1900-1943 WOII

[1900 - 1909] [1910 - 1919] [1920 - 1930] [1931 - 1940] [1941 - 1943]
kavel: 1931
Archief bestaande uit enkele honderden items,
-ca. 1930-1950, grotendeels bestaande uit items gerelateerd aan de Tweede Wereldoorlog, w.o. een fotoboekje, een envelop met foto's van de stad Groningen, kranten, pamfletten, een zakje distributiebonnetjes, een flinke stapel gestencilde vlugschriften/ gelegenheidspublicaties, handgeschreven brieven en spotdichten, een stapeltje persoonlijke documenten van P.J.N. Stutterheim, twee kasboekjes en wat documenten van Arian Jansen (jaren '30) etc.-

verkocht € 340,00
kavel: 1932
Vervallen
-grotendeels zeldzaam klein drukwerk uit de oorlogsjaren, zoals overheidsflyers met instructies, registratiekaarten, bekendmakingen, waardebonnen, getypte of gestencilde brieven, steunverzoeken, benefiet-loterijitems etc.-
€ 100 - € 200
kavel: 1933
[Nederlands fascisme/ collaboratie/ naoorlogse zuivering] Archief van meer dan 100 items,
-grotendeels (zeldzaam tot zeer zeldzaam) klein drukwerk uit de jaren '30, de oorlogsjaren of kort daarna, w.o. circulaires, aankondigingen, uitnodigingen, antwoordkaarten, flyers, boekjes, gestencilde brieven, programma's etc., van met name de Nederlandsche Unie, de N.S.N.A.P. en het Nationaal Front, maar ook inclusief enkele originele items van de bezetter en een aantal items met betrekking tot de naoorlogse zuivering van collaborateurs.-

verkocht € 750,00
kavel: 1934
[Nazi-Tijdschriften (gelijkgeschakeld)] Lot van ca. 115 items,
-grotendeels nummers van gelijkgeschakelde tijdschriften uit de oorlogsjaren, incl. wat aanverwant drukwerk en enige stuks correspondentie.-

verkocht € 700,00
kavel: 1935
"Service Album Fort Lewis U.S. Army".
-Fotoalbum met 150 ingeplakte foto's, ca. 1945, grotendeels 9 x 12,5 cm. (staand of liggend), gebonden met leren draad tussen leren vooromslag en kartonnen achteromslag, 20,5 x 29 cm.-
€ 60 - € 120
kavel: 1936
[WOII] Feldpost
-Circa 160 "Feldpostkarte" en "Feldpostbriefen", enveloppes en ansichten, 1939-1944. Los in twee mappen gestoken.-

verkocht € 100,00
kavel: 1937
[Uniformen en accesoires] Drie stuks: (1) M42 ijzeren helm met scherpe rand,
-Duitsland, WO II, met bij linkerslaap embleem met de Duitse adelaar en hakenkruis, leren binnenwerk op metalen beugel nog verankerd aan helm en riempje bewaard.-

verkocht € 850,00
kavel: 1938
[Uniformen en accessoires] Zes stuks hoofdbedekking,
-(1) Mark V Engelse helm, (2) wit overgeschilderde Engelse helm met "MP" in rood (waarschijnlijk civiel); (3) M1 Amerikaanse helm tweede model, Korea (vaste beugel en leren binnenhelm in goede staat; binnenzijde met tekst in witte verf G.F. 0108); (4) M28 Nederlandse helm ontdaan van leeuwplaat (leren binnenzijde in goede staat); (5) Knilkepie (zeer matige staat) en (6) legerbaret met adres van fabrikant Theo de Hoogen, Tilburg (in acceptabele staat) (totaal 6).-

verkocht € 80,00
kavel: 1939
[Familie-archiefje] Kunstverzamelaar Arnold van Buuren en Juliëtte van Buuren-Polak,
-beiden overleden te Sobibor, 23 april 1943. Archiefje bestaande uit 18 stuks documentatie in moderne map, w.o. een indrukwekkende lijst met schilderijen van grote meesters als Lippi (2x), Mantegna, Botticelli, Rembrandt (4x), Gainsborough, Hals, Steen, Vermeer, etc.), brieven m.b.t de schilderijenverzameling, brieven m.b.t. het "Jodenvraagstuk" (o.a. door Arnold van Buuren) en een na-oorlogs niet-ingevuld aangifte-formulier van de Stichting Nederlandsch Kunstbezit, voorts een groen-leren corrspondentie-koffertje (20,5 x 30 x 8,5 cm.) met de initialen "JB" (Juliette van Buuren of J.V. Bijlardt?) met 65 vooroorlogse (familie)foto's in verschillende formaten, een ansichtkaart, en aantekenboekje met prijzen van schilderijen en 3 zakspiegeltjes.-

verkocht € 290,00
kavel: 1940
Einige Wahreiten ueber Kaukasus
-Dr. S. Araratian. Bukarest, 1941. 31 pp. met handgekl. uitvouwbare kaart achterin + Ein Kampf um Deutschland. 32 pp. , ca. 1932. geniet, aan rechterzijde gerafeld. Ontwerp voorplaat Tibor + De ontrechter der Joden in Duitsland. Uitgave in opdracht van het comité voor bijzondere Joodsche Belangen, J.L. Joachimsthal, Amsterdam, 1935 - en 2 andere.-
€ 80 - € 130