1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1422
[Java] De Tramwegen op Java.
-gedenkboek samengesteld ter gelegenheid van het vijf en twintig-jarig bestaan der Samarang-Joana Stoomtram-Maatschappij. Den Haag, Kon. Ned. Boek- en Kunsthandel van M.M. Couvée, 1907, (2),118,(28) p., met 3 uitslaande, getint lithografische kaarten, vele fotografische illustraties op platen en andere (dubbel-p./ uitslaande) platen, oorspronkelijk goudgeletterd en gedecoreerd linnen door C.K.W. Wöhrmann en Zonen (Zutphen), folio (band wat smoezelig en andere gebruikssporen).-

verkocht € 70,00
kavel: 1423
Twee titels: (1) De verkoop van opium op Java.
-Open brief van dr. L.W.G. de Roo (...) aan dr. H.J.A.M. Schaepman./ Verklaringen van opiumschuivers uit verschillende streken der residentiën Pasoeroean, Besoeki en Rembang. Nijmegen, H.C.A. Thieme, 1892, 2 delen in één band, 56; 71 p., contemporain halflinnen met oorspronkelijk vooromslag opgeplakt op voorplat, 4to (kl. defectjes aan voorsnede en op de rug).-

verkocht € 175,00
kavel: 1424
Nederlandsch Oost-Indië
-beschreven en afgebeeld voor het Nederlandsche volk door P.A. van der Lith, tweede geheel omgewerkte druk met 32 platen (24 in lichtdruk, 8 in kleurendruk). Eerste en Tweede deel, Leiden, E.J. Brill, 1893-95. viii, 548 + 545; 50 (=alphabetisch zaak-en plaatsregister) pp. In linnen met decoratieve voorzijde. Kaart in band I aanwezig + Neerlands Oost-Indie. Dr. S.A. Buddingh. Tweede uitgave, Amsterdam, Wed. J.C. van Kesteren & Zoon, 1867. 415 + 415 pp. In halflinnen met gelith. platen.-

verkocht € 70,00
kavel: 1425
Atlas van Tropisch Nederland - en 3 andere
-Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig genootschap, 1938. Goed ex. + Historische Plattegronden van Nederlandse steden deel 4, Batavia. Bea Brommer/ Dirk de Vries, Stichting Historische Stadsplattegronden, Lisse, 1992. Groenlinnen map met opgeplakt verguld wapen op rood linnen. Hierin met losse kaarten en beschrijving. Folio, goed ex. - en 2 andere (totaal 4).-

verkocht € 80,00
kavel: 1426
[Celebes] Tontemboansche teksten.
-Door J. Alb. T. Schwarz. Leiden, E.J. Brill, 1907, 3 delen (teksten zelf, de vertaling ervan en aantekeningen), VI,340,(2); IX,513,(1); 175,(1) p., contemporain uniform halflinnen, 4to.-
€ 60 - € 120
kavel: 1427
[Vulcanologie] Vijf titels in 12 delen: (1) The problem of Krakatao as seen by a botanist.
-By C.A. Backer, formerly government botanist for the flora of Java. Weltevreden/ Den Haag, Visser & Co./ M. Nijhoff, z.d. (1929), (6),299 p., met 3 illustraties op platen, oorspronkelijk karton, 4to (karton met wat slijtage/ defectjes).-
€ 70 - € 140
kavel: 1428
Java. Nieuwe schetsen voor de Nederlandsche jeugd.
-[Door Hendrik Roelof de Breuk]. Leiden, A.W. Sythoff, 1861, (8),128 p., met 16 handgekleurde illustraties over de volledige pagina, later karton met oorspronkelijk omslag opgeplakt.-

verkocht € 70,00
kavel: 1429
Zes 19de eeuwse titels: (1) De Nederlandsche Oost-Indische bezittingen
-onder het bestuur van den Kommisaris Generaal Du Bus de Gesignies (1826-1830). Akademisch proefschrift (...) door Herman van der Wijck. Den Haag, M. Nijhoff, 1866, (8),267,(1),VII p., oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen, alle sneden verguld.-
€ 70 - € 140
kavel: 1430
[Bali] Palmblad Manuscript (ca. 1900)
-Manuscript op ca. 130 palmbladen tussen 2 roodkleurige geïllustreerde houten platten met florale en geometrische motieven; de platten en bladen op 2 plaatsen doorboord en aan touwtje geregen. Het eerste blad enkelzijdig beschreven, verder dubbelzijdig en de laatste 2 bladen blanco. Balinees schrift (?). De platten enigszins geschaafd, de tekst in zeer goede staat. [Ca. 1900].-

verkocht € 200,00
kavel: 1431
-Manuscript op 20 palmbladen tussen 2 gegraveerde houten platten met verschillende voorstellingen, o.a. vrouwen, Indonesisch hert en gemaskerde dansers; de platten en bladen centraal doorboord, aan touwtje geregen en met doorboorde muntjes op zijn plaats gehouden. Alle bladen enkelzijdig beschreven en verso gegraveerd met verschillende voorstellingen. Balinees schrift (?). De platten en voorstellingen zeer goed, de tekst enigszins verbleekt. [Ca. 1900].-

verkocht € 200,00