2100-2197 Literatuur, bibliofiele (geïllustreerde) edities, fine printing

kavel: 2100
[Beat Generation. Gregory Corso] Way Out. A Poem in Discord.
-Gregory Corso. Kathmandu, Bardo Matrix, 1974, eerste druk gedrukt in 500 genummerde exemplaren op Indiaas papier, 11 éénzijdig bedrukte bladen, met titelillustratie en houtsnede eindvignet (omgekeerd masker), oorspronkelijk in goud bedrukt groen papieren omslag, 4to formaat.-
€ 60 - € 120
kavel: 2101
Marcel Proust
-Op zoek naar de verloren tijd. Bezige Bij, Amsterdam, 2002. 7 delen paperback in slipcase. -
€ 100 - € 150
kavel: 2102
Stichting de Roos - lot van 5
-Undercover in Oost-Europa. Arnon Grunberg, 2011. Boekverzorging Irma Boom. Ongesneden exemplaar + El Gran Canon. F.C. Terborgh, De Roos, 1965. Nr. 98 van 175 + Het wandelende woud. Jacques Hamelink. Litho's, typografie en bandontwerp Jan Kuiper, 1975 + Ichthus, Maarten 't Hart. Tekeningen Robbie Cornelissen, 2005 - en Het dispuut tussen Max Bill en Jan Tschichold, de Roos 2010 (totaal 5).-
€ 60 - € 90
kavel: 2103
[J.R.R. Tolkien. Eerste druk met stofomslag] Farmer Giles of Ham.
-(...). The Rise and Wonderful Adventures of Farmer Giles, Lord of Tame, Count of Worminghall and King of the Little Kingdom. By J.R.R. Tolkien. Embellished by Pauline Diana Bayes. Londen, G. Allen and Unwin, 1949, 1ste druk, 78,(2) p., met gekleurd frontispiece en één andere plaat en vele zwart-witte illustraties en vignetten, oorspronkelijk gedecoreerd oranje karton (imitatielinnen) met stofomslag.-
€ 150 - € 300
kavel: 2104
[Met 4 gravures door Picasso] Georges Hugnet. Non Vouloir.
-Illustré de quatre gravures par Pablo Picasso. Parijs, Jeanne Bucher, 1942, gedrukt in 426 genummerde exemplaren (dit is nummer 222, één van 400 exemplaren op Vélin Bouffant), 76,(1) p., met 4 platen "gravées au burin par Pablo Picasso de manière a être imprimées dans le texte par les procédés typographiques courants", oorspronkelijk omslag (minimale defectjes).-
€ 400 - € 800
kavel: 2105
Tristan Tzara. Vingt-cinq-et-un poèmes. Dessins de Hans Arp.
-Collection l'âge d'or dirigée par Henri Parisot. Gedrukt te Parijs door Imprimerie Grou-Radenez voor Éditions de la Revue Fontaine, 1946, 63,(5) p., gedrukt in 785 genummerde exemplaren (één van 600 exemplaren, maar ongenummerd), met 12 illustraties naar Hans Arp, oorspronkelijk omslag (minimale defectjes, zeer goed exemplaar).-
€ 75 - € 150
kavel: 2106
[Bandontwerp René Lalique] Chantecler. Pièce en quatre actes, en vers.
-Parijs, Charpentier en Fasquelle, 1910, gedrukt in 1000 genummerde exemplaren op Japans papier (dit is nummer 201), (8),244,(1) p., met gekleurde illustratie door Rostand op de halftitel, oorspronkelijk buigzaam overlappend blindgestempeld leer gesigneerd R. Lalique, 4to.-
€ 150 - € 300
kavel: 2107
[Eén van XV exemplaren] Franz Grillparzer. Des Meeres und der Liebe Wellen.
-Trauerspiel in fünf Aufzugen. Wenen, Österreichische Staatsdruckerei, 1923, gedrukt in 300 door Rudolf Junk in pen genummerde en gesigneerde exemplaren (dit is nummer XIII, één van 15 Romeins genummerde exemplaren), boekdecoratie en bandontwerp Rudolf Junk, 131,(3) p., oorspronkelijk rijk verguld zwart segrijnleer ingelegd met geel marokijn door Karl Scheibe, alle sneden verguld, in oorspronkelijke gedecoreerde kartonnen schuifhoes, 4to.-
€ 200 - € 400
kavel: 2108
[Eén van 40 exemplaren] La Princesse de Clèves par Madame de Lafayette.
-Illustrée de vingt eaux-fortes originales gravées par Étienne Adrian. Z.pl., Société Nouvelle des Éditions d'Art Devambrez, 1929, gedrukt in 180 genummerde exemplaren (dit is nummer 40, één van 40 exemplaren op Japans papier met een extra suite van alle etsen in proefstaat met "remarques"), (4),181,(2) p. (excl. blanco's), met 20 (dus 40) originele etsen, losbladig als uitgegeven in het oorspronkelijke omslag, met halfmarokijnen chemise en schuifdoos, folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 2109
[Gontcharova] J. Kessel. Le thé du capitaine Sogoub.
-Nouvelle illustrée d'images hors-texte gravées par Nathalie Gontcharova. Parijs, Au Sans Pareil, 1926, (4),42,(1) p., gedrukt in 1260 genummerde exemplaren (1000), met 6 originele etsen, oorspronkelijk omslag (omslag verkleurd, verder goed).-
€ 75 - € 150