1490-1536 Fotografie

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Asiatica, Fotografie, Kunst en Varia
[1498 - 1507] [1508 - 1520] [1521 - 1533] [1534 - 1536]
kavel: 1498
[Scandinavië] "Fotografier fra Norge og Sverrig."
-Twee uniforme goudgeletterde leren portfolio's, met in totaal 43 los ingestoken foto's op kartonnen dragers, ca. 1890, alle ca. 16 x 22 cm., portfolio's 34,5 x 25,5 cm. (leer uitgedroogd/ sleets; flappen met defecten).-
€ 70 - € 140
kavel: 1499
[Rusland] Familiealbum met meer dan 160 ingeplakte foto's,
-ca. 1910 (2 foto's gedateerd 1912), 12,5 x 17 cm. en kleiner (incl. een aantal miniatuurfoto's), opgeplakt aan twee zijden van een bijna 5 meter lange leporello, opgevouwen tussen twee gelakt houten platten met ingelegd parelmoer op voorplat, 15 x 20 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 1500
[Zuid-Afrika]
-3 foto's gemaakt in Zuid-Afrika, ca. 1890. Stamfoto. 15 x 21 cm. Op karton geplakt + foto krijger in origineel tenue met schild en speer 21,5 x 15 cm. + kampement met inheemse man die een parasol vasthoudt boven het camerastatief 15 x 20 cm. - en overzichtstekeningen van Schietpoort (in 4 delen) en Kamp bij Victoria Middelburg uit 1890. Beide 23 x 29,5 cm. - toegevoegd 1 andere foto.-
€ 100 - € 200
kavel: 1501
Ed van der Elsken (1925-1990)
-Complete set van 12 originele foto's die voor de kalender van Drukkerij erven E. van de Geer in 1971 zijn gebruikt. Alle met stempel Van der Elsken op achterzijde. Inclusief plaquette van de decemberpagina van de door Wim Crouwel voor de gelegenheid ontworpen kalender. -
€ 1500 - € 3000
kavel: 1502
Johan van der Keuken (1938-2001)
-Amsterdamse gracht in de sneeuw. Zilvergelatinedruk. 23 x 30 cm. Stempel Van der Keuken op versozijde.-
€ 100 - € 200
kavel: 1503
[Gesigneerd] Rita Barros - Quize Anos/Fifteen Years Chelsea Hotel
-Rita Barros, textos de Gerard Schreiner, José Gil e.a., Lisboa, 1999. 80 pp. Oplage 2500 ex. Gebonden met stofomslag. Met opdracht aan Sasha door Stanley Bard die jarenlang manager was van het hotel. -
€ 100 - € 200
kavel: 1504
Keur Collectie Foto's Inhuldigingsfeesten september 1898
-Guy de Coral & Co. Complete set van 12 foto's op karton in groenlinnen mapje met vergulde titel. Foto's elk 12 x 17 cm. -
€ 60 - € 90
kavel: 1505
Foto-album Suikerfabriek Gesiekan Soerabaja
-Album met 30 zilvergelatinefoto's van de Suikerfabriek, ca. 1925. Foto's op karton, elk 12 x 17 cm. In roodlinnen map gestoken.-
€ 150 - € 300
kavel: 1506
Oeganda
-Nsambya Missie. Album met 24 ingestoken foto's van de Nsambya Missie in Kampala, Oeganda, ca. 1930. Foto's elk 16,5 x 12 cm. Onder de foto's geschreven tekst. O.a. de kerk van Nsambya; De bischop, missionarissen en hoofden der inboorlingen; Apolo, de eerste minister en zijne familie; Nugwanya, opperrechter der inboorlingen en zijne familie;de moeder des Konings; Inboorlingen op jacht; en andere als een huis, leerlingen en school op Buvuma.-
€ 100 - € 200
kavel: 1507
Congres Tsjechoslowaakse jeugdbeweging 1955
-Album met 30 ingeplakte originele foto's van het Sjezd Ceskosloveskeho Svazu mladeze Praha, 1955. Oblong in kunstleer met koperen bindknopen in de vorm van een klaver vier. -
€ 60 - € 90