1900-1943 WOII

[1900 - 1909] [1910 - 1919] [1920 - 1930] [1931 - 1940] [1941 - 1943]
kavel: 1920
[Affiche] Ein Volk Ein Reich Ein Führer
-Offset, naar Heinrich Knirr. 118 x 84 cm. C. Werner Reichenbach, ca. 1937. Aan achterzijde enkele nette restauraties. In goede conditie. -

verkocht € 380,00
kavel: 1921
[Affiches] Storm Weekblad der Nederlandsche SS
-Doelbewust - Strijdvaardig (..) bij alle kiosken 11 cent. Tekstueel affiche, 116 x 85 en een kleiner tekstaffiche van hetzelfde blad, 80 x 55 cm. Beide gevouwen - en Max Blokzijl spreekt tot de jeugd. 55 x 40 cm. - en 2 andere. -

verkocht € 370,00
kavel: 1922
[Poster] Steunt als goede Nederlanders Mussert in zijn strijd
-Juist nu. Propaganda-affiche 1942 + De leider van het Nederlandsche Volk (afbeelding Mussert), 1943 - en NSB ontsluit een betere toekomst, 1943. Alle ca. 58 x 40 cm. in goede conditie. -

verkocht € 300,00
kavel: 1923
[Nederlandse SS etc.] Verzameling van ca. 85 originele documenten,
--vrijwel alle betreffende de inzet van Nederlanders voor Duitsland tijdens de Tweede Wereldoorlog, grotendeels gestencild of getypt (afschriften en doorslagen) op A4-formaat, alle zorgvuldig bewaard in plastic mapjes. Grote en diverse collectie. Bevat o.a.: 1. Een ongebruikt inschrijvingsformulier voor vrijwillige dienstname bij de Waffen-SS en een ongebruikt aanmeldingsformulier voor de Nederlandsche SS met nog bevestigd de uitleg over die organisatie; 2. Een ongebruikte ontvangstbevestiging voor de Wehrmachtkommandantur Haarlem, met vermelding van 14 stuks uitrusting zoals uniformonderdelen, patronentas, gasmasker etc.; 3. Een reeks (gesigneerde en deels geheime) documenten m.b.t. de (oprichting van) SS Freiwilligen-Panzergrenadier-Brigade Nederland, w.o. gegevens over (gewenste) aantallen, samenstelling, onderafdelingen en plaatselijke inzet (kaartje), w.o. een afschrift van de oprichtingsbrief; 4. "Ook voor Jou...! Nederlandsche jongen van 16-18 jaar!", een propagandafolder met aanmeldingsstrook voor een "Weersportkamp" gericht aan "beste Willem" en ondertekend met [in druk:] "Een stevige poot van je vriend Henk"; 7. Enkele documenten m.b.t. de "Langemarck-Studium" (Den Haag, 1944); 5. "Nederlandsche-Germaansche SS. De Germaanse SS als organisatie en hare doelstellingen." Gestencilde verhandeling, 9 éénzijdig bedrukte bladen, in omslag (nietjes verwijderd); 6. Documenten betreffende Obersturmbannführer Franz Riedweg. -

verkocht € 900,00
kavel: 1924
De Zwarte Soldaat
-De Zwarte Soldaat. Strijdblad van de W.A. der N.S.B. 23 nummers van dit blad waaronder de laatste uit het 5e jaargang 'Nood-uitgave' 3 mei 1945.-

verkocht € 500,00
kavel: 1925
De Stormvlag
-31 nrs. van De Stormvlag. Strijdblad van den Nationalen Jeugdstorm. Tussen 1e jaargang nr. 4 en 3e jaargang nr. 39. -

verkocht € 200,00
kavel: 1926
Das Schwarze Korps
-Zeitung der Schutzstaffeln der NSDAP. Organ der Reichsführung SS, 1940-1944. In totaal 51 nummers van deze krant voor het zwarte korps. -

verkocht € 600,00
kavel: 1928
Knickerbocker Weekly
-Free Netherlands. Tijdschrift gedrukt in New York. Managing editors Albert Balink and Jay Bradley. Voorzitter adviserend editorial orgaan Hendrik Willem van Loon, met o.a. medewerking van Louis Raemaekers. Jaargang 1942 en 1943, beide bestaand uit 52 nummers. In 4 uniform gebonden roodlinnen banden (totaal 4).-
€ 80 - € 150
kavel: 1929
Reichsbund: Die Berliner Kriegs-und Arbeitsopfer jetzt unter einem zeichen mit uns vereint
-Reichsbund der Kriegs-u. Zivilbeschädigten Sozialrentner u. Hinterbliebenen. Körber & Blanck, Hamburg, ca 1950. Gevouwen, goed ex. 59 x 42 cm. -
€ 45 - € 70
kavel: 1930
[N.S.B.] Pamfletten, ephemera
-4 vlugschriften, uitgave H. Kessemeier, Hamburg, ca. 1942. Elk 2 pp. + Eerbied voor den Arbeid. Pamfletje N.S.B. + 4 onbeschreven bladen met briefhoofd "Der Reichskommissar für die Bestezten Niedeländischen Gebiete" + Zorgwekkende Indische Politiek in de Nederlandsche Volksvertegenwoordiging. Pamflet N.S.B., ca. 1937 + 7 andere pamfletten N.S.B. uit de jaren '30-'41 + VoX nr. 41 H., Nr. 42 H en Nr. 44 H + 3 pamfletjes; N.S.B. en gewetensvrijheid/Hoe staat de N.S.B. tegenover het Christendom?; N.S.B. en Vorstenhuis. Jaren '30 + De Unie, 2e jaargang no. 1 + Pamflet "Landbouwers, Landarbeiders, Boeren", N.S.B. 1934 - en een 20-tal overige bladen en pamfletten. -
€ 70 - € 120