1780-1852 Varia II

kavel: 1790
[Nozeman-Sepp] Nederlandsche Vogelen (1770) 3x
-1. Anas Bernicla [Rotgans, Ringelgans]; 2. Anas Erythropus [Kolgans]; 3. Rallus Porzana [Klein Waterhoen]. Handgekleurde kopergravures, in p.p., ca. 42 x 27 cm., originele kleuring, op stevig papier met ruime marges.-

verkocht € 220,00
kavel: 1791
-1. Rhynschops Nigra [Schaarbek]; 2. Recurvirostra [Kluut]; 3. Procellaria Puffinus [Noordsche Stormvogel]. Handgekleurde kopergravures, in p.p., ca. 42 x 27 cm., originele kleuring, op stevig papier met ruime marges.-

verkocht € 170,00
kavel: 1792
[Lacépède] Convoluut uit: La Menagerie du Museum National
-1. Struthio Casuarius. 2. Anas Aegyptiana. 3. Simia Petaurista. 4. Simia Sabaea. 5. Capra Aegagrus. 6. Equus Quagga. 7. Simia Maimon. 8. Antilope Corinna. Zeer fijn uitgevoerde kopergravures door Simon Charles Miger naar Maréchal voor La Menagerie du Museum National d'Histoire Naturelle door Bernard-Germain-Étienne Delaville, Comte de Lacépède. Parijs. 1800-'01. Nrs. 1-4 achter pp. met kunststof voering en geplastificeerd beschermvel. Prentbeeld ca. 39 x 26 cm. Pp. 60 x 47 cm. Nrs. 5-8 achter pp. en geplastificeerd beschermvel. Prentbeeld 25 x 37 cm. Pp. 39 x 52 cm.-

verkocht € 120,00
kavel: 1793
[Convoluut] 24 vogelprenten (18e-19e eeuw)
-Verschillende formaten en technieken, alle gekleurd (chromolitho of handgekleurd). Interessant convoluut (totaal 24).-
€ 100 - € 200
kavel: 1794
[Convoluut] Planten- en bloemenprenten, 30x, uit Flora Javae (ca. 1860)
-Verschillende formaten, alle in kleurenlitho (meest met de hand bijgekleurd) door Simonau, Hütz, Sixtus, Van Genk, Severeyns e.a naar tekeningen van o.a. Latour, Sixtus, Arckenhausen en Vivien. Interessant convoluut, de prenten in mooi coloriet.-

verkocht € 240,00
kavel: 1795
[Convoluut] Planten. Chromolitho's Severeyns, 8x
-1. Musa Paradisiaca. 2. Anona Muricata. 3. Fructus Jambosae Domesticae. 4. Garcinia Mangostana. 5. Anona Reticulata. 6. Carica Papaya. 7. Artocarpus Polyphema. 8. Anacardium Occidentale. De 8 chromolitho's uit Fruits et Feuillages Choisis de la Flore et de la Pomone de L'ile de Java. Emile Tarlier. Brussel. 1863. De chromolitho's door G. Severeyns naar Berthe Hoola van Nooten. Druk P. Depannenmaeker. De prachtig uitgevoerde prenten met vlekjes. Schaars.-

verkocht € 170,00
kavel: 1796
[Luchtvaart] Officeele Catalogus ELTA Amsterdam 1919
-N.V. het Vliegveld, Amsterdam, 1919. 196 pp. Met vele ills. en reclames. 19,5 x 13 cm., gebrocheerd. Goed ex. + LUTO-gids, Amsterdam 12 t/m 21 oct. 1934. 44 pp. Geniet, 4to, met enkele stempels, verder goed (totaal 2).-

verkocht € 90,00
kavel: 1797
[Jacht]
-De Strafbepalingen der Jachtwet. Proefschrift door M.B.H. Salomonson. Leiden, P. Somerwil, 1889. 50 pp. Wat verweerd bij de rug, voorts goed + Briefwisseling, over de vraag: Langs welken weg, in de wet van den 11 julij 1814, op het stuk der Jagt, wenschelijk gewordene veranderingen zouden kunnen worden gemaakt! Uitgegeven door Mr. L. Malecotius. Delft, H. Koster, 1843. 51 pp. In orig. papieren bandje (totaal 2).-

verkocht € 60,00
kavel: 1798
Doopregister der Hollanders in Brazilie 1633-1654
-Overgenomen door C.J. Wasch. 'S-Gravenhage, Genealogisch en Heraldisch Archief, 1889. 42 pp. Groot 4to in halflinnen.-
€ 50 - € 80
kavel: 1799
Notes on Tulip Species.
-W.R Dykes. Edited and illustrated by E. Katherine Dykes, notes by Sir A. Daniel Hall. London. Herbert Jenkins 1930. Folio, groen-linnen band, titel op rug in goudopdruk, voorplat met rand-bordure in goudopdruk, gemarmerde schutbladen, 108 pp. Compleet met 54 kleurenlitho's over de volle pagina. Lichte verkleuring hoekje achterplat; verder een goed ex. Eerste editie.-

verkocht € 260,00