1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I

veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst
kavel: 1362
Die Oro-und Hydrographie Sumatra's
-nach dem Standpunkte Unserer Heutigen Kenntnisse: Inaugural-Dissertation zur Erlangung der Philosophischen Doctorwürde an der Georg-Augusts-Universität zu Göttingen. Jan Freerk Hoekstra. Groningen. J.B. Wolters. 1893. Groot 8vo, rood percaline bandje, titel op rug en voorplat in goudopdruk, bordure in zwart, schutbladen gemarmerd ivoor, (2),127,(1) pp., compleet met grote uitslaande kaart van Sumatra in kleur. Zeer mooi ex.-

verkocht € 80,00
kavel: 1363
Deli in Woord en Beeld
-A. Naudin ten Cate, Amsterdam, J.H. de Bussy, 1905. 53 pp. Oorspronkelijk linnen, oblong folio (37 x 47,5 cm.). Bandontwerp en randversieringen in de tekstbladen van G. van de Wall Perné. Iets sleets, pagina's verstevigd aan randen + Netherlands East-India, land of sacred rest. Picture Album with 12 colour-reproductions from paintings by L.J. Eland, 1939. Oblong folio, ringgebonden. Goed ex. (totaal 2).-

verkocht € 70,00
kavel: 1364
[Bali] Eenigen tijd onder de Baliërs
-Eene reisbeschrijving met aantekeningen betreffende hygiène, land- en volkenkunde van de eilanden Bali en Lombok door Dr. Julius Jacobs (...). Batavia, G. Kolff & Co, 1883, (6),III,V,253 p., foto-gegraveerd frontispiece, grote uitvouwbare gelithografeerde kaart van Bali door P.W.M. Trap, 4to, linnen. Opnieuw gebonden met behoud van het rijk geïllustreerde voorplat door F. van den Heuvel (Den Haag), nieuwe schutbladen. De kaart op een vouw geplakt. Los bijgelegd een recensie over dit boek uit de Indische gids. 1883.-

verkocht € 80,00
kavel: 1365
[Gouache] "Ze.Ms. schroefstoomschip 4e klasse "Bali",
-onder bevel van den Luitenant ter zee 1e klasse H.G. Hildebrandt, op de Noordkust van Atjeh, 1885. Het schip op den achtergrond is Ze.Ms. schroefstoomschip 1e klasse Koningin Emma der Nederlanden voerende den standaard van den kapitein ter zee C.H. Bogaert, commandant van de scheepsmacht ter kuste van Atjeh." Gouache, 14,5 x 33,5 cm., in contemporaine lijst zonder glas met het originele titeletiket op keerzijde (iets roestvlekkig).-

verkocht € 120,00
kavel: 1366
[Reisgids] Geïllustreerde gids voor Hollandsche Reizigers van en naar Indië
-via Genua en Marseille door A.S.H. Booms. Vijfde herziene en vermeerderde uitgave. Amsterdam, L.J. Veen, z.d. (1912), 7 delen in 8 (incl. aanhangsel van deel 5), (uitslaande) kaarten, plattegronden, platen en advertenties, oorspronkelijk uniform buigzaam linnen, klein 8vo, samen in de oorspronkelijke kartonnen doos met linnen platten en openslaande rugstrip en voorplat waarachter/ -onder advertenties), 18,5 x 13 x 8,5 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 1367
[Facsimiles] Twee titels: (1) Vingboons-atlas. Verzameling van pas-kaarten,
-dienende tot de vaart naar Oost- en Westindien; Meest alle uitvoerig met de pen getekent: benevens eenige afbeeldingen van voorname eylanden, steden en sterktens, zo wel in de Spaansche, Engelsche als Nederlands Indien gelegen: alle zeer net naar 't leven met waterverven geschildert (...). Haarlem, Fibula-Van Dishoeck, 1981, gedrukt in 1000 genummerde exemplaren, met 107 grotendeels dubbelp. en deels uitslaande gekleurde platen, gebonden door Brandt-Weesp BV in blindgestempeld en goudgeletterd linnen naar ontwerp van F. Stoepman, groot folio (49,5 x 37 cm.), met tekstboekje door J. van Bracht, 16,(16) p., met facsimile register, in omslag, folio, los ingestoken in pocket in achterplat.-

verkocht € 170,00
kavel: 1368
[Koppensnellers] Unter Kopfjägern in Central-Celebes.
-Ethnologische Streifzüge in Südost - und Central-Celebes von Professor Albert Grubauer. Mit 322 abbildungen im text, 16 Bildtafeln und 2 karten. Leipzig, R. Voigtländer, 1913, oorspronkelijk geïllustreerd linnen door H. Sperling (Leipzig/ Berlijn), 4to.-

verkocht € 90,00
kavel: 1369
Handelingen en geschriften van het Indisch Genootschap
-te 's Gravenhage onder de zinspreuk: Onderzoek leidt tot waarheid. [Eerste tot en met zevende jaargang]. Zaltbommel. Joh. Noman en Zoon. 1854-'55 en Den Haag. H.C. Susan, C.Hz. 1856-'60.-

verkocht € 70,00
kavel: 1370
[Militaria] De Bandjermasinsche krijg van 1859-1863. Nader toegelicht door W.A. van Rees.
-Arnhem, D.A. Thieme, 1867, (4),139 p., met 3 (groot) uitslaande litho's (1x fraai handgekleurd), contemporain halflinnen (iets roestvlekkig).-

verkocht € 210,00
kavel: 1371
[Convoluut verhalen en literatuur Nederlands-Indië]
-Insulinde, of de lotgevallen van Wouter van Doorn. P.J. Andriessen. Amsterdam. D.B. Centen. [1878]. Kl. 8vo, linnen, 223,(1) pp., 4 chromolitho's + Oost-Indische dames en heeren. Vier bijdragen. [2 delen]. Ds. Jan ten Brink. Leiden. Sijthoff [1890] + Herinneringen uit de loopbaan van een Indisch Officier. [2 delen]. W.A. van Rees. Den Haag en Leiden. Visser, Van den Heuvell & Van Santen. 1869 + Idem. [2 delen in een band]. W.A. van Rees, illustraties G.B. Hooyer. D. Bolle. Rotterdam. [1896] + Indische Typen. Idem. [2 delen in een band]. D. Bolle. Rotterdam [1896] +-

verkocht € 70,00