1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Asiatica, Fotografie, Kunst en Varia
[1288 - 1297] [1298 - 1307] [1308 - 1317] [1318 - 1327] [1328 - 1337] [1338 - 1347] [1348 - 1357] [1358 - 1367] [1368 - 1377] [1378 - 1387] [1388 - 1397] [1398 - 1407] [1408 - 1417] [1418 - 1427] [1428 - 1437] [1438 - 1447] [1448 - 1449]
kavel: 1288
Geïllustreerde atlas van de Japanse Kampen in Nederlands-Indië 1942-1945
-J. van Dulm, W.J. Krijgsveld e.a., Asia Maior, 2000. 224 pp. + Deel II (Supplement) + Het Indische spoor in Oorlogstijd. de Spoor-en tramwegmaatschappijen in Nederlands-Indië in de vuurlinie, 1873-1949. Uquilair, 2003. 224 pp. + De Japanse bezetting in dagboeken. Vrouwenkamp Ambarawa 6, Bert Bakker, 2001. - en 2 andere uit de reeks - en 15 andere.-
€ 75 - € 150
kavel: 1289
De inlandsche Kunstnijverheid in Nederlandsch Indië
-Deel IV. De goud- en zilversmeedkunst. Den Haag, Boek en Kunstdrukkerij v/h Mouton & Co., 1927, (4),291 p., met 15 gekleurde platen en 386 illustraties, oorspronkelijk verguld linnen, groot 4to. + deel V. De Bewerking van Niet-Edele Metalen, 1930. 279 pp. - en deel I Het Vlechtwerk in facsimile, nr. 36/1000, 1998.-
€ 150 - € 300
kavel: 1290
Zeemans-gids voor de vaarwaters rondom het eiland Java
-voor de Vaarwaters rondom het eiland Java; door P. Baron Melvill van Carnbee. Tweede uitgave. Amsterdam, Wed. G. Hulst van Keulen, 1849. 116 pp. 4to in rood marokijn met vergulde bandversiering. Aan rug besch. -
€ 60 - € 90
kavel: 1291
Midden-Sumatra
-J. Veth. Vols. I-IV in 9 delen. Reizen I & II; Aardrijkskundige Beschrijving; Volksbeschrijving; Etnografische atlas; Talen en Letterkunde; Flora I & II; Fauna. Leiden, E.J. Brill, 1881-1884. In halflinnen. Ex-bibliotheek Tweede Kamer. -
€ 100 - € 200
kavel: 1292
Gedenkboek Koloniale tentoonstelling Semarang 1914
-M. G. van Heel, Naaml. venn. Mercurius, Batvia, 1916. 2dln. (ii),232(iii);326,(ii) pp. Incl. uitslaande kaart. 4to, in linnen. Goede set. -
€ 70 - € 120
kavel: 1293
Rijks Geschiedkundige Publicatiën
-Dutch -Asiatic Shipping I-III, R.G.P. 165-167 J. R. Bruijn, F.S. Gaastra and I Schöffer, the Hague, Martinus Nijhoff, 1979- 1987. 4to in groen linnen. Goede set. - en 14 andere delen uit de serie R.G.P.-
€ 150 - € 300
kavel: 1294
Asia Maior
-Lot met 9 album-uitgaven van Asia Maior; Semarang, Soerabaja, Malang, Batavia/Djakarta/Jakarta, Bandoeng, Djokja en Solo, Medan, Boven-Indië en Soerabaja 1900-1950. Alle uitgebracht in de jaren '90 van de vorige eeuw + De Nadagen van Tempo Doelo. C.A. Heshusius, De Bataafsche Leeuw + Isidore van Kinsbergen. Fotopionier en theatermaker in Nederlands-Indië, Aprilis, 2005 - en 7 andere -
€ 75 - € 150
kavel: 1295
Drie fotoalbums: (1) Herinneringsalbum politionele acties Wiggert Terlouw.
-Album met ca. 350 ingeplakte foto's, gedateerd 25-4-'47 ("vertrek naar Ned. Indië te Amsterdam met het M.S. Boissevain") tot 18-4-'50 ("demobiliseren te Amersfoort"), diverse formaten, met bijschriften in pen, later leer, groot 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 1296
Archiefje en onderscheidingen van kapitein der infanterie J. Grader,
-Onder andere bestaande uit 4 medailles en hun kleinere varianten als draagtekens aan gouden speldjes en kettinkje, en met bijbehorende documenten, 7 verguld koperen uniformknopen, goudkleurige stoffen uniformkwasten, getypt reünie-boekje 1961 en 20 foto's.-
€ 70 - € 140
kavel: 1297
Lot van 2 fotoalbums, 12 losse foto's en 24 glazen dia's: (1) "Bouw toren Poeloe Pandang".
-"1 t/m 8 april 1929." Album met 15 met fotohoekjes gemonteerde foto's op 6 p., alle 8,5 x 14 cm., oorspronkelijk draadgebonden buigzaam karton met titel in pen op voorplat, 32 x 39 cm. (enkele hoekjes los).-
€ 70 - € 140