1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 92
Lot van 4 kinderprentenboeken
-Het Raadsel-Prenten Boek. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 4to, 10 pp. Rug licht besch., voorts goed ex. + Reintje de Vos door F.H. van Leent, ca. 1890. Matig exemplaar met wat vochtbeschadiging in boven- en ondermarge + Poes in den val! Leerzame historie voor kinderen. Amsterdam, P.M. van der Made, ca. 1885. 11 pp. Lichte gebr. sporen - en Niets is nul met 16 plaatjes in kleurendruk. Twaalfde druk, Nederlandsche Prentboeken voor de Jeugd, Haarlem, I. de Haan, ca. 1890. Pagina's verstevigd, waarbij voor- en achterplat op de binnenmarge naast de prent van de aansluitende pagina is gelijmd. -
€ 70 - € 120
kavel: 93
Lot van 3 kinderprentenboeken
-De Poppenkast. Lith. Emrik & Binger, ca. 1890. 18 pp. Geniet. Lichte gebr. sporen. Zeldzaam + Het Vroolyke Kaspartheater. Ca. 1900. Achterzijde reclame voor magazijn "De Zon" Vroom & Dreesmann. 8 pp. 4to, geniet - en Een muzikaal ABC Cabaret. Regie "Timbre" Amsterdam. Leporello in 13 platen, ca. 1947.-

verkocht € 220,00
kavel: 94
Lot van 6 kinderprentenboeken
-Tooverboek. Z.u., ca. 1900. 6 pagina's zgn. Trick Donkeys. Achterzijde reclame Duitsch Modehuis, Groningen + Robinson Crusoë. 8pp. 4to, geniet. Achterzijde met reclame Manufacturen-Magazijn "De Zon", Vroom & Dressmann + Kindervreugde (idem) - en 3 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 95
Lot van 3 kinderprentenboeken
-Een poppenparty, met rijmpjes van Alice Becht-Dentz. Amsterdam, H.J.W. Becht, ca. 1890. Oblong, 18 pp. 24 x 33,5 cm. Aan rug en hoeken licht besch., verder goed + Doko. De avonturen van een kleine Moorsche jongen. Ary Halsema, inleiding Jan Feith. Reclame-uitgave Dorlas Koffie, ca. 1932. Hoekjes minimale slijtage, goed ex. - en From many lands. Asia. Father Tuck's Useful Knowledge Series. London, Raphael Tuck & Sons, ca. 1880. 12 pp. Met chromolitho op voorplat en 4 op hele pagina. Achterplat mist een hapje aan onderzijde, verder goed ex. -

verkocht € 120,00
kavel: 96
Sinterklaas
-St. Nikolaas. Een sprookje door A.C.W. Staring. Deventer, H.J. ter Gunne, ca. 1880. 1e druk. Litho's Emrik & Binger. Rug gerest. en scheur in voorplat gerest. en bijgekleurd. Enkele kleinere besch. aan binnenzijde. Redelijk exemplaar van dit zeldzame Sinterklaasboek + Sint. Nicolaas. Uitg. onbekend, illustraties Karel van Seben, ca. 1925.-

verkocht € 100,00
kavel: 97
[Beweegbaar boek] Asschepoester
-Cohen zonen, Amsterdam, ca. 1900. 5 pagina's tekst en 4 pop-ups. 4to. Wat roest bij de nietjes, minimale besch. Net exemplaar met alle beweegbare onderdelen. -

verkocht € 140,00
kavel: 98
Lot van 6 Duitse kinder- en prentenboeken
-Zeichnenschule für Kinder zum Selbstunterricht enthaltend Köpfe. Mainz, bei Joseph Scholz. XII platen in orig. enveloppe + Unzerreissbar Leinwand-Bilderbuch/Onverscheurbaar Prentenboek op linnen. Mainz bei Jos. Scholz. 6 bladen op linnen (= compleet?), los in band, band licht sleets. Zeldzaam - en 4 andere (deels in matige conditie).-

verkocht € 100,00
kavel: 99
Lot van 9 Engelstalige kinder- en kinderprentenboeken
-The Mad Motor. Charles Robinson and Walter Copeland. Blackie and son ltd, London, [1906]. (64) pp. 12mo, oblong. Los in band. Zeldzaam + Flora's feast. A Masque of flowers. Penned & pictured by Walter Crane. Londen, Cassel & Comp., 1895, 40 éénzijdig bedrukte, volledig in kleuren gelithografeerde bladen, oorspronkelijk in kleuren gelithografeerd kartonnen platten met linnen rug, 4to (gebonden als blokboek). Net exemplaar + Queen Summer or the Journey of the Lily & the Rose. Walter Crane, Cassell & Company, London, Paris, Melbourne, 1891. 40 pp. Net exemplaar - en 6 andere.-

verkocht € 130,00
kavel: 100
Vijf (zeldzame) titels: (1) De vier stonden van den dag,
-vervat in zestien afbeeldingen, met nuttige lessen voor Neerlands jeugd. Gedrukt te Zaandijk bij J. Heynis voor J. de Groot te Delft, 1798, 94,(2) p., met gegraveerde titelpagina en 16 platen door H. Roosing, oorspronkelijk bedrukt karton, klein 8vo. -

verkocht € 130,00
kavel: 101
Verhalen uit China. Met platen.
-Leiden, gedrukt door H.R. de Breuk voor P.W. Trap, z.d. (ca. 1845), VII,(1),135 p., met 5 zeer fraai handgekleurde en met gom gehoogde platen, oorspronkelijk (?) gedecoreerd karton met gedrukt papieren titelschildje op de rug, klein 8vo.-

verkocht € 120,00