1490-1536 Fotografie

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
[1498 - 1510] [1511 - 1523] [1524 - 1536]
kavel: 1498
[Scandinavië] "Fotografier fra Norge og Sverrig."
-Twee uniforme goudgeletterde leren portfolio's, met in totaal 43 los ingestoken foto's op kartonnen dragers, ca. 1890, alle ca. 16 x 22 cm., portfolio's 34,5 x 25,5 cm. (leer uitgedroogd/ sleets; flappen met defecten).-

verkocht € 240,00
kavel: 1499
[Rusland] Familiealbum met meer dan 160 ingeplakte foto's,
-ca. 1910 (2 foto's gedateerd 1912), 12,5 x 17 cm. en kleiner (incl. een aantal miniatuurfoto's), opgeplakt aan twee zijden van een bijna 5 meter lange leporello, opgevouwen tussen twee gelakt houten platten met ingelegd parelmoer op voorplat, 15 x 20 cm.-

verkocht € 180,00
kavel: 1500
[Zuid-Afrika]
-3 foto's gemaakt in Zuid-Afrika, ca. 1890. Stamfoto. 15 x 21 cm. Op karton geplakt + foto krijger in origineel tenue met schild en speer 21,5 x 15 cm. + kampement met inheemse man die een parasol vasthoudt boven het camerastatief 15 x 20 cm. - en overzichtstekeningen van Schietpoort (in 4 delen) en Kamp bij Victoria Middelburg uit 1890. Beide 23 x 29,5 cm. - toegevoegd 1 andere foto.-

verkocht € 60,00
kavel: 1502
Johan van der Keuken (1938-2001)
-Amsterdamse gracht in de sneeuw. Zilvergelatinedruk. 23 x 30 cm. Stempel Van der Keuken op versozijde.-

verkocht € 100,00
kavel: 1505
Foto-album Suikerfabriek Gesiekan Soerabaja
-Album met 30 zilvergelatinefoto's van de Suikerfabriek, ca. 1925. Foto's op karton, elk 12 x 17 cm. In roodlinnen map gestoken.-

verkocht € 300,00
kavel: 1506
Oeganda
-Nsambya Missie. Album met 24 ingestoken foto's van de Nsambya Missie in Kampala, Oeganda, ca. 1930. Foto's elk 16,5 x 12 cm. Onder de foto's geschreven tekst. O.a. de kerk van Nsambya; De bischop, missionarissen en hoofden der inboorlingen; Apolo, de eerste minister en zijne familie; Nugwanya, opperrechter der inboorlingen en zijne familie;de moeder des Konings; Inboorlingen op jacht; en andere als een huis, leerlingen en school op Buvuma.-

verkocht € 190,00
kavel: 1507
Congres Tsjechoslowaakse jeugdbeweging 1955
-Album met 30 ingeplakte originele foto's van het Sjezd Ceskosloveskeho Svazu mladeze Praha, 1955. Oblong in kunstleer met koperen bindknopen in de vorm van een klaver vier. -
€ 60 - € 90
kavel: 1508
Begrafenis matroos de Rooij in Freemantle Australië, 1910
-3 foto's van de begrafenis van de 19-jarige matroos de Rooij, die voer op het schip de Regentes en omkwam in Freemantle, Australië. Elk 15 x 21 cm. op karton. Toegevoegd een in 2 delen gebroken foto van de groep matrozen waarvan hij deel uitmaakte.-
€ 60 - € 90
kavel: 1509
Twee foto-albums
-A trip up the Rhine. Rotterdam to Mainz. Album met 48 fotootjes, deels snapshots van een bootreis over de Rijn, ca. 1910. Afm. foto's, elk 4 x 6,4 cm. + album met 51 ingeplakte stereofoto's, ca. 1910. Hierin o.a. Purmerend en Frankfurt. Afm. foto's elk 7 x 15,7 cm. - toegevoegd een losse foto van de Molen in Zunderdorp, 1908.-

verkocht € 80,00
kavel: 1510
[Bauhaus] Max Krajewski (1892-1972)
-Originele zilvergelatinedruk. Preegstempel r.o. in foto "Max Krajeski. Lichtbildwerkstatt, Charlottenburg 1."-

verkocht € 100,00