1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1402
Acht diverse titels, w.o.: (1) De Nederlandsche Oost-Indische bezittingen
-onder het bestuur van den kommissaris-generaal Du Bus de Gesignies (1826-1830). Door Jhr. Mr. H. van der Wijck. 's-Gravenhage, M. Nijhoff, 1866, (8),267,(1) p., contemporain halflinnen (roestvlekjes, eigendomsmerken aan het begin, band met wat slijtage).-
€ 70 - € 140
kavel: 1403
Zes (zeldzame) titels, w.o.: (1) Open brieven aan den heer G.F.W. Borel,
-(...) naar aanleiding van zijn boek: Onze vestiging in Atjeh. (Overgedrukt uit De Locomotief). [Door H.A.A. Niclou]. Samarang, De Groot, Kolff & Co., 1879, (4),IV,246,(2) p., met groot uitslaande kaart in "photo-autographie", contemporain omslag met linnen rug (sleets aan rug-einden).-
€ 70 - € 140
kavel: 1404
[Optica-prenten] Batavia 3x + 4 andere
-Batavia [en haven vanaf de zee gezien]. Die Haupt-Stadt Festung und Residenz des Holländischen Gouverneurs am Fluss Jacatra in Ostindien auf der grossen und herrlichen Insul Java. Rechts Franse tekst. Handgekleurde kopergravure door Bergmüller. Augsburg [ca. 1750]. Prentbeeld + tekst 29 x 41 cm. Diverse scheurtjes buiten het prentbeeld + Die innere Aufsicht des Castells in Batavia nebst der Schloss Kirche. Rechts Franse tekst. Handgekleurde kopergravure door Francois Xav. Habermann. Augsburg [ca. 1770]. Prentbeeld + tekst 28 x 40 cm. +-

verkocht € 600,00
kavel: 1405
[Onderscheidingstekens op Java]
-De Songsong of Paijong als onderscheidings-teeken op het Eiland Java [bij de] Vorstenlanden [en de] Gouvernementslanden. Polychrome litho door P.W.M. Trap, uitgegeven door G. Kolff & Co. Batavia [ca. 1865]. Prentbeeld 37 x 49 cm. In p.p. Lichte bruine vlekjes, voorn. buiten het prentbeeld. Schaars.-

verkocht € 90,00
kavel: 1406
Het Gezondheids-Etablissement te Gadok
-Chromolitho. 35 x 43 cm. Naar een tekening van Jhr. L.H.W. de Stuers door Tresling Co. Een prachtig blad uit: Van Deventer. De Indische Archipel. Tafereelen uit de natuur en het volksleven in Indië. C.W. Mieling. ’s Gravenhage. J.M. van ’t Haaff. 1865.-

verkocht € 440,00
kavel: 1407
Gezicht op den berg Salak
-Chromolitho. 35 x 44 cm. Naar een tekening van A. Salm door C.W. Mieling. Een prachtig blad uit: Van Deventer. De Indische Archipel. Tafereelen uit de natuur en het volksleven in Indië. ’s Gravenhage. J.M. van ’t Haaff. 1865. In p.p., met geplastificeerd beschermvel. De kleurenlitho in zeer goede staat. -

verkocht € 850,00
kavel: 1408
Het Rampok Feest
-Chromolitho. 31 x 44 cm. Naar een tekening van Jhr. L.H.W. de Stuers door C.W. Mieling. Een prachtig blad uit: Van Deventer. De Indische Archipel. Tafereelen uit de natuur en het volksleven in Indië. ’s Gravenhage. J.M. van ’t Haaff. 1865. Ingelijst in p.p. achter glas. 47 x 61 cm. De kleurenlitho in zeer goede staat. -

verkocht € 460,00
kavel: 1409
[2 handgekleurde litho's] Een Dajakker in krijgsdos; Heraut van het landschap Amarassie
-Een Dajakker in krijgsdos, uit het hooger gedeelte der rivier Doeson. Naar S. Muller en W. Gordon door J.M. Kierdorff. Plaat 49. Borneo uit Land- en Volkenkunde [ca. 1880], 37 x 26 cm. in p.p. [en] Heraut van het Landschap Amarassie naar P. van Oort door A.S. Mulder en J.M. Kierdorff. Plaat 54. Timor. Idem [ca. 1880], 37 x 27 cm. in p.p. (totaal 2).-

verkocht € 200,00
kavel: 1410
[Convoluut prenten Batavia] 12x
-Prospect von der Bastion Gelderland ausserhalb der Stadt Batavia. Getekend door Johann Wolfgang Heyd. Uitgevoerd door F.X. Habermann. Prentbeeld + tekst 30 x 40 cm. Gekleurde optica-prent met Duitse en Franse tekst (zie ook kavel 1404). Het Casteel Victoria op Amboina, ca. 1700. 2 prenten van het Eiland Onrust bij Batavia. Maaskamp, gekleurd en ongekleurd. De Reede van Batavia. M. Sallieth en 7 perspectieven door J. v. Schley. Interessant convoluut, in goede staat (totaal 12).-

verkocht € 220,00
kavel: 1411
[Schoolplaat] De Sabanghaven op Poeloe Weh. Sumatra.
-Henri Zondervan. Insulinde in woord en beeld. J.B. Wolters. Uitgevers Maatschappij N.V. Groningen, Batavia. 1932. 34 x 118 cm. Geplakt op bijbehorend [gevouwen] karton, 57 x 136 cm. De randen met ijzerbeslag en 3 touwtjes om de plaat op te hangen. Zeer goed ex. Samengevoegd met 3 tekeningen van R. Walthert. 1874. Fort de Kock, Redoute. Paya Combo, Redoute en Fort de Kock, malay'sche Schule, alle Sumatra. 17 x 29 cm. in p.p. en achter plastic + een tekening van Poeloe Bras [voor de kust bij Atjeh-Sumatra]. Maker en datum onbekend, mogelijkerwijze ook R. Walthert, 28 x 40 cm. in p.p. achter plastic (totaal 5).-

verkocht € 380,00