1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
[1 - 10] [11 - 20] [21 - 30] [31 - 40] [41 - 50] [51 - 60] [61 - 70] [71 - 80] [81 - 90] [91 - 100] [101 - 110] [111 - 127] [129 - 138] [139 - 139]
kavel: 1
[Judaica/ Beweegbare boeken] The Children's Haggadah
-Dr. A.M. Silverman, Ills. Erwin Singer with a new translation in prose and verse by Mr. Isidore Wartski and rev. Arthur Saul and with a selection of seder melodies. Shairo, Vallentine & Co, London, 4th ed., 1954. 9, 45/45 pp. Met 4 beweegbare prenten. Rug in zwart linnen. Band enkele lichte randbesch., verder goed ex.-
€ 75 - € 125
kavel: 2
[Schoolplaten. Biologie] Lot van acht kleurenlithografische schoolplaten,
-uit de serie Zoologischer Atlas van Lehmann-Leutemann, ca. 1900 (één plaat met deze serietitel en de uitgever F.E. Wachsmut beneden de afbeelding), alle 65,5 x 86 cm. (eenmaal in staand formaat), met linnen strookjes verstevigde marges en metalen ringetjes in bovenmarge om ze te kunnen ophangen, grotendeels met monogram WL of EA. -
€ 70 - € 140
kavel: 3
[Hieronymus van Alphen] Acht (zeldzame) edities: (1) Kleine gedichten voor kinderen.
-Utrecht, J.G. van Terveen, 1821, VI,(2),104 p., met gegraveerd portret, titel en 66 platen, voorts met 20 ingeplakte gekleurde 'scraps' op 14 blanco keerzijdes van platen, contemporain half marokijn, klein 8vo (oude eigenaarsnamen, scharnieren iets ingescheurd, leer wat droog).-
€ 100 - € 200
kavel: 4
Acht (zeer zeldzame) titels: (1) St. Nikolaas geschenk aan de jeugd;
-door Mr. E.J.B. Schonck. Amsterdam, W. Brave, z.d. (1810), met gegraveerde titelpagina, oorspronkelijk bedrukt karton, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 5
Acht titels: (1) Tomas en Maria, of De jonge zwervers; een geschenk voor de jeugd.
-Tweede druk. Door I. de Breet. Amsterdam, Gebroeders van Arum, 1825, 128 p., met handgekleurde, (stippel-)gegraveerde titel en 5 platen, later halflinnen met gemarmerde platten, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 6
Zes (zeldzame) titels: (1) Nieuwe keur van mengelingen, voor de lieve jeugd.
-Door Hendrik. Tweede, verbeterde en veel vermeerderde druk. Met tien gekleurde plaatjes. Amsterdam, H.H. Huisman, z.d. (1849), 80 p., met de 10 genoemde, handgekleurde, gelithografeerde platen, contemporain gemarmerd karton, vierkant klein 8vo (iets roestvlekkig).-
€ 70 - € 140
kavel: 7
[Sinterklaas] Neerland's Prentenboek. Sint Nikolaas en zijn Knecht
-J. Vlieger, Amsterdam. Ills. Louis Landré, druk Senefelder Amsterdam, ca. 1900. 10 pp. 22 x 15 cm. Eerste drie titels Aankomst van St. Nikolaas; Plechtige intocht van St. Nikolaas en St. Nikolaas bij den banketbakker. Om en om zwart-wit silhouet ills. en kleurenpag. + Wat Gijsje wist! Reclame-uitgave Blooker's Daalders Cacao, ca. 1935. 7 pp. Geniet - en Sint Nicolaas en zijn Knecht, uitgave J. Vlieger, Amsterdam, voorzijde v. Geldorp, 1907. Niet voor boekuitgave gebruikte omslag van deze uitgave, zonder nietjes, een van de stockexemplaren uit het archief van Vlieger.-
€ 70 - € 120
kavel: 8
[Sinterklaas] Sint Nicolaas
-Ca. 1925, auteur en uitgever onbekend. Tekeningen Rie S. 24 pag. Geniet, met 8 volpagina kleurenillustraties. Eerste zin "'t Was 2 December. Hé, wat gezellig was het in de huiskamer. Lekker snorde de kachel." Uiteindelijk maakt de Sint een rondvlucht in een KLM-vliegmachine.-
€ 80 - € 150
kavel: 9
[Sinterklaas] St. Nicolaas
-auteur en uitg. onbek. 10 pp. Geniet. Print 'S.D.1-29' rechtsonder voorplat + St. Nicolaas Versjes! Rechthoekige oorlogsuitgave, K-nummer 'K 902'. 12 pp. + St. Nicolaas, ca. 1920. 6 pp. Imprint 'no 94' op voorplat.-
€ 60 - € 90
kavel: 10
Lot van 6 kinderprentenboeken
-A.B.C. Wie kijkt er mee? Door Adona, Alkmaar, P. Kluitman, 1899. 16 ongenummerde pp. Lichte gebr. sporen + Het Nieuwe A.B.C. Reclame-uitg. Stoomververij en Chem. Wasscherij "De Iris", Ritsevoort 15, Alkmaar, ca. 1900. 6 pp. + Morie Jantje. Piet Broos, ca. 1948 (enkele potloodstrepen en scheurtjes in marge) + Piet met de Speen; Lize met de Speen, D. Maehler, F. Endress, ca. 1906. Struwwelpeter. Omslag ontbr. - en 2 andere.-
€ 60 - € 90