1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1432
Drie (zeldzame) titels: (1) Eenige grepen uit de geschiedenis der Ambonsche Schutterij
-(Burgerij) door G.F. de Bruijn Kops. Amboina, L.M.H. Thörig, 1895, 52,(1) p., met ingeplakte foto van de Burgerhoofdwacht te Amboina, oorspronkelijk omslag.-
€ 70 - € 140
kavel: 1433
Vier 19de eeuwse titels: (1) Verhandeling over de vragen:
-of, en in hoe verre, het nuttig en noodzakelijk zijn zoude, de Oost Indische bezittingen van deezen staat, ofte sommigen derzelven, te brengen op den voet der West Indische volkplantingen (...); Door S.C. Nederburgh. Den Haag, Vosmaer en Zonen, 1802, 8,252,(1) p., contemporain buigzaam karton met papieren letterdruk titelschildje op de rug (goed, onafgesneden exemplaar).-

verkocht € 80,00
kavel: 1434
Vijf 19de eeuwse titels: (1) Reizen van Raden Mas Aria Poerwa Lelana,
-uit het Javaansch in het Madoereesch vertaald door Raden Pandji Djaj Adi Negara onderwijzer te Pamakassan (Madoera). Uitgegeven door A.C. Vreede. Leiden, E.J. Brill, 1882, X,(2),443,(1) p., tekst in Madoerees schrift, oorspronkelijk omslag (kleine defectjes maar een goed exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 1435
Vijf 19de eeuwse titels: (1) Bijdragen tot de kennis van het koloniaal beheer.
-Getrokken uit de nagelaten papieren van wijlen den minister van staat Elout. Den Haag, J. Roering, 1851, (2),XVIII,236,(3) p., oorspronkelijk buigzaam karton (onopengesneden en onafgesneden exemplaar, papier op rug beschadigd).-
€ 70 - € 140
kavel: 1436
Vijf titels: (1) Nootwendich discours
-oft Vertooch aan de Hooch-Mogende Heeren Staten Generaal van de participanten der Oost-Indische Compagnie tegens bewinthebbers [door Ymant van Waar-mond = Simon van Middelgeest]. Zonder plaats en uitgever, 1622, (40) p., later omslag, klein 4to (Knuttel 3348).-

verkocht € 60,00
kavel: 1437
[Java] Lot van 13 Nederlandstalige publicaties,
-w.o.: (1) Het gewestelijk bestuur op Java. Proefschrift (...) door R.H. Kleyn, Leiden, P. Somerwil, 1889, XIV,(2),280 p., contemporain halflinnen.-

verkocht € 70,00
kavel: 1438
[Java] Lot van 9 publicaties: (1) L'ile de Java sous la domination Française.
-Essai sur la politique coloniale de la monarchie et de l'empire dans la Malaisie archipélagique par Octave-J.-A. Collet. Brussel, Falk Fils, 1910, XIII,(1),558 p., met (uitslaande) kaarten, contemporain halflinnen.-

verkocht € 70,00
kavel: 1439
[Celebes] Reistogten in de afdeeling Gorontalo,
-gedaan op last der Nederlandsch Indische Regering, door C.B.H. von Rosenberg (...). Amsterdam, F. Muller, 1865, VIII,162,(1) p., bevat de volgende getinte litho's: 5 gezichten op 3 platen (1x uitslaand), 4 handgekleurde kostuumprenten, 1 uitslaand profiel en een groot uitslaande kaart, voorts een handgekleurde kaart van de landweg van Gorontalo naar Kwandang op 3 uitslaande platen, oorspronkelijk buigzaam karton.-

verkocht € 70,00
kavel: 1440
The Asiatic Islands and New Holland:
-being a Description of the manners, customs, character, and state of society of the various tribes by which they are inhabited. Londen, printed for R. Ackermann, z.d. (1824), 2 delen, VII,(3),291; (2),289 p., met 26 handgekleurde, gegraveerde/ aquatint platen, later uniform halfleer, vergulde rug met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, 12mo.-

verkocht € 160,00
kavel: 1441
Java, zijne gedaante, zijn plantentooi en inwendige bouw.
-Door Frans Junghuhn. Tweede verbeterde uitgave. Den Haag, C.W. Mieling, 1853-1854, 4 delen, 4 (getint) lithografische titels, 1 uitslaande kleurenlithografische plaat en 51 (uitslaande) gelithografeerde platen/ tabellen, oorspronkelijk uniform verguld en blindgestempeld linnen, alle sneden verguld, 4to.-

verkocht € 390,00