1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 11
[Manuscript] Zebedeus' avonturen (1930)
-Zebedeus' avonturen. Volkomen handgemaakt kinderboek. 19,5 x 31,5 cm, 25 pp. oblong in groen linnen band met bruin zijden touwtje. 4 pp. met potloodillustraties naast handgeschreven tekst in vulpen, de overige pp. hebben illustraties in kleurpotlood bij de tekst, waarvan 3 pp. enkel illustratie.-

verkocht € 60,00
kavel: 12
Lot van 6 kinderprentenboeken
-De Geschiedenis van een poedel. Zonder auteur of uitgever, ca. 1920. 12 pp. Rechthoekig, geniet + Hoog in de Lucht! Auteur onbek, ca. 1900. Voorzijde imprint No 121. Stempel achterzijde N.V. Chemische Fabriek van Consumptie-Artikelen, Hollandsche- en Belgische Dropsoorten enz. "De Magneet", Nassaukade 320-321-322, Amsterdam. 6 pp. + Twee Mooie Sprookjes + Och, wat is dat mooi. Beide met zelfde imprint en stempel + De Geleerde Ezel. J. Heijnis Tz. Zaandijk. 10 pp., ca. 1875. Lichte gebr. sporen + De geschiedenis van Willem Tell met 6 platen in kleurendruk van G. Franz uit het Hoogduitsch door Albertine. Heusden, L.J. Veerman, ca. 1900. Titelp., 14 tekstpp. en 6 platen. -

verkocht € 60,00
kavel: 13
Theo van Hoytema - Het Leelijke Jonge Eendje
-naar het sprookje van H. Andersen, C.M. van Gogh, Amsterdam, 1893, XXXI p., lithogr. Th. van Hoytema, gebonden als een blokboek, orig. kart. omslag. Boekblok intact, maar los van kaft, schutblad aan binnenrand geplakt. -

verkocht € 90,00
kavel: 14
[Sinterklaas] Sint Nikolaas
-Door tante Toos, ca. 1900. Serie nr. 300/15. 8 pp. Eerste pagina plaat "Aankomst van Sint-Nicolaas", geniet. Enkele scheurtjes/ besch. in marge + Liedjes. Een Ouderwetsche Sinterklaasavond met kleine wijzingen naar het tijdens de oorlog clandestien verschenen origineel. Jos. M.H. Nuss, Laren. 16 p. Geb. met roodlinnen rug + Sint Nicolaas en zijn knecht. Uitgave J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1907. Ongebruikt omslag van het originele album uit kleine later opgedoken stock, ill. v. Geldorp. -

verkocht € 220,00
kavel: 15
Lot van 6 kinderprentenboeken
-De zeven Hondjes. Mev. Stork Kruyff, L.J. Veen, Amsterd, 1905. 10 pp. Oblong, met opdruk "Archiefexemplaar" + Van "Ditjes" en "Datjes" voor aardige Schatjes. Henriëtte Blaauw, Alkmaar, Gebr. Kluitman, ca. 1911. 12 pp. 4to + De geschiedenis van een kraai. Naar waarheid verteld. M.E.A. (= Mea Nijland-Verwijs) met ills. van L.S. Santpoort, C.A. Meesen. Antwerpen, De Sikkel, 1923. 32 pp. In halflinnen. Ex libris binnenzijde voorplat, naam op schutblad. Verder net ex. - en 3 andere.-
€ 65 - € 110
kavel: 16
Nürnberger Bilderbücher - Nürnberger Puppenstubenspielbuch
-Mit Bildern von Else Wenz-Vietor, Gerhard Stalling, ca. 1921. Oblong, halflinnen. Met zeven gekleurde achtergrondbladen op karton, waarin inkepingen zijn aangebracht voor insteekfiguren. Aanwezig zijn 60 insteekfiguren, waarvan in elk geval 1 uit een ander album komt. -

verkocht € 180,00
kavel: 17
[ABC-boekjes] Nouveau Syllabaire, ornée de 26 figures élégamment coloriées,
-et contenant: des excercises pour apprendre à épeler et à lire, de petits contes, des fables, des dialogues et des prières. Berlijn, Winckelmann et Fils., z.d. (1843), (2),64 letterdruk p., met 26 handgekleurde en met gom gehoogde litho's voor het alfabet, oorspronkelijk bedrukt karton, oblong 8vo.-

verkocht € 800,00
kavel: 18
15 zeer zeldzame Leidse drukken: (1) Het woordschrift,
-voor den 2en ontwikkelingstrap van het lezen-leerende kind [door Wybrand Haanstra]. Methode Leidsche Kweekschool. (Bekroond met de gouden medaille op de Parijsche Wereldtentoonstelling 1889) (omslagtitel). Leiden, Marie de Bock-Hardenberg, z.d. (ca. 1890), 23 chromolithografische platen met letterdruk tekst op de keerzijde, oorspronkelijk omslag.-

verkocht € 90,00
kavel: 19
[ABC-boekjes] Drie (zeer zeldzame) items: (1) Steill's Royal Pictorial Primer.
-Londen, zonder uitgever (gedrukt door Sears), 1844, (32) p. met 19 houtgesneden illustraties, de titelpagina en 16 tekstpagina's met de tekst in diverse houtsnede omlijstingen, modern karton, 16mo.-

verkocht € 140,00
kavel: 20
Struwelpeteriana
-Grietje de Smeerpoets. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 17 x 11 cm. Geniet. Met 6 pag. tekst en 6 kleurenlitho's + Een aardig Prentenboekje: De wilde Jager. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1880. 8 pp. met 2 verhalen (de geschiedenis van den Wilden Jager & de allerdroevigste Geschiedenis met de zwavelstokjes). Touwgeb., gerest. aan binnenzijde rug met zuurvrij tape. -

verkocht € 120,00