veiling / Veiling 18 deel 3 Nederlands-Indië, Azië, Fotografie en Kunst / 1288-1449 Nederlands-Indië. Collectie Hijmans deel I
[1293] [1294] [1295] [1296] [1297]
kavel: 1295 verkocht € 260,00

Drie fotoalbums: (1) Herinneringsalbum politionele acties Wiggert Terlouw.

Album met ca. 350 ingeplakte foto's, gedateerd 25-4-'47 ("vertrek naar Ned. Indië te Amsterdam met het M.S. Boissevain") tot 18-4-'50 ("demobiliseren te Amersfoort"), diverse formaten, met bijschriften in pen, later leer, groot 4to.
Interessant album dat zeer uitgebreid verslag doet van de politionele acties door de Veertiende compagnie A.A.T., met zowel de serieuze kanten van het militair optreden zoals schepen, voertuigen, wapens, gebouwen, bruggen, portretfoto's en veel aandacht voor de gevallenen, als de momenten van onstpanning (voetbalteams, revue Cocktail en Confetti). Tevens ingeplakt of los ingelegd diverse onderscheidingen, certificaten en diploma's en een stoffen vlaggetje. Met nog 2 kleinere albums met elk ca. 120 ingeplakte foto's m.b.t. Nieuw Guinea (Hms. Johan van Brakel/ Kamp Sorido 1955-1956 (totaal 3 albums.)