1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 41
Lot van 9 kinderboeken
-De Geschiedenis van Robinson Crusoe. Leiden, D. Noothoven van Goor, ca. 1885. 16 pp. Touwgebonden, 8vo, wat sleets aan rug en randen. Met 8 kleurenlith. + Grietje de Smeerpoets. J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1890. 6 tekstpagina's en 6 paginagrote kleurenlitho's Amand Lith. - en 7 andere soortgelijke.-

verkocht € 160,00
kavel: 42
Zondagsschoolboekjes
-Mijne lammeren, Nijkerk, G.F. Callenbach, 1895. 6 pp. waarvan 2 lith. en gelith. voorpl. 7,5 x 11,5 cm. + uit dezelfde serie: 2) Aldoende leert men; 3) Bidden; 4) Helpt Elkaar; 5) Een zachtmoedige geest; 6) Gehoorzaamheid; 7) Het goede zaad; 8) Jong Gewend is Oud Gedaan; 9) God is overal; 10) Een Goede Raad; 11) De Goede Herder; 12) De Beste Keuze. Alle in zeer goede staat.-

verkocht € 130,00
kavel: 43
Kinderbibliotheek + 5 andere
-De avonturen van Kabouter Fim. Frits Verheyde, prentjes Tijs Dorenbosch, Kinderbibliotheek nr. 14, 1935. 96 pp. Oblong, sc. Vochtvlekje r.b. en omslag licht verweerd + nr. 2, 10, 11, 25, 26, 27 en 30 uit dezelfde reeks + De dwergjes en hun koning, Peter Millard, Litolex, ca. 1946. 12 pp. + De Wereldreis van Jimmy Brown, het goede Boek, Bussum, 1959 - en 3 andere dl. uit die serie.-

verkocht € 100,00
kavel: 44
Kinderboekenweekgeschenk 1959 - Mallemolen
-Maak met een schaar wat lijm en een beetje geduld een mallemolen voor je eigen kamer of hoekje. Ontwerp J.D. Tybout.-
€ 50 - € 80
kavel: 45
Het Nieuw Vermakelijk Brandweerspel
-C. Stooter, Amsterdam, Lithografie Fresling & Co, ca. 1870. Bordspel met 50 vakjes met afbeeldingen die betrekking hebben op de Amsterdamse brandweer. Centraal het hoofdkazerne aan de Nieuwe Achtergracht. 54 x 40 cm. Op linnen. Redelijk exemplaar, wat smoezelig, enkele scheuren en een vochtvlek in marge l.b., maar volledig + Het Apenspel, J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1900 - en 2 ganzenbordspelen, waarvan de oudste in matige staat.-

verkocht € 120,00
kavel: 46
Lot van 6 kinderprentenboeken
-Liesje in het Droomenland. Anoniem, zonder uitgever, ca. 1910. 10 pp., geniet, 4to + Kijk eens. Die-cut, anon., z.u., ca. 1920, 8 pp. + Een Kijksprookje voor zijn Vriendinnetjes & Vriendjes bedacht en geteekend door Oom Ben. H. Gerlings, Amsterdam, 1898. 26 pp. Kleurenlithografie. Oblong, touwgebonden. Band wat sleets en enkele kleinere besch. aan binnenzijde, redelijk goed exemplaar + Prettig Kinderleven! Vroom en Dreesmann, Rotterdam, ca. 1915. 10 pp., geniet + Koning Lijsterbaard. Reclame Sunlight Zeep, ca. 1905. Geniet, wat roestig om de nietjes, lichte gebr. sporen - en Bestelbiljet Van Holkema en Warendorf op achterzijde van een omslag van Agatha - Frida en hare Nichtjes. Ingevuld door P.A. Karsdorp, boekhandelaar te Amsterdam, oct. 1901.-

verkocht € 70,00
kavel: 47
[Sinterklaas] Adres, door een groot aantal burgerkinderen Sint Nikolaas aangeboden
-bij zijne komst in Amsterdam, December 1856. Luimig dichtstukje door J. Schenkman. Amsterdam, G. Theod. Bom, 1856. 11 pp. 23,5 x 14,5 cm. Losbladig. In goede staat.-

verkocht € 160,00
kavel: 48
[Sinterklaas] Sint-Nikolaas en het Sint-Nikolaas-Feest
-W.A. van Hengel, Leiden, S en J. Luchtmans, 1831. 32 pp. Kl. 4to. In eenv. pap. bandje uit de tijd. -
€ 70 - € 120
kavel: 49
Sinterklaas
-Sinterklaas, dr. Eelco Verwijs, 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1863. 80 pp. Kl. 4to, achterzijde ontbr. + St. Nicolaas, zijn feest en gebruiken. Overdruk uit De Katholiek, 1897 in drie deeltjes (= 62-88; 139-167; 273-301), los in contemporaine papieren omslag geb. + De h. Nikolaas in het folkore door Dr. Jos Schrijnen, Roermond, J.J. Romen & Zonen, 1898. 45 pp. Kl. 4to. Omslag los en gehavend aan randen + een doublet waarin pag. 39 tot 44 ontbreken + een wikkel voor een kerstpremie, ca. 1935 - en 1 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 50
Zeven (zeldzame) werken: (1) De kleine familie;
-Een geschenkje tot nut en vermaak voor kinderen. Rotterdam, C. van den Drie en Zoon, 1803, 175 p., oorspronkelijk bedrukt karton, klein 8vo (zeer goed, onafgesneden exemplaar).-

verkocht € 70,00