1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 31
Vijf (zeer) zeldzame Leidse drukken: (1) De beste keus. Kerstgeschenk
-voor groote en kleine kinderen, door P.J. Baale (...). Met een Plaatje [omslagtitel]. Leiden, gedrukt bij J.J. Groen voor A.J.A. Rensink, z.d. (ca. 1879), 16 p., met 1 houtgegraveerde illustratie over de volledige pagina, oorspronkelijk bedrukt omslag.-

verkocht € 150,00
kavel: 32
[Schoolboekjes] Vijftien (zeldzame) titels, w.o.: (1) Het spreukboek van Salomon.
-Ten dienste der Jeugd, in de Nederduitsche scholen; van taalfouten gezuiverd, en naar de spelling van den hoogleraar M. Siegenbeek, ingerigt. Amsterdam, Schalekamp en van de Grampel, z.d. (ca. 1805), 64 p., contemporain omslag, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 33
[Onbekende Utrechtse druk, volledig gelithografeerd] Übungs-buch für Elementar Schulen
-zum Lesenlernen geschriebener teutscher und lateinischer Schrift, in sehr verschiedenen Handschriften abgedruckt. Nebst einem kurzen Unterricht im Briefschreiben zugleich als Muster zum Schönschreiben. Herausgegeben von J.P.H. Kämper. Achte verbesserte Auflage. Utrecht, W.F. Dannenfelser, z.d. (1861), 201 p., volledig gelithografeerd door I. Bagel te Wesel, contemporain omslag, 4to formaat.-
€ 80 - € 160
kavel: 34
Vijf (zeer zeldzame) Duitstalige titels: (1) Der kleine Robinson für kleine Kinder.
-Neu Ruppin, Oehmigke & Riemschneider, z.d. (ca. 1860), 16 letterdruk tekstpagina's met verzen, voorts het Robinson-verhaal op 8 platen met kleurenlithografische illustraties boven tekst, oorspronkelijk kleurenlithografisch kartonnen omslag, klein 8vo.-
€ 70 - € 140
kavel: 35
[Sinterklaas] Intocht van St. Nicolaas
-door A.C. Callenfels. Alkmaar, P. Kluitman, (1903). (12) pp. Geniet, 4to. Met 4 fraaie paginagrote illustraties van Sinterklaas die voorbereidingen treft voor zijn intocht, en de intocht zelf. Rug en randen omslag sleets, verder goed + Groot Sint Nikolaas Boek. Zonder auteur, uitgever en datum. Geniet, 4to. 10 pp. met 6 paginagrote ill. (w.v. 4 in kleur). Omslag sleets langs randen, rug gerepareerd, boek met enkele scheurtjes in rechtermarge, verder goed.-

verkocht € 70,00
kavel: 36
[Sinterklaas] Een Sint Nicolaas-avond
-Zonder auteur, uitgever en datum. Met 4 volpagina kleurenillustraties. Geniet, 4to + St. Nicolaas in sprookjesland. Verteld door Nelly Donker. Mulder & Zoon, ca. 1955. Geniet, 4to + De Sint zoekt een knecht. Dick Vandé. Met plaatjes van de schrijver. 's-Gravenhage, Van der Horst, jaren 60. 16 pp. Geniet, 4to + 32 andere.-

verkocht € 80,00
kavel: 37
Russische Prentenboeken
-Russische Prentenboeken Eerste serie. De Gouden Blaren, het vroolijke onweer, dieren in den winter. De Baanbreker, Servire Den Haag, 1929. Ills. Engel, Goerjan, O., Koeprejanow en Wyschnewetski, Fradkin and Pokrowski. 32 pp. Rug vernieuwd met rood linnen + Russische Prentenboeken tweede serie. Volksrijmpjes - De reis door Rusland & Ben ik 't nou of ben ik 't niet. De Baanbreker, Servire Den Haag, 1930. Ills. Konaschetwitch. 32 pp. Licht vlekkig, rug vernieuwd en schutbladen gerest., naam op schutblad. -

verkocht € 105,00
kavel: 38
[Sinterklaas] Wat Mama van St. Nicolaas Vertelde
-Een Vertelling bij Keur van Fraaie Platen door F.H. van Leent. A.W. Segboer, Delft, ca. 1900. 4to, geniet, met 6 volpag. gelith. platen en 6 ills. in de tekst.-

verkocht € 280,00
kavel: 39
[Centsprenten. Sinterklaas] Prenten voor de Jeugd
-Twee Sint Nicolaasprenten, een blad met Ganzenspel, ca. 1890, en meer dan 30 Cents- en Kinderprenten, meest in kleur, periode 1800-1900. Een paar bladen met lichte beschadiging. Interessante collectie. Gekocht als bezichtigd met alle feilen.-

verkocht € 100,00
kavel: 40
[Beweegbare boeken] Days in Catland with Louis Wain
-Father Tuck's Panorama, Raphael Tuck & Sons, Ltd, London, 1912. Leporello met insteekfiguren en 4 verschillende taferelen met insteekplekken. Chromolitho, inclusief 13 insteekfiguren (van 14; plaatje 8 ontbreekt) die op genummerde plekken ingestoken kunnen worden. Voorplat los van boekblok, verder goed exemplaar met minimale gebr. sporen.-

verkocht € 180,00