1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1341
[Convoluut Bestuur Oost-Indië]
-Vrijmoedige gedachten over Neerlands Indië en over de regering van den Gouverneur-Generaal van der Capellen door J.E. Doornik. Amsterdam. C.G. Sulpke. 1826 + Brieven van en aan Mr. H.J. van de Graaff 1816-1826. P.H. van der Kemp. [2 delen in een band]. Batavia. Albrecht & Co. Den Haag. Martinus Nijhoff. 1901 + Verzameling van Instructies, Ordonnancien en Reglementen voor de Regering van Nederlandsch Indie (...) Mr. P. Mijer. Batavia. Landsdrukkerij. 1848. +-

verkocht € 100,00
kavel: 1342
De Java-oorlog van 1825-1830
-P.J.F. Louw/E.S. de Klerk. Set van 6 delen. Batavia Landsdrukkerij, 's Hage M. Nijhoff, 1894-1909. Deel 3, 4 en 6 met uitvouwbare kaart.-

verkocht € 150,00
kavel: 1343
Land- und Seereisen im Niederländischen Indien
-und einigen britischen Niederlassungen, unternommen in dem Zeitraume von 1817 bis 1826. [2 delen]. Johannes Olivier Weimar. Landes Industrie Comptoir. 1929-33. De delen 53 en 63 uit de: Neue Bibliothek der wichtigsten Reisebeschreibungen zur Erweiterung der Erd- und Völkerkunde.-

verkocht € 130,00
kavel: 1344
In Centraal Borneo
-Reis van Pontianak naar Samarinda. Dr. A.W. Nieuwenhuis. [2 delen]. E.J. Brill. Leiden. 1900. Groot 8vo, 2 delen, opnieuw gebonden, half-leer, rug met goudopdruk, VIII,308 en VIII,369,XVI pp. Meer dan 100 platen over de volle pagina. Sommige los(-latend). De overzichtskaart die later verscheen (1902) is niet aanwezig. Het gekartonneerde voor- en achterplat van deel I met besch., verder goed.-

verkocht € 100,00
kavel: 1345
Beknopte beschryving der Oostindische
-etablissementen, verzeld van eenige bylagen (...) en met een fraaije caart der plattegrond van Batavia versierd. Ary Huysers. De tweede druk. Vermeerderd en verbeterd. Met het leven van Reinier de Klerk (...) Door dezelve autheur beschreven. Amsterdam. Jan Roos, Gerbrand Roos, Hendrik Vermandel. 1792.-

verkocht € 150,00
kavel: 1346
Reis naar de Zuidoostereilanden,
-gedaan in 1865 op last der regering van Nederlandsch-Indie. C.B.H. von Rosenberg. Den Haag. Martinus Nijhoff. 1867. 8vo, half-leer, titel op rug in rood, zwart en goudopdruk, XXXVII,125 pp., compleet met 3 gekleurde en 4 getinte litho's. Beschrijft de 50 bezochte eilanden; de eventuele bevolking, een woordenlijst, weerkundige aantekeningen enz. Ex-bibl. Zeer goed ex.-

verkocht € 200,00
kavel: 1347
De vestiging en uitbreiding der Nederlanders ter Westkust van Sumatra.
-H.J.J.L. Ridder De Stuers. Uitgegeven door P.J. Veth. 2 delen in een band. Amsterdam. P.N. van Kampen. 1849-50. Half-leer, titel op rug in goudopdruk. 2 getinte lithografische frontispices, 11 getinte en/of gekleurde litho's, een litho van de kampong Daloe Daloe (z/w) en 2 uitslaande kaarten (z/w). CX,239,(1) en (2),262,(2) pp. Volgens Veth, in de introductie met meer dan 100 pp., was het noodzakelijk dat de Nederlandse Regering zich meer actief op zou stellen, gezien het resultaat van de Nederlandse militaire actie op Sumatra. Rug geschaafd; verder een zeer goed ex.-
€ 200 - € 400
kavel: 1348
[Java] Reis naar Nederlands Oost-Indië
-of land- en zeetochten gedurende de twee eerste jaren mijns verblijfs op Java, door J.B.J. van Doren. Den Haag, Gebroeders J. & H. van Langenhuysen, 1851, 2 delen in 1 band, 315,(1);401,(3) p., met 2 identieke gelithografeerde titels, 2 uitslaande gelithografeerde kaarten, 1 uitslaande gelithografeerde plattegrond, 9 gelithografeerde gezichten en 18 handgekleurde en met gom gehoogde lithografische/ houtgegraveerde kostuumprenten en portretten, daarnaast veel houtgegraveerde illustraties in de tekst, contemporain verguld half marokijn, 4to.-

verkocht € 340,00
kavel: 1349
Précis de la Campagne de Java, en 1811
-Bernard, Duc de Saxe-Weimar-Eisenach. La Haye. Th. Lejeune. 1834. 8vo, half-leer, titel op rug in groen en goudopdruk, X,150,(2),(1) pp., compleet met 6 gevouwen en uitslaande kaarten en 2 tabellen, waarvan een uitslaand. Zeer goed ex. Schaars.-
€ 250 - € 500
kavel: 1350
Uit Java's Binnenland. Een Koffieopziener
-Boeka (=P.C.C.Hanssen jr.). F. van Rossen, Amsterdam (1901) 295,(4) pp. 4to. In linnen gebonden met decoratief voorplattekening en vergulde titel.-

verkocht € 65,00