1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 102
De wachtmeester Aarhus, of Liefde zoekt list.
-Door C. Bok. Amsterdam, J.C. van Kesteren, 1828, VIII,216 p., met gegraveerde titelpagina, contemporain half kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje (hier en daar iets vlekkig). -
€ 70 - € 140
kavel: 103
Kleuren knippen en plakken
-Marktdag. W.J. v. Dulkenraad, Selecta, N.V. Den Haag. 6 bouwplaten in mapje, ca. 1950. Met uit dezelfde reeks Ons Vliegveld; Ons Station; Draai je mee?; Op de Boerderij; Even Tanken. Alle in goede staat. -
€ 70 - € 120
kavel: 104
Kinderatlassen
-Ad. Stiler's Schul-Atlas über alle Theile der Erde und über das Weltgebäude. Gotha, Justus Perthes, 1866. Met 40 kaarten (1 t/m 38, waarvan 25a en 25b) - en extra nieuwe kaart van de Koningrijken Nederland en Belgiën met het Groothertogdom Luxemburg (dubbelp.). Slordig herbonden met kaart 12 omgekeerd en kaart 13 voor kaart 38. Lichte vochtvlek middenboven, verder goed + Le Géographe Manuel. Par M. l'Abbé Epilly, nouvelle éd. Paris, 1774. Kaartjes van de Wereld, France, Europa, Afrika, Azië en Amerika. 470 pp. 8vo, in leer geb. Slordig bandje, redelijk ex. -

verkocht € 70,00
kavel: 105
Lot van 14 kinderprentenboeken
-Hans en Grietje. Serie 22, ca. 1925. Uitg. onbek. 6 pp. Aan achterzijde reclame voor v.d. Werff & Co + Assschepoester, [idem] + De wonderbare avonturen van Ridder Don Quichot van Mancha en zijn Schildknaap Sancho-Pansa. Getekend door J.W.A. Hilverdink. Uitg. G. Theod. Bom, Amsterdam, [1867]. 20 eenzijdig bedrukte pag. Slordig ex. los in band, sleets aan band en platten - en 11 andere, deels in matige/redelijke staat.-

verkocht € 75,00
kavel: 106
Naoorlogse kinderprentenboeken Nederland
-Het vro-lijk ABC ge-rijm en ge-te-kend door Dick Vandé. 's-Gravenhage, Van der Horst, (1946). (16) pp. Rechthoekig 8vo, geniet. Naam binnenzijde voorplat + Mooie Klaprozen mevrouw. Een Doorkijk Prentenboek. Uitgeverij Hemma, Imprimerie Chaix, Paris, 1956. (18) pp. Halflinnen. Enkele pp. met scheurtjes + Rie Cramer's Kleurboeken. Tweede serie - eerste boekje. Utrecht, W. de Haan. Geniet, (17) pp. Deels ingekleurd + 23 andere, w.o. 4 m.b.t. Sinterklaas.-

verkocht € 75,00
kavel: 107
Kinderboeken 19de eeuw
-Museum der merkwaardigste ontdekkingen en uitvindingen voor jonge Lieden. Uit het Hoogduitsch vertaald door A. Fokke Simonsz. Met platen. Amsterdam, Schalekamp, Van de Grampel en Bakker, (ca. 1836). IV,207,(1) pp., 19 aquatint platen, oorspr. halflinnen. Iets roestvlekkig, voorplat losgaand + Schoonheden uit de natuurlijke historie der zoogdieren. Amsterdam, P.R. Otto, ca. 1837. IV,74 pp., met frontispice en 25 handgekleurde platen, halflinnen. Rug verkleurd, wat lossig in band, deels vlekkig in benedenhoek + Humoresken, schetsen met crayon en pen. Ch. Rochussen, e.a. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, (1879). (98) pp., rood linnen, oblong 4to. Rug besch., platten wat vlekkig, watervlekkig in r.o. en r.b. + 3 andere.-

verkocht € 70,00
kavel: 108
Franse kinderprentenboeken
-Samovar et Bacolut dans Parade des diplodocus. Texte et dessins de Samivel. Paul Hartmann, 1933. (52) pp., oorspronkelijk geïllustreerd halflinnen, 4to. Band sleets langs randen, rug losgaand aan binnenzijde, schutblad losgaand, intern iets (roest)vlekkig, verder goed + France Pastorelli. Baghéra et Kytô. Histoire pour enfants de 8 à 80 ans. 35 dessins de Marie Martinez. Paris, Paul Hartmann, 1935. 66 pp., oorspr. verguld linnen, 4to. Band iets verkleurd, verder net exemplaar + Histoire d'Albert par Simon de Nantua. Genève, 1845. (40) pp., halflinnen, oblong 4to. Rug besch., platten losgaand. Enkele pp. los, inhoud roestvlekkig, contemp. aant. op titelblad. Redelijk ex. van zeldzame uitgave + 5 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 109
Divers, o.a. Poezie-album en Kalligrafie
-Oblong poezie-album van Cato, met bijdragen gedat. 1890. Oblong 8vo, rood linnen (inhoud deels los) + gestoffeerd linnen vriendschapsboek van B. Smit Braker uit Zuidlaren, bijdragen gedat. 1887-88, Noord-Nederland (inhoud deels los) + 3 gekalligrafeerde gedichten met rijk versierde randen, 1x dubbelzijdig beschreven (19de eeuw) + 7 schrijfboeken (1x gedateerd 1792 en 1x 1869) + 3 tekenboeken + bouwplaat Advent-Kerkje (20 x 17,5 cm.) + knipselfiguren circus serie nr. 1-60, o.a. dieren en clowns + 3 dubbele + 5 knipselfiguren kinderen in klomp + 2 puzzels, 14 x 9 cm, afbeeldingen gesign. K.L. Links + boekje Waarom heeft hij ze ook in de kast gesloten, door Gerard Keller. 's Gravenhage, Henri J. Stemberg, 1881 + 1 Fröbel-prentenboek Soldaten Deutschland Italien + enkele kaartjes.-

verkocht € 120,00
kavel: 110
Negen (zeldzame) titels: (1) De geschiedenis van Sir Charles Grandison verkort.
-Ten nutte der Nederlandsche jeugd uit het Engelsch [van Samuel Richardson] vertaald. Met platen. Amsterdam, C. Timmer, z.d. (ca. 1818), (4),219 p., met 4 handgekleurde, gegraveerde platen, contemporain gemarmerd karton, 12mo.-

verkocht € 60,00
kavel: 111
Kinderprentenboeken Nederland
-Uit de Bibelebomsche nap. Oude versjes geïllustreerd door Gerda Beckers. Amsterdam, Parnassus, (ca. 1938). (14) pp., ringband, 4to. Omslag iets vlekkig, verder goed + Miepsie Muis en het eendje. Serie "Pieco Boeken". Uitgeverij D.M.B., Amsterdam, 1938. 32 pp. Met 2 van 3 dubbelp. pop-ups. Geb., linnen rug. Laatste pop-up ontbreekt. Randen wat sleets + De tovermolen, verteld door Greta Badenhuizen. Met illustraties van Jan Wijga. Amsterdam, C. Wiering, (ca. 1952). 107 pp., oorspronkelijk halflinnen, oblong 4to. Naam t.o. titel, van binnen roestvlekkig + 9 andere.-

verkocht € 70,00