1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 21
[Sinterklaas] Lina's Sint Nicolaasboek. Het feest van Sint Nicolaas
-Groningen, W.R. Casparie, 1891. 16 pp. Touwgebonden. Met 6 gekleurde platen. Omslag aan randen met zuurvrij papier verstevigd, binnenblok los, maar compleet en goed. -

verkocht € 300,00
kavel: 22
[Engelse kinderboeken] Tien diverse titels: (1) The Universal Spelling-Book;
-or. A New and Easy Guide tot the English Language. The Thirty-Fifth Edition, with Additions. By Daniel Fenning. Londen/ Salisbury, gedrukt voor S. Crowder/ B.C. Collins, 1789, VII,(7),152,(4) p., met 8 houtsnede illustraties, eenvoudig contemporain linnen.-

verkocht € 70,00
kavel: 23
[Kindertijdschriften] Verzameling diverse (zeer zeldzame) kindertijdschriften in 8 banden
-(1) Kindercourant. Geïllustreerd weekblad onder redactie van Johan Gram en Antonie S. Reule Nz. Nieuwe serie A. Den Haag, A. van Hoogstraten en Zoon, z.d. (ca. 1885), 52 nummers doorgepagineerd als twee delen van elk 208 p., beide delen met gelithografeerd frontispiece en illustraties, contemporain halflinnen, 4to.-

verkocht € 100,00
kavel: 24
[Schoolprijzen] Verzameling van 7 schoolprijzen en 6 prijsbanden,
-alle eerste helft 19de eeuw, op 2 na met illustraties in diverse technieken, diverse bindwijzen, (klein) 8vo.-

verkocht € 90,00
kavel: 25
Drie zeer zeldzame titels: (1) Uit de school en uit het huisgezin.
-Vertellingen, versjes, geschiedenis, rekenkundige voorstellen, raadsels, enz. door Oom Diederik. Met vier platen. Schiedam, H.A.M. Roelants, z.d. (ca. 1868), 128 p., met 4 gekleurde/ getint lithografische platen (w.o. een leuk gezicht op het Academiegebouw te Leiden), contemporain groen halfmarokijn met vergulde rug, klein 4to (gestempeld ex libris "A.L.B." op de halftitel).-

verkocht € 60,00
kavel: 26
[Franstalige kinderboeken] Lot van 10 stuks: (1) L'arc-en-ciel.
-Révits et gravures de toutes les couleurs par Napoléon Roussel. Parijs, Ch. Meyrueis et Comp., z.d. (ca. 1860), 178,(1) p., met 5 handgekleurde staalgravures, contemporain goudgeletterd linnen, alle sneden verguld, klein 8vo (rug iets verbleekt).-
€ 70 - € 140
kavel: 27
[Plaatselijke uitgaven] Verzameling van 15 bijzondere uitgaven: (1) Mijn spelen is leeren.
-Verhalen voor de lieve Jeugd. Door den Schrijver van Lentejaren, Leerzaam en Nuttig enz. Met 2 gekleurde platen. Krommenie, L. de Haan, z.d. (ca. 1860), met 2 handgekleurde litho's, oorspronkelijk bedrukt omslag, klein 8vo.-

verkocht € 110,00
kavel: 28
Elf geïllustreerde (zeldzame) titels: (1) Vriendjes en kennisjes van Tente Net.
-Door A.M. Tweede druk. Haarlem, J.F. Haeseker, z.d. (ca. 1890), 16 p., met 7 chromolithografische illustraties op 3 platen, oorspronkelijk chromolithografisch omslag.-
€ 100 - € 200
kavel: 29
[Gedichten] Zeven (zeer) zeldzame titels: (1) gedichten voor kinderen.
-Door E. Molema, Schoolonderwijzer te Euvelgunne. Groningen, W. Zuidema, 1824, 44,(1) p., oorspronkelijk bedrukt omslag, klein 8vo (nagenoeg perfect exemplaar, onopengesneden).-

verkocht € 60,00
kavel: 30
Drie zeer zeldzame uitgaven door D. Noothoven van Goor te Leiden,
-(1) De nachtegaal en het lijstertje. Gedichtjes van S.J. van den Berg, J.J.L. ten Kate en Mr. J. van Lennep. Met 6 gekleurde plaatjes. Ca. 1860, 94,(2) p., met 6 handgekleurde, getinte litho's, oorspronkelijk blindgestempeld en verguld linnen (roestvlekjes, overigens een zeer goed exemplaar).-

verkocht € 200,00