire à la connoissance de la marine et à démontrer la plus part des instrumens qui servent à cet art et à connoitre la construction des vaisseaux et les agrets pour servir à aquérir cette connoissance avec des remarques tendant au même but. Prachtig blad uit deel 7 van de grote Chatelain-Atlas. Amsterdam. [Ca. 1720]. Kopergravure. Prentbeeld 50 x 59 cm. Lijst 70,5 x 79 cm. Nieuwere kleuring. Ingelijst achter p.p. en glas. Zeer goed exemplaar in mahoniehouten lijst.-

verkocht € 460,00
kavel: 948
[Gelderland] Plattegrond van Tiel. Blaeu (1649)
-Tyel. Nobilissimis Amp. Cons. Viris D.D. Praet. Cons. Scabinis ac Sen. inclytae Urbis Tyelensis. Johannes Blaeu. Amsterdam. Blad uit het Stedenboek van Blaeu. 1649. Licht gebruind, ingelijst achter p.p. en glas. Kopergravure. Kaartbeeld 43 x 54 cm.; lijst 63 x 74 cm. Goed exemplaar in mahoniehouten lijst.-

verkocht € 80,00