1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1442
[Java] Tien 19de eeuwse titels: (1) Eenige beschouwingen over Java
-[door H.C. van der Wijck]. Arnhem, I.A. Nijhoff, 1851, (2),II,82,(1) p., oorspronkelijk omslag (omslag gescheurd/ beschadigd en vlekkig).-

verkocht € 70,00
kavel: 1443
Industriële verslagen en papieren van Indische bedrijven ca. 1900
-Groot lot met verslagen van verschillende bedrijven in Nederlands-Indië. 8 verslagen van de Nederlands Indische Mijnbouw Maatschappij + enkele tientallen prospectussen, mededelingen etc., veelal gesigneerd en op briefpapier van de maatschappij + 6 jaarverslagen van Cultuur Maatschappij Goalpara + ca. 20 inschrijvingen voor Sumatra en Borneo Tabak te Amsterdam in het lokaal Frascati, 1907 - en tientallen andere verlagen, reglementen etc. van Javasche Hypotheekbank en de Houtaankap-Maatschappij, alle rond 1900.-

verkocht € 110,00
kavel: 1444
Drie Duitstalige titels: (1) Die Pithecanthropus-Schichten auf Java.
-Geologische und Paläontologische Ergebnisse der Trinil-Expedition (1907 und 1908). (...) Herausgegeben von M. Lenore Selenka (...) und Prof. Max Blanckenhorn. Mit 32 Tafeln und zahlreichen textabbildungen. Leipzig, W. Engelmann, 1911, (8),XLII,268,(1) p., met talrijke illustraties op platen en in de tekst, contemporain gepolijst en verguld leer, 4to (gebruikssporen). -

verkocht € 70,00
kavel: 1445
Drie Duitstalige titels in 5 banden: (1) Nord-Sumatra.
-Bericht über eine im Auftrag der Humboldt-Stiftung der Königlich Preussischen Akademie der Wissenschaften zu Berlin in den Jahren 1904-1906 ausgeführte Forschungsreise von Professor Dr. Wilhelm Volz. Band I. Die Batakländer. Band II. Die Gajoländer. Berlin, D. Reimer (E. Vohsen), 1909/ 1912, 2 delen, XX,(4),395,(1) ; XIX,(5),428 p., met 5 (uitslaande) gekleurde kaarten los in enveloppen op binnenzijde achterplat en met vele platen en illustraties, oorspronkelijk uniform linnen, 4to.-

verkocht € 190,00
kavel: 1446
Twee (zeldzame) titels: (1) Wallace's reizen door den Oost-Indischen Archipel.
-Voor jonge lezers bewerkt door Arnold Ising. Borneo, Bali en Lombok, Celebes, De Kei- en Aroe-eilanden. Amsterdam, P.N. van Kampen, 1873, VIII,185,(3) p., met houtgegraveerde platen en illustraties, oorspronkelijk verguld en gedecoreerd linnen door D.G. van Bommel (Amsterdam) (iets roestvlekkig, rug-einden sleets).-
€ 70 - € 140
kavel: 1447
[Java] Drie titels: (1) Bijdragen tot de kennis van het landelijk stelsel op Java,
-op last van zijne excellentie den minister van kolonien J.D. Franssen van de Putte, bijeenverzameld door S. van Deventer. Zaltbommel, J. Noman en Zoon, 1865-1866, 3 delen, VII,(1),425; XVI,777; X,338 p., contemporain uniform halfleer, 4to (leer uitgedroogd met daaruit voortvloeiende defecten).-
€ 70 - € 140
kavel: 1448
Vijf 19de eeuwse titels: (1) De gouverneurs-generaal en commissarissen-generaal
-van Nederlandschs-Indië 1610-1888, historisch-genealogisch beschreven door M.A. Rhede van der Kloot. Den Haag, W.P. van Stockum & Zoon, 1891, XI,(1),355,(2) p., met 13 chromolithografische platen met wapens door M.J. Lion, contemporain halfleer, vergulde en geribde rug met 2 contrasterende linnen titelschildjes, 4to (zeer goed, aantrekkelijk gebonden exemplaar).-
€ 70 - € 140
kavel: 1449
[Sumatra] Lot van 13 titels: (1) Megalithische oudheden in Zuid-Sumatra.
-Proefschrift (...). door A.N.J. Thomassen à Thuessink van der Hoop. Zutphen, W.J. Thieme, 1932, XII,191 p., met 16 kaarten en 226 illustraties op platen, los ingelegd blad met "stellingen", oorspronkelijk omslag, groot 4to.-
€ 70 - € 140