1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1382
Muziek en dans
-Music in Java. Complete set in 2 delen. J. Kunst. Martinus Nijhoff. 1973. Met s.o., zeer goed + De Javaansche Danskunst. Th. B. Van Lelyveld. Van Holkema & Warendorf. 1931. 258 pp. In blauwlinnen met 74 platen. Zeer goed ex. - en 9 andere (totaal 12).-

verkocht € 70,00
kavel: 1383
Fauna en flora
-De Landbouw in den Indischen Archipel. Complete set in 4 delen. Onder red. van Dr. C.J.J. van Hall en C. van der Koppel. W. van Hoeve. 1946/1948. Linnen geb. met gelith. s.o. + Indisch Tuinboek. L. Bruggeman. De Spieghel. 1948. 314 pp. In linnen met s.o. + The William Farquhar Collection of Natural History Drawings. Deel 1. Goh Geok Khim. 1999. 135 pp. met 141 illustraties. In linnen met s.o. Zeer goed ex. - en 7 andere (totaal 13).-
€ 65 - € 100
kavel: 1384
Handboek voor de Landbouw in Nederlandsch Oost-Indië.
-Overzigt van de kweeking en behandeling der voornaamste voortbrengselen uit het plantenrijk in de keerkringslanden. W.L. de Sturler. Leiden. A.W. Sijthoff. 1863. Groot 8vo, half-leer, XIV,1176 pp., ex-bibl., rug met besch.; verder goed + 's Lands Plantentuin te Buitenzorg. 18 mei 1817 - 18 mei 1892. Batavia. Landsdrukkerij. 1892. VI,612 pp. incl. kaart en bijlage +-

verkocht € 40,00
kavel: 1385
[Reizen]
-De tocht van Overste van Daalen door de Gajo-, Alas en Bataklanden. Adjudant J.C.J. Kempees. J.C. Dalmeijer. [1905]. Met 29 zwart-wit illustraties. 265, [3] pp. Linnen band met titel in reliëf- en gouddruk. Voorplat met kleine besch. + Van Jacatra tot Batavia. A. v.d. Flier. Nijkerk Callenbach. 1e druk. [1904]. 154 pp. - en 9 andere (totaal 11).-

verkocht € 65,00
kavel: 1386
Reis naar het Oostelijk gedeelte van den Indischen Archipel in het jaar 1821 - 1858
-C.G.C. Reinhardt. Uitgegeven van wege het Koninklijk Instituut voor de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch Indië, te Delft. Frederik Muller. 1858. (xvi), 646 pp. Met 19 gelithografeerde, deels uitslaande platen. Enkele roestvlekjes, voorts goed. -

verkocht € 140,00
kavel: 1387
[Javamens*. Homo erectus javanicus] Pithecanthrophus Erectus
-Eine Menschen aenliche Uebergangsform aus Java. Eug. Dubois. Batavia. Landesdruckerei. 1894. Klein folio, half-linnen, (1),39,(1),(1) pp., compleet met 3 illustraties in de tekst en 2 platen over de volle pagina, te weten een foto-druk en een getinte litho door P.W.M. Trap naar Dubois. Linnen rug beschadigd, platten gevlekt en geschaafd, schutbladen en tekst enigszins gebruind; verder een goed ex. Op voorplat aant. in hs.: Collectie Dubois. Geschenk van Prof. Dr. E. Dubois. 16 Mei 1934. Zeer schaarse eerste druk [Vorwort Tulung-Agung, Januar 1894] van dit baanbrekende werk in de ontwikkeling van de mens en de eerste eenduidige registratie van de ontbrekende schakel tussen de Homo Sapiens en een oudere en meer primitieve menselijke soort.-

verkocht € 800,00
kavel: 1388
Foto's en correspondentie Soerabaja 1947
-Circa 100 meest klein formaat foto's van Luitenant Wim Brandhof aan zijn geliefde Rietje. Op achterzijde vaak een kleine tekst. Deels foto's van hemzelf of zijn kameraden, enkele wat interessantere zoals de gevangenname van een inlandse moordenaar. Hierbij nrs 1 t/m 5, 7, 8 en 9 van het blaadje "In het vizier", orgaan van III-12 R.I., 1947, enkele bonnen van de Koninklijke Landmacht en brieven uit Indië aan zijn Rietje. Hierbij ook enkele verscheurde en de laatste, niet verscheurd, waarin hij haar opbiecht het te hebben aangelegd met een verpleegster en de vraag niet te slecht over hem te denken...-

verkocht € 130,00
kavel: 1389
[Bibliografie] Bibliotheca Neerlando-Indica
-Catalogue de Livres et de quelques Manuscrits concernant les Indes Orientales et Occidentales Neerlandaises (...) en ordre systématique et avec quelques notes bibliographiques. Den Haag. Martinus Nijhoff. 1883. 3 catalogi, samengebonden: nrs. 175, 236 en 341. 8vo, half-linnen titel op voorplat, (2),177,279,118,(4) pp. Bibliografisch zeer interessant.-

verkocht € 50,00
kavel: 1390
Drie titels: (1) Java. Schetsen en omtrekken uit de portefeuille van C.L.M. van der Goes.
-Dordrecht, H. Lagerweij, 1858, (8),95,(1) p., met gelithografeerd frontispiece waarop 2 gezichten door F. Böger naar C.C.A. Last, oorspronkelijk gelithografeerd omslag met illustratie op voorzijde en kaart op achterzijde door Ritsema.-
€ 70 - € 140
kavel: 1391
Borneo's wester-afdeeling, geographisch, statistisch, historisch.,
-voorafgegaan door eene algemeene schets des ganschen eilands, door P.J. Veth. Zaltbommel, J. Noman en Zoon, 1854-1856, 2 delen, (2),XVIII,(4),XCVIII,385,(1); (2),XI,(3),656 p., met 2 getint lithografische titels en 6 (getint) lithografische platen, contemporain uniform gepolijst blauw half kalfsleer door A. van Rossum, Hof-boekbinder (Amsterdam), vergulde rug met twee marokijnen titelschildjes, 4to.-

verkocht € 70,00