veiling / Veiling 18 deel 4 Varia, WOII, Affiches, Ephemera, Plaatjesalbums, Erotica, Sport, Speelgoed en Judaica / 2400-2427 Erotica
[2400] [2401] [2402] [2403] [2404]
kavel: 2402 verkocht € 1200,00

[Fraai gebonden door Thouvenin] Serie van 10 erotische Indiase miniaturen,

eind 19de - begin 20ste eeuw, 10 met goud gehoogde gouaches van ca. 18 x 10 cm., keerzijde met handgeschreven tekst, met de bovenmarges ingeplakt in album met 40 bladen van diverse kleuren papier, prachtig gebonden in rijk blindgestempeld en verguld vol marokijn door Thouvenin (gesigneerd op voorplat en op de geribde rug), alle sneden verguld, oblong smal 4to (17 x 26,5 cm.), met chemise met zijden binnenzijdes.
De gouaches met marginale wormgaatjes, de band zonder schuifdoos, overigens in perfecte staat. Met 19de-eeuws gedrukt boekverkopersmerkje van de Parijse handelaar Susse op het vrije schutblad. Thouvenin behoort tot de belangrijkste 19de-eeuwse Franse boekbinders, het album heeft de uitstraling van een ongebruikt album amicorum. De gouaches zijn waarschijnlijk later in het album geplakt.