2650-2679 Judaica en hebraica

[2650 - 2659] [2660 - 2669] [2670 - 2679]
kavel: 2650
[Amsterdamse druk] Abraham Ibn Ezra. Sefer Margaliyot tovah:
-ve hu perush yakar ve-nehmad le-ferusho shel (...) Avraham Ibn 'Ezra (...) 'al ha-Torah, ha-rishon min ha-shelosha (...). Amsterdam, Yisaq ben Yacqov de-Qordewa (Isaac de Cordova), [5]482 (= 1722), (4),156 bladen, met aan het eind een uitslaande, gegraveerde plaat met 17 (astronomische) illustraties, contemporain halfleer, folio.-
€ 200 - € 400
kavel: 2651
[Amsterdamse druk] Mahzor im kavanat ha paytan ke minhag ashkenazim.
-[Deel 3: Sukkot, Ashkenzische rite, Hebreeuws en Yiddish]. Amsterdam, Cosman (Kashman) ben Yosef Baruch & Naftali Hirsch Levi Rofe, [5]527 (= 1767), 281 bladen, met 24 kleine houtsnede illustraties, contemporain schaapsleer, 4to.-
€ 100 - € 200
kavel: 2652
David Blanes (1896-1967). Vier litho's.
-Amsterdam, B. Houthakker, 1923, vier litho's, elk ca. 63 x 48 cm., alle gesigneerd en gedateerd 1923 op de steen en gesigneerd en "50/10" in potlood, los als uitgegeven met beschermende tussenvellen in de oorspronkelijke, stevig papieren portfolio met gelithografeerde titel op vooromslag, 70 x 54 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 2653
[Mizrach] Twee stuks: (1) "God zegene u met vrede! (...)".
-Gelithografeerde Mizrach, ca. 1850, 59,5 x 45 cm., onduidelijk gesigneerd (?) in pen onder de voorstelling, onder passepartout.-
€ 150 - € 300
kavel: 2654
Wiek Molin (1947-2016). Drie versies: (1) (Portugese Synagoge te Amsterdam).
-Houtsnede gedrukt in bruin op bruingeel papier, 53 x 41 cm., gesigneerd en "Amsterdam" en korte Hebreeuwse tekst in het blok en "Houtsnede W. Molin" in pen onder de voorstelling.-
€ 70 - € 140
kavel: 2655
Abel Pann. Genesis. From the Creation until the Deluge.
-Twenty-five original coloured lithographs (...). Jeruzalem, Paletine Art Publishing Co., z.d. (ca. 1925), 3 tekstbladen en 25 kleurenlitho's door Abel Pann, oorspronkelijk halfperkament, groot folio (44 x 32 cm.).-
€ 200 - € 400
kavel: 2656
[Tekeningen] Vier stuks: (1) J. Hendriks (19de eeuw). "Joodsch koopman warmt zijn handen
-in een boerderijdeel" (latere titel op keerzijde). Tekening in zwarte en bruine inkt met aquarel in grijs- en bruintinten, gesigneerd r.o., 26,7 x 36 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 2657
Acht etsen onder passepartout: (1) Willem Klijn (1892-1961). "Markt te A'dam".
-Droge naaldets, getiteld en gesigneerd in potlood, gesigneerd in de plaat, 26 x 19 cm.-
€ 150 - € 300
kavel: 2658
[Reclamekunst etc.] Vier items: (1) "Matzes".
-Display proefdrukwerk, gesigneerd in potlood l.o. (voor ons niet te ontcijferen), 25 x 57 cm. (met vouwen, vlekjes in marges), onder passepartout.-
€ 70 - € 140
kavel: 2659
Carel Lodewijk Dake (1857-1918). (Zoon van het oude volk).
-Ets naar Jozef Israels, gesigneerd in potlood en gemonogrammeerd in de plaat, 79,5 x 61 cm., gedrukt door Roelofszen, Hübner en Van Sante te Amsterdam, uitgegeven door F. Buffa en zonen te Amsterdam, onder passepartout.-
€ 70 - € 140