1700-1779 Varia I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Asiatica, Fotografie, Kunst en Varia
[1700 - 1709] [1710 - 1719] [1720 - 1729] [1730 - 1739] [1740 - 1749] [1750 - 1759] [1760 - 1769] [1770 - 1779]
kavel: 1700
Reclame catalogus Hou Maet
-Erven J.J. Tijl, Zwolle, ca. 1936. Ringgebonden catalogus met voorbeelden van drukwerk. Hieronder een fraaie poster van Vredestein Fietsbanden (50 x 31 cm.), Ritmeester sigaren, Schimmelpenninck sigaren, een meegebonden reclameboekje m.b.t. zeeppoeders, dampo (incl. ingebonden boekje), Cebuko touringcars, etc.-
€ 125 - € 250
kavel: 1701
[Bibliofilie/naslagwerken] Graesse - Trésor de livres rares et précieux
-Ou Nouveau Dictionnaire Bibliographique. Milano - NY, Gorlich Editore - S Hacker, 1950. Herdruk naar het origineel van 1859-1869. 4to, in origineel grijslinnen. Rugvignetten deels gesleten, voorts goede set + Belgica Typographica 1541-1560 dl. I en II (van 4), Nieuwkoop, De Graaf, 1980 + Bibliographie Liégeoise, De Theux de Montjardin. Deuxième édition, augmentée, De Graaf, Nieuwkoop, 1973 (totaal 11).-
€ 75 - € 150
kavel: 1702
[Bibliofilie/naslagwerken] Le Trésor du Bibliophile: Livres illustrés modernes 1875 à 1945
-et Souvenirs d'un demi-siècle de bibliophilie de 1887 à 1945. Paris Librairie L. Carteret, 1946. Deel 1-5 in halfleer gebonden. Goede set - en Librairie Sourget. Manuscrits et livres Précieux. Catalogue XIII, 1996. 652 pp. Groot 4to, gebonden in stofomslag (totaal 6).-
€ 75 - € 150
kavel: 1703
[Bibliofilie/naslagwerken] Brunet Manuel deu Libraire
-Tome I-VI. Joseph Altmann, Berlin, 1922. Complete set in rood halfleer, geribde rug - en supplement A-M + N-Z, Paris Librairie de Frimin-Didot, 1880 (totaal 8).-
€ 60 - € 90
kavel: 1704
[Naslagwerken] Rennert Poster catalogues
-Catalogues I-XXVI, New York, 1985-1998. Deels met opbrengstlijsten. Fraaie gebonden catalogi van dit veilinghuis in affiches - toegevoegd 100 ans d'affiches de cinéma. Stanislas Choko, les editions de l'amateur, Paris, 1995. 394 (6) pp. Gebonden (totaal 27). -
€ 100 - € 200
kavel: 1705
[Mode] High art clothing, najaar en winter 1938.
-Misset, Doetinchem. 8vo, 24 pp. + Modern Style Catalogue 1931-1932. Incompleet, met ingevoegd 13 losse platen + La Fée Parisienne. Hiver 1939, Jean Darroux Paris, incompleet met 12 van 16 platen + L'Homme, 4 nrs. van dit blad uit de jaren '30 + La mode francaise officielle, été 1939. 16 pp. Geniet.-
€ 50 - € 80
kavel: 1706
[Facsimiles] Érasme. Éloge de la folie.
-Présentation, traduction et notes par Jacques et Anne-Marie Yvon, d'après l'exemplaire de l'édition de 1515 de J. Froben illustré par Holbein (...). Bois gravés originaux de Jean Chièze. Parijs, Union Latine d'Éditions, 1967, gedrukt in 5000 genummerde exemplaren, bestaande uit de facsimile zelf in blindgestempelde imitatie-varkensleren band (4to), de met houtsneden geïllustreerde vertaling (180,(4) p., 4to) in verguld kunstleer en een wetenschappelijk tekstboekje (13,(2) p.) in omslag, de drie delen samen in aan de binnenzijde met fluweel beklede en aan de buitenzijde met hout gefineerde cassette, 29 x 24,5 x 9 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 1707
[Stierengevechten] Album der Spaansche Stierengevechten
-mit zes platen. Ca. 1890. 30 pp., met 6 gekleurde litho's. Klein 4to, in halflinnen.-
€ 50 - € 80
kavel: 1708
[Automobilia] Revue Francaise de Construction Automobile
-Redigee par un comite d'ingenieurs avec le concours de Constructeur, Mecaniciens Carrosiers, etc. Parijs, Mathiere, 23 nummers van dit tijdschrift tussen 1904-1906. Elk nummer met twee gelithografeerde afbeeldingen van een auto en 4 platen met afb. van technische details. Groot folio. -
€ 1000 - € 1500
kavel: 1709
[Luchtvaart] Quelques A[viateur]s Français.
-Mis en images par Victor-Lucien Descaves. Parijs, Nouvel Effor, 1917, 6 stencil-gekleurde houtsnede (?) platen gedrukt op Arches, alle gesigneerd en op één na gedateerd 1917 in de techniek, alle genummerd "159/650" in potlood, los als uitgegeven in het oorspronkelijke stencil-gekleurde bedrukte omslag, folio.-
€ 150 - € 300