1-139 Kinderboeken

veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00
kavel: 51
Sinterklaas
-Eigen Haard, nr. 49, 1880. Sinterklaasnummer, waarin opgenomen Hoe Sinterklaas van zijn voetstuk viel, H. de Veer; Sint Nikolaas in de Noordsche Sage, M.W. Maclaine Pont; Het lijk en de voet van St. Nikolaas, P.H. Witkamp; Amsterdamsche Sinterklaas-herinneringen, N. de Roever; Uit de Legenden van Sint-Niklaas, J.A. Alberdingk Thijm; Mijn eerste Indische Sint-Nicolaas, Sally; Sint Nicolaas in België door M.H. v. L. en Een Sinterklaasviering te New-York. 4to, 20 pp. (= 465-484) + Sinterklaas, dr. Eelco Verwijs, 's Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1863. 80 pp. Kl. 4to + Neerland's Weekblad bijvoegsel bij no. 101, 3 december 1898. Spotprent met de Sint en Zwarte Piet in een automobiel + 2 centsprenten m.b.t. Sinterklaas - en 3 andere.-

verkocht € 120,00
kavel: 52
Sinterklaas
-Het boek van St. Nicolaas. Verhalen en versjes voor kinderen van S. Maathuis-Ilcken en Henr. Dietz met bandteekening en platen van B. Midderigh-Bokhorst en Sijtje Aafjes. Gouda, G.B. van Goor, ca. 1925. 128 pp. 4to, omslag Rie Cramer + Een nabetrachting op het St.-Nicolaasfeest van het jaar 1908 getiteld: "Lees dit binnen". J.A. Goos Jr., Nijmegen. 16 pp. + St. Nicolaasfeest. Eene Kindervoorstelling voor Piano, F.J. Schweinsberg, Tilbourg, ca. 1900. 7 pp. Met fraaie gelith. voorprent + Sint Nicolaas Potpourri. John Forge, B.H. Smit, Amsterdam, ca. 1920 (2x) + Het Volk, zondagsblad 3 dec. 1905 met karikaturale voorprent "de "Goede" Sint - en 10 andere tijdschriftuitgaves met Sinterklaasthema - en een map met 20ste-eeuwse krantenartikelen enkele kleine boekjes en reclames over Sinterklaas.-

verkocht € 70,00
kavel: 53
Centsprenten
-Levensbeschrijving. Jacob Simonszoon de Rijk. Prenten-fabriek van D. Noothoven van Goor te Leiden, prent 151, ca. 1860 + Nieuwe Hollandsche kinderprenten no. 18, A.W. Sythoff, Leyden + Sinbad de Zeeman no. 210, D. Noothoven van Goor, Leyden + De Poppenkast. Zesde en laatste stuk. Janklaassen en de dood. K. Braun & F. Schneider, München, ca. 1860 - en 12 andere - toegevoegd een Duitse (Der Bauer und die Maus) en 6 scrap-platen.-

verkocht € 70,00
kavel: 54
De Wonderbare Historie van den dapperen kapitein Jan Kanon
-geboren te Amsterdam. Neef van "Den Man met het Houten Hoofd". Manuel naverteld door R. Koopmans van Boekeren. Versierd met 12 gekleurde platen naar Gustave Doré. D. Noothoven van Goot, Leiden, 39 pp.-
€ 50 - € 80
kavel: 55
[Pop-up] Kees Meys - Originele bouwpakketten Huisinterieur
-Map No. 1-4. In gouache. Complete set originele ontwerpen van salon, huiskamer, keuken en woonkamer bedoeld voor uitgave maar nooit uitgegeven. De set bestaat uit: 1) Keukeninterieur. Incl. losse knipplaat met daarop de kachel, tafel en stoelen etc. 2) Keukeninterieur incl. losse knipplaat met daarop de keukenkastjes, oven en keukengerei. 3) Slaapkamerinterieur incl. losse knipplaat waarop stoeltjes, nachtkastjes, bed e.d. 4) Salon (huiskamer) incl. losse knipplaat met daarop de vleugel, tafel, schemerlamp e.d. -

verkocht € 125,00
kavel: 56
[Pop-up] Kees Meys - Panorama's
-Map met 6 dubbelpagina's met ontwerpen voor knipplaten. Bedoeld voor uitgave, maar nooit uitgegeven. Gouache, ca. 1930-40. Incl. voorbeeld pop-up landschap, eveneens handgemaakt. -

verkocht € 50,00
kavel: 57
Pierrot's Leven en bedrijf voor de Jeugd
-J.W.A. Hilverdink, Theodor Bom, 2e dr., 1871. 20 pp. Fraai geïllustreerde uitgave.-

verkocht € 120,00
kavel: 58
Edmund Dulac - Rubáiyát of Omar Khayyám
-Rendered into English Verse by Edward Fitzgerald, Hodder and Stoughton, London, ca. 1910. Met 20 tipped-in platen van Dulac. 4to, in buckram met vergulde bandtekening. Onder- en bovenzijde rug lichte slijtage, naam op schutblad (klein), verder net en fris exemplaar.-

verkocht € 80,00
kavel: 59
De Kleine Koning
-Een sprookje bij twaalf platen van Hans Pellar, verteld door Fritz von Ostini, vertaling van Top Naeff. Uitgegeven te Amsterdam in het jaar MCMX door Van Holkema & Warendorf. Folio, 44 x 40 cm, in linnen band met goud-, zwart- en blauwopdruk. Op zwaar papier. Tipped-in plates. -

verkocht € 125,00
kavel: 60
[Met gekleurde platen] Vijf (zeldzame) titels: (1) Arno en Similde,
-of Keur van zedelijke em onderhoudende verhalen, voor lieve kinderen van den beschaafden stand. Uit het Hoogduitsch van Dr. Julius Freudenreich. Amsterdam, gedrukt door A. Zweesaardt voor Visser & Comp., z.d. (1823), VIII,143,(1) p., met 6 handgekleurde, aquatint platen, contemporain buigzaam karton, vierkant 12mo.-

verkocht € 60,00