1450-1482 Aziatische kunst en fotografie

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Asiatica, Fotografie, Kunst en Varia
[1450 - 1459] [1460 - 1469] [1470 - 1479] [1480 - 1482]
kavel: 1450
[Netsuke] Grazend paard
-Ivoor, 19e eeuw. Gemerkt bij de staart. Hoogte 4,3 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 1451
[Netsuke] Konijn
-Ivoor. Japan, 19e eeuw, gesigneerd aan onderzijde. 23 x 44 mm. -
€ 80 - € 150
kavel: 1452
Catalogue Japanese Rice Straw Rugs
-H. Yamamoto & Co, Kobe, Japan, ca. 1900. Oblong catalogus met 96 pagina's met op elke pagina een voorbeeld van een tapijt. Afm. 13 x 19 cm. Koordgebonden. Rug ingescheurd zonder verlies van papier. -
€ 60 - € 90
kavel: 1453
[Netsuke] Tijger en Cobra
-Hout, Japan, 19e eeuw. Gesigneerd bij het hoofd van de Cobra. 30 x 46 mm. + beeldje liggende Chinees, waarschijnlijk 19e eeuw. 46 x 90 mm. (totaal 2).-
€ 100 - € 200
kavel: 1454
[Chinese school] (Boogschutter). (Elegante dame).
-Twee gouaches op zeer dun handgeschept papier, vermoedelijk eerste helft 19de eeuw, ca. 25 x 13/ 10 cm.-
€ 500 - € 1000
kavel: 1455
[Japan. Chiguenoï] Okoma. Roman Japonais illustré par Félix Régamey
-d'après le texte de Takizava-Bakïn et les dessins de Chiguenoï. Parijs, E. Plon et Cie., 1883, 83,(5) p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk goudgeletterd groen linnen, folio (gedrukt als oblong, aan de lange zijde gebonden).-
€ 100 - € 200
kavel: 1456
[Japan] Fables Choisies de J.-P. Claris de Florian.
-Illustrées par des artistes Japonais sous la direction de P. Barboutau. Tokio. (Première) - Deuxième série. Parijs, Marpon & Flammarion/ E. Flammarion succr., Meiji 27/28 (1894/1895), 2 delen, beide met 18,(1) letterdruk tekstp. met monochrome houtsnede borders en vignetten, en beide met 14 kleurenhoutsnedes over de volledige pagina, oorspronkelijk uniform omslag met verschillende kleurenhoutsnede op vooromslag, koordgebonden als blokboeken, oblong folio, samen in moderne linnen omslagdoos met marokijnen titelschildje op de rug.-
€ 350 - € 700
kavel: 1457
[Japan] Ogawa Kasuma (1860-1929). Types of Japan. Celebrated Geysha of Tokyo.
-Tokyo, z.d. (ca. 1892-1893), (één deel tevens met adres Yokohama etc., Kelly and Walsh), twee delen met elk een klein letterdruk (karakters) meegebonden colofon-velletje en respectievelijk met 12 en 9 collotype platen, oorspronkelijk uniform koordgebonden buigzaam kartonnen platten, folio (40 x 29,5 cm.).-
€ 600 - € 1200
kavel: 1458
[Japan] Ogawa Kasumasa (1860-1929). Sights and scenes in fair Japan.
-Tokio, Imperial Government Railways, z.d. (ca. 1910) (met het stempel van de fotograaf op laatste blanco blad), met letterdruk titelpagina gevolgd door een spoorkaart van Japan, een wereldkaart van de verbindingen van stoomschepen en spoorwegen en 50 gekleurde collotype fotografische platen, oorspronkelijk rijk gedecoreerd koordgebonden zijde, alle sneden verguld, oblong folio.-
€ 1500 - € 3000
kavel: 1459
[Japan] Tomikichiro Tokuriki (1902-1999). "Four Seasons of Mt. Fuji".
-Kyoto, Engraved and Printed by Ushida Woodblock Printing Co., (ca. 1950), serie van 4 kleurenhoutsnedes, 26 x 38 cm., alle gesigneerd in het blok, los als uitgegeven onder passepartouts in de oorspronkelijke gedecoreerd kartonnen portfolio met bindlinten, groot folio (49,5 x 37 cm.) (portfolio wat gebruind aan binnenzijde).-
€ 400 - € 800