1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1331
Neerlands Oost-Indië.
-Reizen over Java, Madura, Makasser, Saleijer, Bima, Menado, Sangier-eilanden, Talau-eilanden, Ternate, Gilolo en omliggende eilanden, Banda-eilanden, Amboina, Haroekoe, Saparoea, Noussalaut, Zuidkust van Ceram, Boeroe, Boano, Banka, Palembang, Riouw, Benkoelen, Sumatra's west-kust, Floris, Timor, Rotty, Borneo's west-kust en Borneo's zuid- en oost-kust; gedaan gedurende het tijdvak van 1852-1857. [3 delen]. Dr. S.A. Buddingh. Amsterdam. Wed. J.C. van Kesteren. 1867.-

verkocht € 300,00
kavel: 1332
De Indische Bij, Tijdschrift
-ter bevordering van de kennis der Nederlandsche Volkplantingen en derzelver gelangen. C.L. Blume.Eerste deel [=alles verschenen] Leiden. H.W. Hazenberg. 1843. 8vo, opnieuw gebonden met behoud van oorspronkelijk omslag, groen marokijn met gemarmerde platten, nwe schutbladen, IV,663,(1) pp., gedeeltelijk onafgesneden, compleet met een kleurenlitho van een Dajak-krijger door G. Severeijns voor de titel en 4 litho's in z/w. Zeer goed ex.-

verkocht € 110,00
kavel: 1333
Het Kamerlid Van Berkenstein in Nederlandsch-Indië.
-M.T.H. Perelaer. Teekeningen door Jhr. J.C. Rappard. Leiden. A.W. Sijthoff [1888]. [4 delen in 2 banden]. Kl. folio, geïll. rode linnen banden met goudopdruk, schutbladen met bloem-motief, (2),205,(2),202,(2) en 195,(2)198,(2) pp., 2x titel, 4x Franse titel, compleet met 107 zeer fijn uitgevoerde chromolitho's. Banden met lichte slijtage en verkleuring, (water)vlekjes; een tekstpag. met scheurtje, verder zeer goede exemplaren (totaal 2).-

verkocht € 380,00
kavel: 1334
[Klederdrachten] Java. Tooneelen uit het Leven
-Karakterschetsen en Kleederdragten van Java's bewoners in afbeeldingen naar de natuur geteekend door E. Hardouin met tekst van W.L. Ritter en een voorwoord van H.M. Lange. Leiden. A.W. Sythoff. 1855.-

verkocht € 440,00
kavel: 1335
De vogels van Nederlandsch Indië
-beschreven en afgebeeld door H. Schlegel. Les Oiseaux des Indes Neêrlandaises, décrits et figurees par H. Schlegel. Leiden, E.J. Brill, Amsterdam, G.L. Funke. 68, (2=index) pp. en 50 platen. In groen linnen met vergulde bandtitel. Rug prof. gerestaureerd. -

verkocht € 660,00
kavel: 1336
Birds of the Island of Java
-Nagamichi Kuroda. Published by the author, Tokyo, 1933-36. xv, vi, 794 pp. met 2 kaarten en 34 gekleurde platen (272 figuren). 2 vols, folio, in halflinnen. -

verkocht € 340,00
kavel: 1337
Gambar-Gambar akan Peladjaran den Kasoekaän Anak-anak dan Iboe-bapanja
-Nederlandsch-Indische prenten. Dkaloewarkan olèh toewan Kolff, jang dahoeloe di negeri Batawi (Leiden, Kolff, 1879), gedrukt door G.J. Thieme, 24 chromolithografische platen. In halflinnen met gemarmerde platten, alle platen op linnen ingebonden*. Toegevoegd: Indisch ABC. N.v. Boekhandel Visser & Co, Weltevreden. Valkhoff & Co, Amstersfoort, ca. 1910. 4to, linnen rug. 8pp. - en Toekoe Oemar spel. uitg. Jos vas dias & Co, Amsterdam (buitenzijde gevlekt).-

verkocht € 360,00
kavel: 1338
Rumphius
-Rumphius Gedenkboek 1702-1902. M. Greshoff e.a. Uitgegeven door het koloniaal museum te Haarlem, 15 juni 1902. 221 pp. Folio, in rood halfleer met gemarmerde platten + doublet in matige conditie - en Schetsen van Nuttige Indische Planten. door M. Greshoff. Met inleiding van J.G. Boerlage. Met (50 lithografische) teekeningen naar de natuur vervaardigd door W. Callmann. Amsterdam, J.H. de Bussy, 1894. Eerste aflevering, 243 pp. In halflinnen gebonden (totaal 3).-

verkocht € 100,00
kavel: 1339
Flora in Indië
-5 albums met daarin ca. 170 foto's van de flora van Java, ca. 1920. O.a. een 2 foto's met Budde v.d. Pijl en een foto van een groep Tjiboda kinderen + An introduction to the Botanic Gardens Buitenzorg. H.C. D. de Wit, Buitenzorg, 1942 + De Avigauna van de Plantentuin te Buitenzorg. Deel 1 en 2. A. Hoogerwerf, 1949. 123 pp. + Een bijdrage tot de Oölogie van het eiland Java. A. Hoogerwerf, 1949 van de Kon. Plantentuin van Indonesië, Buitenzorg, Java. 279 pp. Beide met ingestoken indexen (totaal 8).-

verkocht € 190,00
kavel: 1340
Staat der Nederlandsche Oostindische Bezittingen,
-onder het bestuur van de Gouverneur-Generaal Herman Willem Daendels (...) in de jaren 1808-1811. Den Haag. 1814. [4 delen = Memorie + Bijlagen 1e. 2e en 3e stuk]. Folio, gekartonneerd met papieren omslagen, (2),128; (98),(92),(26),(128); (18),(48),150,(66),(88),(142),(55) en (202),(96),(54),(131) pp. Complete set. Rug eerste deel met kl. besch.; verder goed.-
€ 80 - € 160