1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1309
[Tirion] Hedendaagsche Historie, of Tegenwoordige Staat van Alle Volkeren:
-II. Deel. Behelzende de tegenwoordige staet der Sundasche Eilanden, en wel inzonderheid Borneo, Java, Sumatra en der Koninkryken Siam, Kochin-China en Tonkin. Th. Salmon. (vert.) M. van Goch. Amsterdam. Isaak Tirion. 1730.-

verkocht € 260,00
kavel: 1310
Het Gouvernement Celebes.
-Proeve eener monographie. Deel I. L. van Vuuren. Hoofd Enc. Bureau. Batavia. 1920 + de Atlas-map behorende bij deel I, compleet met 27 kaarten (I t/m XXV, I.a en XIII.a) [=alles verschenen], maar zonder het apart uitgegeven register. 4to, 2 banden, kunstleer, uniform gebonden, titel op rug en voorplat in goudopdruk, de platten, schutbladen en het titelblad naar ontwerp van P. Ducro door de Topogr. Inr. Batavia. De vignetten naar Toradja-motieven, XXIV,534,(1) pp., 51 platen en 99 illustraties in de tekst. Div. stempels, map en band met kleine imperfecties, boekblok losrakend. Opdracht en handtekening van de auteur; ex-bibl. (totaal 2).-
€ 80 - € 160
kavel: 1311
Herinneringen van eene reis naar de Oost-Indiën
-Q.M.R. Ver Huell. 2 delen. Haarlem. Vincent Loosjes. 1835-36. 8vo, half-leer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, XXIV,278 en X,247 pp., incl. bijlagen, 2 gegraveerde frontispices, 4 uitslaande gravures en 10 gegraveerde prenten in de tekst. Beschrijvingen van o.a de Banda eilanden, Ambon, Makassar, de Boeginezen en de Gunung Api vulkaan. Rug met beschadiging en platten geschaafd. De zeer fijn gegraveerde prenten, frontispices, de uitslaande en in de tekst door D. Veelwaard. Goede set (totaal 2).-

verkocht € 280,00
kavel: 1312
De vestiging en uitbreiding der Nederlanders ter Westkust van Sumatra.
-H.J.J.L. Ridder De Stuers. Uitgegeven door P.J. Veth. 2 delen in een band. Amsterdam. P.N. van Kampen. 1849-50. Half-leer, 2 getinte lithografische frontispices, 11 getinte en/of gekleurde litho's, een litho van de kampong Daloe Daloe (z/w) en 2 uitslaande kaarten (z/w). CX,239,(1) en (2),262,(2) pp. De band met geplastificeerd papier. Losrakend in band, het papier over de platten beschadigd, handt. in ballpoint, de kaart van Padang met scheur, dfiverse vlekjes, meest buiten het prentbeeld; verder een compleet en goed ex. van deze schaarse eerste en enige druk.-

verkocht € 120,00
kavel: 1313
Nederlands Oost-Indië, of Beschrijving der Nederlandsche Bezittingen in Oost-Indië.
-A.J. van der Aa. Voorafgegaan van een beknopt overzigt van de vestiging en uitbreiding der magt van Nederland aldaar. [4 delen]. Amsterdam. J.F. Schleijer. 1846-49-51 en Breda. Broese en Comp. 1857 [voor het vierde en laatste deel].-

verkocht € 100,00
kavel: 1314
Insulinde: Het land van den Orang-Oetan en den Paradijsvogel
-Alfred Russel Wallace. Uit het Engelsch vertaald en van aanteekeningen voorzien door Prof. P.J. Veth. [2 delen]. Amsterdam. P.N. Van Kampen. 1870-'71. Groot 8vo, 2 delen, half-leer, de platten met linnen overtrokken. Titel geplakt op rug met goudopdruk; de voorplatten met afbeelding van inheemse krijger (Papoea) in goudopdruk. XXIV,528 en VIII,552,(2) pp. + register. 2 frontispices, 2 titelvignetten, 10 platen over de volle pagina en talloze tekstillustraties naar houtsneden van T.W. Wood, Keulemans, Baines, Robinson, Fitch; een gekleurde kaart over de volle pagina naar Wallace en Melvil door Carnbee. Grote gekleurde, gevouwen en uitslaande kaart naar Wallace en Allen in litho door P.W.M. Trap.-
€ 200 - € 400
kavel: 1315
[Weerlegging van geschriften van Tavernier, Chevalier. d'Aubonne e.a.]
-Henrick van Quellenburghs Vindiciae Batavicae ofte Refutatie van het Tractaet van J.B. Tavernier, Chevalier, Baron d'Aubonne &c. In de welcke niet alleen de valsheydt van veele lasteren ende leugenen, den Staet, de Ed. Hoogh Achtb. Compagnie ende natie aengewesen (...) Amsterdam. Jan Bouman. 1684. Kl. 4to, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, allegorisch frontispice, titel met drukkersvignet, (4),318,(2) pp., zonder de soms ingevoegde kaart van Batavia. Boekblok met bruining; verder een goed ex.-

verkocht € 260,00
kavel: 1316
[Jeugd] Nederlandsch Indie of de bewoners dezer streken geschetst in tafereelen
-uit hun dagelijksch leven, zeden en gebruiken. Voor het Prentenmagazijn van G. van Sandwijk, verzameld door J.J.A. Goeverneur. Leiden. D. Noothoven van Goor. [1870]. Kl. 4to, linnen, titel op rug met goudopdruk, voorplat met afbeelding door Haarhaus in goudopdruk, geplastificeerd beschermpapier, (94) pp., compleet met 12 handgekleurde litho's over de volle pagina, div. pp. los, de prenten vast in het boekblok, naam eig. in hs. op schutblad.-

verkocht € 70,00
kavel: 1317
[Geneeskunde] Verslag over het al of niet besmettelijke der Gele Koorts
-Vooral in betrekking tot het werk van den Franschen geneeskundigen Devèze, over hetzelfde onderwerp door E.J. Thomassen a Thuessink. Amsterdam. Pieper & Ipenbuur. 1822; voorafgegaan door het bijgevoegde: Dissertatio Inauguralis Medica de Febre Flava Indiae Occidentalis (...) pro Gradu Doctoris (...) Auctor Egbertus van Marle. Marburg. Krieger. 1799.-
€ 80 - € 160
kavel: 1318
[Berijmde Geschiedenis] Batavia, begrepen in zes boeken;
-Jan de Marre. Amsterdam. Adriaan Wor, Erve G. onder de Linden. 1740. Kl. 4to, perkament, blindgestempeld, titel op rug in hs., frontispice door J. Punt, titel met geïll. vignet, (30),320 pp. + bladwyzer en compleet met de uitslaande plattegrond van Batavia door Jan van der Laan, in kopergravure. Zeer goed ex.-

verkocht € 280,00