veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst / 1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I
[1294] [1295] [1296] [1297] [1298]
kavel: 1296 verkocht € 930,00

Archiefje en onderscheidingen van kapitein der infanterie J. Grader,

Onder andere bestaande uit 4 medailles en hun kleinere varianten als draagtekens aan gouden speldjes en kettinkje, en met bijbehorende documenten, 7 verguld koperen uniformknopen, goudkleurige stoffen uniformkwasten, getypt reünie-boekje 1961 en 20 foto's.
J. Grader was behalve kapitein der infanterie gewestelijk secretaris van Soerakarta. Dit archiefje bestaat uit 4 onderscheidingen met hun kleinere varianten, w.o. die van Ridder in de Orde van Oranje Nassau (met zwaarden), met de bijbehorende aankondigingskaart en gezegeld besluit (gedateerd 24 augustus 1924), beide ondertekend door de kanselier der Nederlandse orden en het boekje met de Wet tot Instelling van de orde en getypte conduitestaten; het Mobilisatie Herinneringskruis 1914-1918 met de bijbehorende toekenning gedateerd 29 mei 1926, ondertekend door de burgemeester van Baarn; een eervol ontslag en pensioenbeschikking van de legercommandant te Bandoeng, gedateerd 20 oktober 1920; "Enkele herinneringen aan onze Hoofdcursus tyd ter gelegenheid van het feit, dat wy 60 jaren geleden by K.B. van 5 October 1901 tot 2e Luitenant werden benoemd. Reünie 5 oct. 1961." (getypt boekje, 45 p., met bijdragen van de 6 deelnemers, w.o. J. Grader); 20 foto's w.o. portretten van J. Grader in diverse militaire outfits en met de onderscheidingen/ kwasten en 12 foto's genomen in Indonesië met diverse groepen van de plaatselijke bevolking en van Grader met collega-militairen, interessant vanwege gedetailleerde uitleg door Grader op de keerzijdes.