veiling / Veiling 18 deel 2 Topografie, Oude boeken, Strips en Striporiginelen / 899-949 Atlassen en cartografie (deel II)
[902] [903] [904] [905] [906]
kavel: 904 verkocht € 1400,00

[China. Beijing] A Map and History of Peiping.

Formerly known as Peking; capital of provinces, princedoms and kongdoms since 1121 B.C. (...) and now a city which will live long in the memory of man as one of the greatest the world has ever known. Peking, Frank Dorn, 1936 (lithographed and published by Peyang Press, Ltd., Tientsin-Peking), kleurenlithografische plattegrond, 82,5 x 71 cm., opgevouwen in de oorspronkelijke papieren portfolio (8,5 x 14 cm.), met het tekstboekje in hetzelfde formaat door Frank Dorn, 22 p., oorspronkelijk omslag met rug van gele tape (zoals bij een ander exemplaar dat wij traceerden).
Kaart professioneel gerestaureerd/ verstevigd met zeer dun papier op de rug en op de vouwen, ook de zeer kwetsbare portfolio fraai hersteld en goed bewaard gebleven. Het boekje met overgeplakte rug en gebruind aan het begin en eind, en met lege envelop op de binnenzijde van het achteromslag (de kaart past daar in zijn huidige dikte opgevouwen niet in). Zeldzaam, zeker in deze originele staat.