1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 112
[Beweegbaar boek/ Omklapplaten. Robinsonade] Toover-Prentenboek
-[Met twee verhalen: Lotgevallen van Robinson Crusoë; De gelaarsde Kat]. [Haarlem], [I. de Haan], (1872), 6 tekstpagina's en twee chromolithografische platen in vieren gevouwen, Amand Lith. Amsterdam, oorspronkelijke gedecoreerde omslag, 27 x 22,5 cm.-

verkocht € 220,00
kavel: 120
[Tekenen op de lei] 12 delen in 3 banden: (1) Teeken-Oefeningen op de Lei voor Kinderen.
-(Deel) III. Issum, Mühlen & Leendertz, z.d. (ca. 1855), met 8 tweezijdig bedrukte gelithografeerde (?) platen, oorspronkelijk draadgebonden omslag, klein 8vo. -
€ 100 - € 200
kavel: 121
[Tekenen. Schoolplaten] Teekenboek behoorende bij de wandplaten van E. van der Woude.
-1ste-4de stukje (= alles). Vierde druk. Den Haag, J. Ykema, 1903 (1-2) en z.d. (3-4), de delen 1-3 elk met 12 voorbedrukte, stevig papieren pagina's met rasters en punten, tussen de pagina's lege vellen van dun papier, het vierde stukje met 8 stevig papieren blanco bladen met tussenliggende blanco vellen, oorspronkelijk uniform draadgebonden omslag, 4to. -
€ 70 - € 140
kavel: 122
[Tekenen] Vier complete series: (1) Zelf zoeken. Door J.J. van Heel.
-Den Haag, J. Ykema, 1931, 3 delen met in totaal 39 platen w.v. 3 gekleurd, los als uitgegeven in de oorspronkelijke omslagen, oblong folio, elk deel met een eigen exemplaar van de bijbehorende "Korte toelichting" (16 p., oorspronkelijk omslag).-
€ 100 - € 200
kavel: 123
[Tekenen] 3 complete series: (1) Inleiding tot het zelfstandig tekenen door H.J. Tijhuis.
-Meppel, M. Stenvert & Zoon, z.d. (1954), 6 mappen met elk 12 losse bladen met voorbeelden in kleur en zwart wit, 5 los ingestoken exemplaren van de "Richtlijnen voor de gebruikers" (8 p.), oorspronkelijk kartonnen portfolio's, folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 124
[Tekenen] Zes titels: (1) Teekenen voor kinderen. Zwartbord-teekeningen.
-Serie A-B (door J.J. Meijer en G. Makkes van der Deijl). Tweede druk. Arnhem, H. ten Brink, z.d. (ca. 1915), 2 mappen met elk 45 losse bladen, oorspronkelijk kartonnen potfolio's met linnen rug en bindlinten, folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 125
[Tekenen] Vier series: (1) De klas actief. Nieuwe serie van zeven tekenmappen
-voor het eerste tot en met het zevende leerjaar der lagere school. Ontworpen door W. Holthof, F.H. Ozinga en P.A. Melis (...). Elke map bevat 24 tekenvoorbeelden in zes kleuren. Meppel, M. Stenvert & Zoon, z.d. (ca. 1950), 7 mappen met elk de aangegeven 24 platen (map VII met 22 van 24 platen), los als uitgegeven in oorspronkelijk uniform bedrukt papieren omslag, 12 x 17,5 en (vanaf map V) 15 x 23 cm.-
€ 70 - € 140
kavel: 126
[Tekenen] Vier titels in 17 delen: (1) Meetkunstig vlakornament.
-Ruim 100 motieven uit verschillende stijlen. Verzameld en systematisch gerangschikt, door Herman J. de Vries (...). 2e deel. Den Haag, Gebroeders Van Cleef, 1891, gelithografeerde titelpagina gevolgd door 52 chromolithografische platen, los als uitgegeven in de oorspronkelijke halflinnen portfolio, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 127
[Tekenen] 11 titels in 23 delen: (1) Historische kleurplaten.
-Acht platen met kleurvoorbeelden. Reeks I. De woning. Reeks II. Het voertuig. Ontworpen door Ir. M.C.A. Meischke. Apeldoorn, Telens & Zoon, z.d. (ca. 1935), twee mappen met elk een tekstboekje (6 p.), een gekleurde overzichtsplaat en 8 ongekleurde platen, los als uitgegeven in de oorspronkelijke uniforme enveloppen, klein folio (bibliotheekkenmerken).-
€ 70 - € 140
kavel: 129
[Beweegbare boeken] De Honingbij
-Een Schets uit het Bijenleven, met Figuren, E. Heimans. Deventer, AE. E. Kluwer, ca. 1900. Met achterin twee beweegbare modellen van een koningin en een dar. 72 pp. 26,5 x 19 cm.-

verkocht € 130,00