1780-1852 Varia II

kavel: 1820
[Muziek] Mussorgsky
-Boris Godunov. Score + Commentary and appendices, Oxford University Press, 1975. 4to, in groen linnen. 929; 70,(12), 233 (= pag. 933-1166) pp. Twee delen in cassette, goede set. -
€ 80 - € 150
kavel: 1821
[Humor] Zes Franstalige titels: (1) Dissertation médico-chirurgicale sur le rire,
-considéré comme phénomène séméiologique (...) par Denis-Prudent Roy (...). Parijs, Didot Jeune, 1812, 100 p., zonder omslag, 4to (watervlekkig in marges; onafgesneden).-
€ 70 - € 140
kavel: 1822
[Humor] Vijf Engelstalige titels: (1) Why we laugh.
-By Samuel S. Cox. New York, Harper & Brothers, 1876, 387,(1),8 (advert.) p., oorspronkelijk verguld en blindgestempeld linnen (goed exemplaar met kl. defectjes aan binnen- en buitenzijde).-

verkocht € 70,00
kavel: 1823
[Spelen/ goochelen] De Kleine Natuurkundige
-of Uitspanningen, die op natuur- en werktuigkunde gegrond zijn. Benevens kunstjes met water, lucht en geluid, waaraan zijn toegevoegd bordspelen, goocheltoeren, onderhoudende bezigheden, etc. voor het prentenmagazijn van G. van Sandwijk, P. Beets met 16 gekleurde platen. Leiden, D Noothoven van Goor, 1864. 4to, ongepag. met 16 litho's.-

verkocht € 90,00
kavel: 1824
Sierstuk met raderboot
-Schoener 'Patricia Reed', "Plymouth March 15th 1873". Olie op mahonie. 59 x 159 cm. Vervaardigd in de tweede helft 20e eeuw. -
€ 200 - € 300
kavel: 1825
[Religie] Kavel Bijbelse Geschiedenis en aanverwante
-Th. Creutzenberg (red.), Bijbelsche geschiedenis voor jeugdige Christenen. Met platen en kaarten. Nijmegen, 1837-1843, deel I-VI, papieren omslag; J. Kortjanse, Dichterlijke bibliotheek voor de Katholijke Jeugd deel I-I. Voor rekening van de schrijver, 1843, papieren omslag; Prentbybel voor de jeugd. Leiden, 1864. Halflinnen; Bijbelsch Magazijn voor alle standen, zamengesteld door Vaderlandsche leeraren. Met staalplaten. Amsterdam, 1864, karton; H. Oort [red.], Platenatlas tot opheldering van Bijbelsche Oudheden. Amsterdam, 1907, losse platen in omslag. - en 3 andere - alle matig tot redelijk.-
€ 50 - € 100
kavel: 1826
[Koetsen]
-Gouache met koetsontwerp in zwart en rood, gesign. in potlood, 9-5-'07. Afm. 23 x 15,5 cm. + potloodschets voor een andere koets, gesign. en gedateerd 4-6-'06. Afm. 16 x 24,5 cm. (totaal 2).-
€ 250 - € 450
kavel: 1827
[Militaria]
-12 chromodrukken. Justus Pieter de Veer uit: De uniformen van de Nederlandsche Zee- en Landmacht, hier te lande en in de koloniën. Het O.I. Leger. Samengevoegd met cassette + Boek. Was getekend: Frans Smits en 18 platen.-
€ 50 - € 100
kavel: 1828
Zeldzaam Gronings gebedenboekje en andere
-Gebeden voor de kinderen van Het Groene Weeshuis te Groningen. Groningen, J. Oomkens, 1840, kl. 8vo., papieren omslag, 8 pp., - niet in NCC. - goed (omslag los); De kleine zendeling (...). Utrecht, Kemink & zn., 1846, kl. 8vo., linnen. - goed; J. Borstius, Vragen voor de kleine kinderen (...). Amsterdam, Schalenkamp, 1825, kl. 8vo., papieren omslag. - goed. - en 6 andere.-

verkocht € 60,00
kavel: 1829
Nieuw Schriftuurlijk Schoolboek, 1816, door onderwijsvernieuwer Wester en andere
-Hendrik Wester (Schoolopziener), Nieuw schriftuurlijk schoolboek, met leerzame aanmerkingen. Groningen, Oomkens, 1816. 2e druk, kl. 8vo., perkament, 112 pp., contemporaine eigendomsinscriptie binnenzijde omslag. (verfomfaaid); Kort onderwijs in de Leere van den Christelijken Godsdienst (...). Arnhem, Troost & Nijhoff, 1800, 5e druk, kl. 8vo., papieren omslag - (verfomfaaid); C.G. Saltzman, Ontwerp ter proeve hoe men op de beste wijze kinderen tot Godsdienst kan opleiden. U.h. Duitsch, IIe stukje. Haarlem, Bohn, 1790, kl. 8vo., later karton.- redelijk; 'Eene Priester van Bisdom Ipre', Lessen van den Mechelsen Cathechismus op verscheide Aengenaeme Liedekens gesteld (...). Drukkery J.F. Moerman, [ca. 1780], kl. 8vo., later heellinnen.- redelijk; en 6 andere.-

verkocht € 50,00