1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1298
[Almanakken] Negen (zeldzame) almanakken: (1-2) Almanak van Nederlandsch Indië
-voor het jaar 1821/ 1824. Batavia, Landsdrukkerij, (1820/ 1823), 2 delen, grotendeels zonder paginering, contemporain omslag/ halflinnen.-
€ 100 - € 200
kavel: 1299
[Java] Lot van 12 items in 13 delen: (1) Im Tengger-Smeroe-Gebirge auf Java.
-Eine Wanderung. Mit 18 Bildern und 1 Karte von O.H. Witte. Batavis-Weltevreden, Deutsche Wacht, 1929 of 1930, 75 p., met uitslaande kaart, 18 (ingeplakte) platen (o.a. op de titel), fraai privé gebonden in vol verguld marokijn door Bernascoli et Goix (1939), bovensnede verguld (rug verbleekt).-

verkocht € 100,00
kavel: 1300
Java, beelden van Volksleven en Bedryf
-Emilie van Kerckhoff, Scheltema & Holkema's Boekhandel, Amsterdam 1912. 111 pag. Met 48 pag. kleurenills. Luxe exemplaar in volperkamenten band met vergulde bandstempel. -

verkocht € 80,00
kavel: 1302
[Retrospectieve Atlas] Grote Atlas van Nederlands Oost-Indië
-Comprehensive Atlas of the Netherlands East Indies. Van Diessen. Ormeling. e.a. Asia Maior. Zierikzee. KNAG. Utrecht. 2003. Groot folio, geïll. omslag, in cassette. Atlas met een cartografisch beeld van Nederlands Oost-Indië gedurende de laatste halve eeuw van koloniaal bewind + Supplement. Tekstaanvulling en correcties. Zierikzee, Idem, 2004. 28 pp. Softcover. Folio (totaal 2).-

verkocht € 130,00
kavel: 1303
Atlas van Nederlandsch Oost- en West-Indië
-Door Dr. I. Dornseiffen. Amsterdam. Seyffardt's Boekhandel. 1884. Folio, nieuwe band, half-leer en linnen met titel op rug en voorplat in goudopdruk, nieuwe schutbladen. 3e druk en eerste druk met deze titel; compleet met voorbericht, inhoud en 26 kaartbladen waaronder de overzichtskaart, 30 kaarten [waarvan sommige met inzetjes] en een plattegrond van Batavia [bij kaartblad 3]. De gelithografeerde kaarten [door E. de Geest] met randkleuring. De overzichtskaart met klein scheurtje aan de onderkant buiten het kaartbeeld; verder in zeer goede staat.-

verkocht € 300,00
kavel: 1304
[Facsimile in 4 banden] [Isaak Commelin]. Begin ende voortgangh
-van de Vereenighde Nederlantsche geoctroyeerde Oost-Indische Compagnie [Amsterdam. Joannes Janssonius]. 1646 [reprint Amsterdam, Facsimile Uitgaven Nederland, 1969]. 2 delen in 4 banden, oblong, uniform gebonden, groen kunstleer, titel op ruggen in rood en goudopdruk. Compleet met alle illustraties in zwart/wit.-

verkocht € 100,00
kavel: 1305
De Atjèhers. 2 delen + 12 platen in portfolio.
-De Atjèhers. Deel I + II. Dr. C.S. Snouck Hurgronje. Uitgegeven op last der Regeering. Batavia, Landsdrukkerij en Leiden, E.J. Brill. 1893 en 1894. Groot 8vo, half-linnen, titel in zwart op hard gekartonneerde voorplatten. 2 gekleurde uitslaande kaarten en 2 gelithografeerde platen. XX,512 en XV,438 pp., compleet met een blad: Verklaring der platen en 12 platen in zeer goede staat in bijbehorende portfolio met titel en bindlint. Idem. 1895. Aant. schutblad, stempel op titel deel II. Omslag platenatlas en de 2 banden met kleine imperfecties.-

verkocht € 190,00
kavel: 1306
Het Javaansche Tooneel.
-J. Kats. I. Wajang Poerwa [=alles verschenen]. Uitgave van de commissie voor de volkslectuur. Weltevreden. 1923. 4to, linnen band met illustratie en titel in rood en zwart, 6,VIII,446 pp., compleet met 37 genummerde gekleurde platen, diverse platen in z/w en talloze afbeeldingen in de tekst, een kaart en 4 geslachtslijsten op 3 uitslaande bladen. Rug en platten met kleine beschadiging, verder een goed ex. van dit schaars voorkomende standaardwerk.-

verkocht € 160,00
kavel: 1307
Herinneringen, ontleend aan reizen te water, te voet, te paard en per spoor
-door L.C. Dudok de Wit, Amsterdam, [Uitgegeven in eigen beheer].[Tresling & Co.]. 1881. Reis door Oost- en Midden Java, Celebes, Molukken, Reizen in Oost-Indië, naar China, Japan en Amerika. Gr. 8vo, half-leer, privéband met opgeplakt titelblad op voorplat (door boekbinderij H.J. Tichelaar, Leeuwarden), 44 pp., compleet met 18 platen waarvan 2 in kleurenlitho en een grote uitslaande overzichtskaart van Java (door P.H. Witkamp) met ingetekend "L.C. Dudok de Wit's Togten op Java" en met een lijst (100 nummers) behorende bij de afbeelding van het Fregatschip. De platen met bruining voorn. buiten het prentbeeld, verder een goed exemplaar. -

verkocht € 320,00
kavel: 1308
De Oost-Indische Compagnie als zeemogendheid in Azië. [2 tekstdelen en atlas]
-N. Mac Leod. Eerste deel van 1602 tot 1632. Tweede deel van 1632 tot 1650. Atlas behoorende bij De Oost-Indische Compagnie. (folio). Rijswijk. Blankaardt & Schoonhoven. 1927.-

verkocht € 300,00